škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavan aydınlatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mutlu4319

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende 2015 octavia var ancak aracın tavan aydınlatmasının tümünü yakan bir anahtar tuş var ön tarafta o bozuldu lambalar teker teker açılıyor ancak  tümünü açan tuş malesef çalışmıyor kasılmış gibi tam basılmıyor. Başına böyle bişey gelen oldumu acaba

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lamba gurubunun camını sök bi bak, içinde sürgü ile çalışan metal ayaklar var, belki eğrildi belki fazla yanık kaldığından ısınıp lehim korozyonu yaptı, veya kontrol anahtarının temas ayakları kırıldı. düz uçlu tornavida ile camı çıkartıp konrol etmelisin basit bir işlem. Veya camı çıkardıktan sonra muhtemelen tork vida ile sökülen komple parçayıda yerinden ayırman gerekebilir. Basit bir işlem kontrolü sen yaparsın.

Çevrimdışı mutlu4319

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;655851
lamba gurubunun camını sök bi bak, içinde sürgü ile çalışan metal ayaklar var, belki eğrildi belki fazla yanık kaldığından ısınıp lehim korozyonu yaptı, veya kontrol anahtarının temas ayakları kırıldı. düz uçlu tornavida ile camı çıkartıp konrol etmelisin basit bir işlem. Veya camı çıkardıktan sonra muhtemelen tork vida ile sökülen komple parçayıda yerinden ayırman gerekebilir. Basit bir işlem kontrolü sen yaparsın.
Bu tuş. Söktüm komple o trimi ama tuşun içerisine veya ne olup olmadığına ulaşamadım. Bunun için servise başvurdum. Şuan aciliyet dışında bir şeye bakmadıkladını söylediler

Çevrimdışı mutlu4319

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;655851
Şimdi açtım iyice baktım ayaklar korozyon yapmış siyah olmuş ama bunun bir düzeltme durumu varmıdır acaba

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayaklar zayıf temas ettiğinde amper gücünden dolayı ark ve ısı yapar buda temas bölgesini siyah yanık bir hal aldırır. Bir fırça ve selülozik tiner ile veya balata spreyi ile bu siyahligin giderilmesi lazım. Sonra ayakları temas yüzeyine doğru egip yaklaştırma ya temas baskısını arttırmaya çalışın.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba bende de aynı sorun var. Açtım baktım ayarlardan birinin lehimi yok olmuş ayak boşta kalmış. Elektronikçiye lehim yaptırdım bir süre idare etti ama şimdi yeniden başladı. Bu parçanın fiyatları hakkında bilgi sahibi olan varmı?

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba  bendeki sorun devam ediyordu. Elektronikçiye lehim yaptırdım. Tekrar bozuldu sonra da kendim lehimledim bir kaç aydır sorun yaşamadım. Tuş takımını komple söküp temizleyip lehimini yaptım. Bu arada lehim yaparken lehim pastası kullanırsanız işiniz bitince alkolle yada kolonya ile iyice temizleyin. Yoksa ışık yandığında ısıdan dolayı pasta yanıp duman çıkartıyor panik yapabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2022, 22:45:26 Gönderen: muratladikli »