škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılar kilitlenince 4 camında kapanması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Diabolik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar Arkadaslar,

Forumu arattigimda bu konu ile ilgili daha once konusmalar ve gorus bildirenler olmus ama tam olarak net bir sonuca ulasmamis. Tekrardan sorup yaptiran var mi ogrenmek istedim.

Arkadasimin vagcom kablosu ile 2017 model rapidimi sofor kapisinin camini kumandadan kontrol etme gizli ozelligini actim. Ama bildiginiz gibi  bu sadece sofor kapisina uygulanabiliyor.

Obd modellerden bahsediliyor ama piyasa rapid icin olan obd modul yok.(belki gecici bir sure gelmistir) vag grubu icin ortak olan obd modullerini iki kere denedim malesef ikisidi olmadi.

Concort  cikisa sahip cam kaldirma modullunu de bugun cok samimi oldugum ustamla beraber denedik.(yaklasik 6 saat kadar ugrastik) malesef oda olmadi. Modulde de soyle bir durum var. Kontak kapali iken arac arka iki camin elektrigini kesiyor sadece on iki cama elektrik veriyor. Kontaktan elektrik alinca ekranda mars uyarisi hatasi gorunup kayboluyor. Bole olunca uygulamak icimize sinmedi. Ustam en temiz yolun butu  kapilara ayri hat cekmek oldugunu soyledi ama bende astari yuzunu gececek diye cok fazla yanasmak istemedim acikcasi.

Kapilar kapaninca 4 camida kapatmaya bir cozum bulan var mi?

Iyi forumlar.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı atillaozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Şöfor kapısının camını kumandandan kontrol etme özelliğini açmak kolay bir işlem mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Diabolik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atillaozen;656831
Merhaba, Şöfor kapısının camını kumandandan kontrol etme özelliğini açmak kolay bir işlem mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Aslinda cok zor degil. Oncelikle aracinizin model yili ile uyumlu vag com kablosuna sahip olmalisiniz.

Forumun Rapid sayfasinda sabit baslik olan vag com gizli ozellik kodlarinin hepsi calisiyor. Dun tek tek denedim hepsini :) Cam kaldirmanin yani sira kadran selamla, amerikan park, aracin kendi gizli alarmini, arac giris cikislarda korna caldirma ozelliklerini de actim.

Sadece cam kaldirmayi acmak 5 dakika filan suruyor. Kabloyu takip bilgisayarla baglandiktan sonra aracin butun kapilarinin kapali ve kilitli olmasi lazim. Sonrasinda ilgili kodu uygulayip kaydetmeniz lazim.  Yani yazilimsal bir islem.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı hakanfindik3000

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Rapid’lerde 2 tür teyp var birisi 4 tuş yenilerde ise 3 tuş, bende 2018 Rapid spaceback style var ve 3 tuş teyp oluşumdan hiç bir vagcom yapılamıyor, gizli özelliği geçtim smartlink bile vagcom ile yapılamıyor henüz. Beklemedeyim :)