škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1 Triger Değişimi Malzeme Listesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fabia2006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Skoda Fabia I 2006 | Classic | 1.4 Benzin 16v 101 Hp araç için triger değişim zamanı geldi. Güvendiğim bir ustamdan fikir aldım ve internet üzerinden biraz araştırma yaptım. Bu malzeme listesini çıkardım. Aşağıya ekliyorum.

Fabia 2006 Triger Değişimi Malzeme Listesi=

• Triger Seti (Continental marka)
  • Su Pompası / Devirdaim Pompası (GK marka)
  • V Kayışı (Continental marka)
  • V Kayışının Sadece Bilyasının Değişimi (Veya INA marka Alternatör Gergi Rulmanı ile Komple Değişim)
Not: İhtiyacı olan faydalansın. Fikir beyan etmek isteyenler, listede yanlış veya eksik olduğunu düşünenler de düzeltebilir :)

Not2: Markalar tercihe ve bütçeye göre değişebilir. Sadece fikir vermesi açısından yazdım.

İyi forumlar...

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgi için teşekkürler..
Bende yakın zamanda değiştirdim. İna marka set continental v kayışı gk devirdaim pompası ve işçilik dahil toplam 870 TL ye değiştirdim...

Çevrimdışı fabia2006

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler hocam. Madem öyle ben de fiyatları yazayım. Fiyatları internetten aldım. Ustam da aynı fiyatları verdi zaten.

• Triger Seti (Continental marka) = 650,00 TL
  • Su Pompası / Devirdaim Pompası (GK marka) = 270,00 TL
  • V Kayışı (Continental marka) = 90,00 TL
  • V Kayışının Sadece Bilyasının Değişimi = 50,00 TL
  • İşçilik = 300,00 TL
İşçilik dahil 1.360,00 TL

Sizin işçilik dahi 870,00 TL nasıl oluyor? Sizin malzeme listesi ile benim triger malzemeleri aynı. Farklı olan sadece triger seti. O da INA Set= 483,00  TL internet fiyatı. Sizin araba mı farklı yoksa başka bir farklılık mı  var? Anlayamadım hocam.

İşçilik fiyatını komple siliyorum. Continental seti listeden silip yerine sizin INA seti koyuyorum. İşçilik hiç olmasa bile 893,00 TL oluyor.  :D
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2020, 15:46:43 Gönderen: fabia2006 »

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabia2006;656346
Teşekkürler hocam. Madem öyle ben de fiyatları yazayım. Fiyatları internetten aldım. Ustam da aynı fiyatları verdi zaten.

• Triger Seti (Continental marka) = 650,00 TL
  • Su Pompası / Devirdaim Pompası (GK marka) = 270,00 TL
  • V Kayışı (Continental marka) = 90,00 TL
  • V Kayışının Sadece Bilyasının Değişimi = 50,00 TL
  • İşçilik = 300,00 TL

İşçilik dahil 1.360,00 TL

Sizin işçilik dahi 870,00 TL nasıl oluyor? Sizin malzeme listesi ile benim triger malzemeleri aynı. Farklı olan sadece triger seti. O da INA Set= 483,00  TL internet fiyatı. Sizin araba mı farklı yoksa başka bir farklılık mı  var? Anlayamadım hocam.

İşçilik fiyatını komple siliyorum. Continental seti listeden silip yerine sizin INA seti koyuyorum. İşçilik hiç olmasa bile 893,00 TL oluyor.  :D

BBZ motor kodlu 2004 model 101 lik fabia. İna set gk devirdaim ,continental v kayışı malzemelerin toplamı 620 TL tuttu 250 TL de işçilik verdim. Malzemeler Konya Buluş Otodan temin edildi. hepsi orijinal faturalı malzemedir. İnternet fiyatları çok ayarsız dolar kurundan dolayı farklılık gösterebilyor

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cumartesi Bende değiştirdim trigeri 138.000 de değişmişti 4 yıl önce şimdi 208.000 oldu 70.000 km de değiştirmiş oldum.

Triger set 470 tl gates
Devirdaim 200 tl behr
Antifriz 50 tl 1.5 lt x 2
Şarj kayışı ve bilyasını 3 ay önce değiştirmiştim bilya ses yapmıştı o yüzden onları geri taktık.

Birde arabanın motor radyator soğutma fanı arıza yaptı küçük fan soğutuyordu büyük fan değişti Kale marka 350 tl

Şimdi bu hafta da 4 adet aleşleme bobini alacağım sağlam üzerindekiler ama eski 2004 fabrikanın taktıkları duran var Ngk bobin için 160 tl fiyat aldım bugileri de bosch iridyum takacağım zaten onlar var ama 60.000 km oldu 60 tl tanesi.

4 yıldır falan filtre yağ bakımı yaparak biniyorum 2000 tl falan bütçe ayırmıştım arabaya hepsini yapayım içim rahat olsun.

Birde direksiyonu deri kaplattım.

Muayne de geldi Egzoz u yaptırdım genel muayneyi de yaptırdık mı rahatız inşallah.

« Son Düzenleme: 07 Ekim 2020, 13:48:42 Gönderen: trio »

Çevrimdışı i_ipek

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben Gates marka kullandim.. Triger seti ve su pompasina 1000 tl verdim.. 1500de iscilik parasi. Tabi bu danimarkada.. Türkiyede yasasam neler yaptirirdim aracima be :D

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: i_ipek;658889
Ben Gates marka kullandim.. Triger seti ve su pompasina 1000 tl verdim.. 1500de iscilik parasi. Tabi bu danimarkada.. Türkiyede yasasam neler yaptirirdim aracima be :D

Hocam danimarkada halen bu araçlar kullanılıyormu.. İsveçte bulunan bi yakınımız.. volvo s60 aracını 1000 euroya aldığını yanında da eşantiyon polo verdiklerini söylemişti.. :)

Çevrimdışı OSMANLI700

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Guncel fiyat 1 hafta önce 1.4 tdi fabianın (1. Kasa) triger degişim maliyeti 2900 tl. Işcilik dahil. 3 litre kırmızı antfiriz de dahil.