škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb Kaza

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Bugün sabah cadde niyetine kullanılan bir ara sokaktan inerken, yan sokaktan araba çıkması sonucu çıkan arabaya ortadan girdim. Karşı tarafın sağ arka kapısı ve çamurluğu gitti, benim de kaput tampon ve tampon kastırdığından dolayı sağ çamurluk gitmiş. Ön ızgara kırıldı. Farlar biraz yerinden oynamış ama onlarda hiç hasar yok şükür.

Kaput ucunda bükülme var, boya da çatlamış, çamurluğunda büküldüğü yerde aşağıdan boya çatlamış. dıştan gözükmüyor. Bir yetkili servis, bir de sanayide işçiliğine güvendiğim usta ile görüştüm. Sanayideki usta kaput ve çamurluğu boyasız düzeltiriz, güzelce rütuşlarız; ama su alıp şişme riski var dedi. Gerçekten iki hasar da çok küçük ama boya çatlamış neticede. Servis büyük ihtimalle ikisini de boyar.

İçimden servis geçiyor ama bu sene yaptırdığım kaskonun Ankara Aydoğanlar ile anlaşması yokmuş. Sadece And ile anlaşması varmış, açıkcası And'da tatsız bir olay yaşadığım için hiç gitmemiştim. Tavsiye eder misiniz, güvenebilir miyim? Boyasını felan tutturamazlar 2 cm için kaputu komple boyarız felan derlerse hiç gitmeyeyim diyorum.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. Servisler genelde kısmi boya uygulamazlar, renk uyumu, vernik sorunu yaşamamak için parçayı komple boyarlar. Eğer aracınız metalik renk ise zaten kısmi boya ile kurtaramazsınız. Bana göre boyasız rötuş ile işi çözmek daha mantıklı, ilerde macun şişerse birşey kaybetmezsiniz yeniden macunlanıp boyanabilir.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13384]Forever[/MENTION] çok teşekkür ederim.

https://hizliresim.com/gWRpS3

https://hizliresim.com/JshINm

Hasarlar o kadar küçük ki, kararsız kaldım açıkcası, bunlar boyansa sanki çok büyük bir kazası varmış gibi algılanacak. Gerçekten küçük oysa ki.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2020, 08:22:23 Gönderen: HasanK »

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=2707]HasanK[/MENTION] Bence hiç boyaya girmeyin. Belli bile olmuyor nerdeyse. Iyi bir göçükçüye duzeltirip rütuş yaptirin. Gecmiş olsun

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
resimleri hasarı göstermemek adına galerici çekmiş sanırım. :-))
daha anlaşılır cepheden çekerseniz daha anlaşılır olur. gördüğüm kadarı ile bu kaporta hasarını servis zımpara macun ve boyamadan hayatta yapmaz. siz bu hasarı şaşmazda ivedikte boyasız göçük tamiri yapan bir yere yaptırın. Bence asıl masraflı olan eğer sensör falan varsa ön ızgara ve bütünleşik ise ön tamponun
yenisi olabilir.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla hasarları göstermek için elimden geleni yaptım, gerçekten küçük ama boya çatlamış, en temiz nasıl olur diye kararsız kaldım. Gerisi önemli değil.

https://hizliresim.com/bZXrAa

Bugün konuştum göçükcü arkadaşlar ile cepten yaptıracağım. Kırık bir panjur var, farlar, tampon ayakları sağlam gözüküyor süpriz çıkmazsa. Boya da kırık yerden patlarsa bu sefer boyarız kaputu dedik. Teşekkür ederim fikirler için.

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
merhaba hasarı yaptırdıysanız boyasız düzeltmenin başarılı olup olmadığı konusunda bilgi verebilir misiniz?