škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1993 favorit şanzuman için destek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Hafta sonu itibariyle favoritimin baskı balata ve şanzumanı (çıkma) değişti. Vites boşluğu aşırı fazla geldi bana. Sorun ise sanki arabayı 1 e 2 ye değil de 3. vitese takmış gibi kalkış oluyor. 1. ve 2. vitese takamıyorum. Araba usta da kaldı. Sanki probleme de hakim değil verdiği cevaplardan anladığım kadarı ile.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakancici;655120
Merhaba,

Hafta sonu itibariyle favoritimin baskı balata ve şanzumanı (çıkma) değişti. Vites boşluğu aşırı fazla geldi bana. Sorun ise sanki arabayı 1 e 2 ye değil de 3. vitese takmış gibi kalkış oluyor. 1. ve 2. vitese takamıyorum. Araba usta da kaldı. Sanki probleme de hakim değil verdiği cevaplardan anladığım kadarı ile.

Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
3. viteste mümkün değil kalkamaz. Eğer kalktığına kesin eminseniz, üzerindeki mevcut debriyaj bitik demektir.
Vitesi takarken vites yollarında problem yaşıyorsanız, vites kolunun altında aracın altına denk gelen yerde plastik bir burç vardır. Aşındığında aynı durumları yaşatır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;655121
3. viteste mümkün değil kalkamaz. Eğer kalktığına kesin eminseniz, üzerindeki mevcut debriyaj bitik demektir.
Vitesi takarken vites yollarında problem yaşıyorsanız, vites kolunun altında aracın altına denk gelen yerde plastik bir burç vardır. Aşındığında aynı durumları yaşatır.

Maalesef kalkıyor üstat. "Mevcut debriyaj bitik" derken baskı balatan dan mı bahsettiniz?" Vites yollarında sıkıntı görmedim.

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3de kalkıyorsa, baskı değil de, balata bitik demek oluyor..

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;655137
3de kalkıyorsa, baskı değil de, balata bitik demek oluyor..

Alıntı yapılan: hakancici;655120

Hafta sonu itibariyle favoritimin baskı balata ve şanzumanı (çıkma) değişti.

İlk mesajımda belirtmiştim.

Çevrimdışı hakancici

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorun şanzıman da çıktı. Şanzımancı da şaşırdı duruma. Velhasıl kelam yeni bir şanzıman toparlanıp takıldı, vites kolu altı içinde burcundan miline kadar ne varsa değişti, yapıldı. Sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam.