škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

CIVIC ten SUPERB e Geçiş Süreci

*AGA* · 8 · 19973

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar ufakta olasa bir tecrübemi paylaşmak isterim.
2018 Honda Civic 1.6 Vtec CVT Eco Elegance aracımı satıp 2020 Skoda Superb 1.5 TSI DSG Premium aracımıza geçiş yaptık.
İlk tecrübelerim şöyleki, herşeyden önce segment farklılığını hissediyosunuz. Civic kötü bir araç değil aksine Türkiye şartlarında orta direğin binebileceği en mantıklı araç. Fakat motor ve şanzıman ikilisi ne kadar sağlam ve güvenilir de olsa performans beklentisi olanlar için üzüyor. Yoksa yakıt tüketimi ve sorunsuzluk yönünden takdir edilesi japonlar. :)
Superb ise konfor ve performansı bi arada sunuyor. İki araçta tok ve sağlam hissettiren cinsinden. Malzeme kalitesi kesinlikle Superb' te daha iyi. Hondaların yumuşak boyasından sonra Skoda daha güvenilir hissettiriyor.
Yakıt konusu yapacağınız km olarak değişir ama senelik 15.000 km geçmiyorsanız kesinlikle benzinli araç diyorum.
Son olarak birde tarz meselesi var. Yaşımızın ilerlemesinden galiba daha klasik daha sade  ve daha ağırbaşlı olmak istiyor insan. bu sebeple Superb doğru tercih olmuş bizim için.
Teşekkürler.:gaz:

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun. Doğru bir tercih olmuş. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
öncelikle hayırlı olsun kazasız sürüşler, segment ve hedef kitle olarak farklı iki araç. daha önceki aracım octaviadan superb'e geçtiğimde bile kendimi baya bir farklı hissetmiştim (iyi ve kötü yönde) :)

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Hani bazı araçlar vardır ya kendinizi farklı hissettiğiniz, Superb öyle  bir araç. Civic güzel ama trafikte o kadar çok varki böyle hissetmiyordum. :)

SM-P610 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bozkan38

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun güle güle kullanın.
Civic boyası zayıf demişsiniz, süperb boyası emin olun ondan da beter. 2017 model aracımda vernik atması oldu ki bunu yaşayan insan çok fazla. Yıkamacılarda dikkatli olmaları için uyarmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı AydinK

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Güle güle kullannın,
Benim gibi kilonuz biraz fazlaysa, SuperB Civic sonrası çok farklı bir dünya gibi geliyor, insan arabanın içinde rahat ettiğini anlıyor

Çevrimdışı *AGA*

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
:)
Teşekkürler, valla seramik kaplamaya veriyorum işinin ehli birine bakalım yıkamaya mecbur dikkat edeceğiz.
Kilo normal diyelim :) gerçekten hoş bir durum büyük bir araçta seyretmek.

Premium paketlerde amortisör sistemi nasıl? Prestij ile aynı mı?

RMX1971 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi