škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Direksiyondan gelen çıt sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, direksiyon sağa sola çevrilirken çıt çıt ses geliyor hem seyir halinde hem de araç dururken. Ses dışarıdan değil tam direksiyon göbeğinin altından geliyor. Daha önce tecrübe eden oldu mu veya tavsiyenizi alabilir miyim. Oto elektrikçiler anlar mı, yorumlarda genelde airbag sargısından siz edilmiş. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet airbag sargısı. Zamanla tozlanma, mekanik sistemde gevşeme ve özellikle bir sağa bir sola sürekli sarılan Flex filmin zamanla özelliğini yitirmesi ve düzgün yapısının bozularak kırılmaya başlaması ve sonunda hatalı sarimdan dolayı tam turda boyunun yetmemesi sonucunda kopması ile sonuclanir

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kopana kadar müdahale ye gerek yok çünkü yapacak bir şey yok. Kopunca tamir edilebilir ama gene kopacak. Dolayısı ile yeni alınmalı. Birde direksiyonu tam tur çevirirken acele edilmemeli

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mehmet Bey çok teşekkürler görüşleriniz için. Airbagcilere gostereyim bi İstanbul a dönüşümde. Hayırlı günler herkese..

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gerek yok bence güzel kardeşim. Megane 2 aracımda çok uğraştım iki defa kendim lehimledim. Ama düzeni bozulunca göstermek falan faydasız flex filmin orjinal yapısı bozulduysa o zaten düzelmiyor. sadece flex filmde satılmıyor. Ben hurdaya çıkmış fotokopi makinelerinin daha uzun filmlerini kullanarak filmi yeniledim ama mekanik mekanizmada yıprandığından sarma işlemi sağlıklı yapılmıyor. mekanik aksamsa filmi saran bir iki tane dişli mevcut ve bunların et kalınlıkları ince üç beş diş atlama yapınca sarım sağlıklı olmuyor. En temizi koptuğunda gurubu komple yenilemek. bulabilirsem yaptığım işlemin linkini eklerim.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2020, 14:40:08 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı sinankup

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Anladım, daha 44000 de araba şans işi işte..  Olmadı airbag sargısının hepsini değişiriz bi on gün izleyeyim de.. Selam ve saygılar..