škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Park freni

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ramtas

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba sevgili grup üyeleri.Sizlere bi konu hakkında danışmak istiyorum.Aracım 2017 manuel dizel active superb.bir haftadır aracım kalkışlarda ara ara park frenini bırakmıyor.auto hold açık kullanıyorum.bazen debriyajı hafif bıraksam hareket ediyor bazende aracı zorluyorum gitmiyor.bir iki denemede bırakıyor.kemer takılı kapı kapalı anlamadım neden oluyo.böyle bi olayla karşılaşan varmı.

Çevrimdışı nakamura

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba
Benim aracim 2016 manuel eğer araci yıkayıp bıraktiğımda genelde 3 4 gün kullanmıyorum. Haliyle balatalar diske yapışıyor ve kalkışta bırakmıyor ve biraz gaza yüklenince tak die bir sesle diskten ayrılıyor bu sadece kalkişta oluyor auto holda yolda herhangi bir sıkıntı olmuyor. Bu durumda park freninde yada auto hold bırakmadan balata spreyi sıkıyorum. Yapışmanın önüne gećiyor. Ama sizin sorun sanki auto hold ile ilgili

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız eğimli bir yerde ise bu hill holder freni sıkabilir kalkışta birkaç saniye. Yada diskleriniz ıslak ise ve disk kurutma devrede ise kalkışta frenler hafif sıkılabilir ama bunu fazla hissetmezsiniz.