škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Devirdaim pompasi ve iyi niyet garantisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracim 2015 temmuz çıkışlı 43000 de devirdaim pompasi arizasi verdi ki bu arıza kronik. Serviste iyi niyet garantisi talep ettim ve tüm bakimlar serviste yapilmasina rağmen red edildi. Acaba diyorum tüketici hakem heyetine mi başvursam bir sonuç alabilirmiyim necdersiniz. 1230 TL tuttu bu arada.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Farklı bir yetkili servisi denemekte fayda var. Ankara'daki servisler hakkında pek iyi duyumlar almadım bu konularda. Yakın illerdekileri de sorgulayın. Kasko'nuz varsa, kaskoyu delmeden götürebildiği en uzak mesafeyi sorarak, çekici hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Çevrimdışı lifeexciting

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracımda 2015 model ve tam servis bakımlı. vites topuzu soyulması için bende iyi niyet talep ettim ama maalesef bana da red geldi Ankara Skoda and servisinde.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Her şeyi iyi niyete sokmuyorlar artık, biraz da servis inisiyatifi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İyiniyet garanti süresinin ilk 5 yıl için geçerli olduğunu söylemişlerdi.

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;655598
Farklı bir yetkili servisi denemekte fayda var. Ankara'daki servisler hakkında pek iyi duyumlar almadım bu konularda. Yakın illerdekileri de sorgulayın. Kasko'nuz varsa, kaskoyu delmeden götürebildiği en uzak mesafeyi sorarak, çekici hizmetinden de faydalanabilirsiniz.

Kasko bunu karşıliyor mu ki?

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;655598

Ayrica yetkili servis iyi niyet talep etti ama kabul edilmedi malesef

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;655601
Her şeyi iyi niyete sokmuyorlar artık, biraz da servis inisiyatifi

Sanki servis inisiyatifinde değil gibi genel merkez red veriyor galiba. Çünkü yanimda talep gonderdiler

Çevrimdışı salih21

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu arada hakem heyetine başvursam bir sonuç alir miyim

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hakem heyetine başvurmak hem ücretsiz hem de haklı olduğunuzu düşünüyor iseniz bir hak. Hemde evden çıkmadan. e devlet üzerinden başvuru yapıyorsunuz. heyet firmayla iletişime geçer onlar cevap verir açıklama yapmak zorunda kalırlar, derlerki haaa vatandaş hakkını arıyor bizide devlet muhatap alıyor sorgu yapıyor. Olacaktır bir etkisi muhakkak.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko'dan, aracınızı kendi başına yürütemeyeceğinizi, yürütürseniz sorun olacağını belirtip, çekici talep etme hakkınız var. Her kasko kapsamında olmayabilir, bazılarında 1 yıl içinde ücretsiz 3 çekici hakkı tanınıyor. Ben mekatronik arızası olduğunda, aracı yürütemedim. Kaldığım bölgede, bırakın yetkiliyi, özel bir VW servisi bile yoktu. En yakın yetkili servis 190 km uzaktaydı. Ankara da uzaktaydı. Ücretsiz götürebilecekleri, en yakın yetkili servis neresi sordum. Düzce veya Zonguldak dedi. Ben Düzce Erkur'u seçtim. Normalde 600 liradan aşağı o kadar uzağa götürmezler, başka yere sordum. İyi niyet tabi olmadı 5 yılı geçtiği için. Fakat oradaki hanım efendi yine de bir indirim yapacak gibiydi, eğer ki bakımlardan son bir iki tanesi yetkili de olsaydı diye söylemeseydi zaten kabul etmiyorlar diyecektim.

Her olayda, genel merkeze danışıldığını düşünmüyorum. Birçok farklı Doğuş grubuna ait satışı yapılan araç var. Bir sürü forum var ve aynı sorunlara farklı farklı tepki verdiklerine yazılanlardan şahit oluyorum. "Benim arızayı garanti kapsamında yaptılar", "bende işçilik aldılar", "benden işçilik almadılar". Bunları, bu forumda bile görüyoruz. Ayrıca devirdaim pompasına dışarıdan müdahale edebilecek ne yapmış olabilirsiniz ki bu garanti kapsamına girmesin? Mesela turboyu büyütüp, ona uygun malzeme kullanmayıp araca zarar verseniz kabul. Yurtdışında eminim ki bu memnuniyetsizlik yaratılmıyordur.
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2020, 15:40:41 Gönderen: octa »

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar iyi niyet dediğimiz olayın ilk 2 yılı yüce oto 2-5 yıl arası doğuş otodan izin alıyorlar. servisle alakalı değil. servisi ilgilendiren kısmı garantici arkadaşın sizin sorununuzu ne kadar iyi dosya olarak üst merkeze sunması. 5 yıldan sonra iyi niyet garantısı yok.

vites topuzu soyulması artık garantıden değişiyor bu arada ama iyi niyetten değişmiyor.

tavsiyem kaskodan dış merkezde işinizi halletmeniz. servis yuksek fatura cıkartıyor işçiliğe kasko şişiyor