škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda yeti ön arka fren balatası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kartalkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
dostlar günaydın 2012 model dizel greenline skoda yeti için ön arka fren balatası almak istiyorum model kodu ve marka hakkında yardımcı olurmusunuz hangi firmadan alabilirim.yardımcı olurmusunuz teşekkürler.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2020, 11:24:44 Gönderen: kartalkan »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
disk ebatlarınıza göre, aşağıdaki parça kodları ile, beğendiğiniz bir OEM ürünü seçebilirsiniz.

ön, 288 mm disk için, 5K0 698 151
ön, 312 mm disk için, 3C0 698 151 C
arka, 253 mm disk için, 1K0 698 451 J
arka, 272 mm disk için, 5K0 689 451

Bosch kullanıyorum, memnunum.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;656480

Bosch kullanıyorum, memnunum.

Kerem Bey, bende bosh balata ve febi disk taktirmistim. Ara sira ses yapiyor.100km ancak oldu degistireli. Sizde ses olayi oluyormu hic?

Bu arada fren hidroligi , disk, balata değişince  fren hissiyatı ve gücü çok iyi oldu.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;656481
Kerem Bey, bende bosh balata ve febi disk taktirmistim. Ara sira ses yapiyor.100km ancak oldu degistireli. Sizde ses olayi oluyormu hic?

Bu arada fren hidroligi , disk, balata değişince  fren hissiyatı ve gücü çok iyi oldu.

Başlangıcından bu yana, frenlerden memnunum. Dozlaması iyi ayarlanmış ve frenlerin gücü, kullanıcıya güven veriyor.

Balata özelinde de, kullandığım markayı beğeniyorum. Biraz yumuşak olduğunu görüyorum. Bunun diskleri yormayacağını düşünerek, fren tozu temizliğine katlanıyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: miyop;656486
Biraz yumuşak olduğunu görüyorum. Bunun diskleri yormayacağını düşünerek, fren tozu temizliğine katlanıyorum.

Genelde yumuşak olanlar artık asbestsiz, servisler de bunu kullanıyor artık. Ömrü çok uzun değil ama frenaj çok iyi

Çevrimdışı kartalkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çok teşekkür ederim katkılarınız için. Ben de bosch aldım yıllık bakımda taktıracağım.

Çevrimdışı kartalkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim ben de bosch marka aldım. Yaz lastiği değişim zamanım geldi. Hangi marka lastik önerirsiniz?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kartalkan;656547
Teşekkür ederim ben de bosch marka aldım. Yaz lastiği değişim zamanım geldi. Hangi marka lastik önerirsiniz?

Bütçe, jant ebadı, yıllık yaptığınız yol, ne kadarı düz asfalt? Cevaplara göre, daha sağlıklı öneriler alabilirsiniz.
Normal olarak, çok fazla seçenek var..

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklasik 1500km uzun yol yaptim. Bocsh balata ve febi disk kombinasyonu sürekli ses yapiyor. Alısinca gecer belki demistim ama gecmedi. Diskten olma ihtimali varmi bilmiyorum ama istanbula dönünce bosch servise bi ugrayacagim. Olmazsa baska marka balata taktiracagim bakalim

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ATE marka balata tavsiye ederim. 5000 km oldu orijinalinden daha iyi.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14930]Blue Rapid[/MENTION]  ate balatalari nereden aliyorsunuz. Fiyatlari epey yuksek sadece ön balatalar 300tl civarı. 2 kat fazla para vermeye değecek bir fark oluyor mu acaba?

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;656558
[MENTION=14930]Blue Rapid[/MENTION]  ate balatalari nereden aliyorsunuz. Fiyatlari epey yuksek sadece ön balatalar 300tl civarı. 2 kat fazla para vermeye değecek bir fark oluyor mu acaba?

Ankara'da Şaşmaz Başkent sanayi sitesinde özel vw servisi aynı zamanda yedek parça satan yerden almıştım. 6 ay önce önleri 180 arkaları 120 ye almıştım.
Neden ATE, ustam 20 yıldır tanışırız alacaksan ATE al diğerlerine vereceğin paraya yazık demişti, parçacı bu marka çok kalitelidir, ancak pahalı olduğu için yetkili servislerin kullanmadıklarını söylemişti.
Orjinali sürekli toz bırakıyordu janta, ATE de toz ses vs yok memnunum faha uzun ömürlü olacağını tahmin ediyorum.
Balata fren güvenlik önemli kalitelisini pahalıda olsa tercih edilmeli diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2020, 15:37:25 Gönderen: Blue Rapid »

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;656481

Bosch servis balatalara ucretsiz değisim yaptı. Ses olayi kesildi.