škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü hakkında yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 Fabia ım aküsü bitti acil almam lazım ne tavsiye edersiniz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Varta veya Mutlu'dan sorun yaşamadım bugüne dek

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavsiyem Varta.
Aracınız kaç km de ve start stop var mı?
Aracınıza uygun akü almalisniz.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 Fabia 1.2 TSI manuel için eski akü karşılığında 60tl indirim yapılıyor varta 560tl mutlu 510 TL ye geliyor bilginize

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski akuyu alip sarjlayip yine satacaklar. Eski akuyu vermesende indirimvyaparlar 60 tl. 120 tl indirsinler veriyorsan oyle ver. Bu arada varta efb veya agm al derim. 4 senede cok erken tuketmissin akuyu eger gercekten tukendiyse. Akuyu ara sira sarj aleti alip sarjlarsan iyi olur.

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sorduğum aküler efb fiyatı olmazsa aküyü vermem 60 TL fazla veririm eskiyi atarım balkona dursun dediğin gibi şarj aleti alıp şarjlarım ilerde lazım olur

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;654689
Sorduğum aküler efb fiyatı olmazsa aküyü vermem 60 TL fazla veririm eskiyi atarım balkona dursun dediğin gibi şarj aleti alıp şarjlarım ilerde lazım olur

Bence yeni akü almadan şarj aleti alın ve şimdiki akünüzü sarjlayin. Bizim 2013 model aküler daha yeni yeni bitti. Sarj konusunda baya bi deneyim var bu forumda.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erkan22;654683
35000 de start stop var

Üstündeki akü nedir? Tip  marka model?

Çevrimdışı erkan22

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mool diye bir markaydı dediğin gibi varta aldım 20dk önce taktırdım blue efb dynamıc d53 kodlu aldım şu an sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Akü alacaklara tavsiyem internette çok kafa karışıyor Yok araba çalışırken takılması gerekiyor yok bilmem teyp kodu gidiyor yok bilmem 16 tane arıza kodu veriyor araba çalışmıyorken takarsan bir sürü sorun alsan bir dert takmaya kalksan bir dert serviste akü fiyatını sordum 904tl dediler bu kadarda vicdansızlık olmaz ya eski aküyü verdim 500 TL'ye de yeni aküyü aldım motor çalışmıyorken bağlandı hiçbir sorun yok bilginize

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sene itibariyle duracell'de akü işine girdi. 62 amper olarak satılıyor. İçinde sıvı yerine jel var. Alternatif olarak varta alabilirsiniz. Arabalarımız komplike araba üç kuruş hesabı yapmayın derim.

Start-stop araçların aküsü anahtarlı tipe göre üçte bir daha pahalı.

Araba çalıştırmanın bir esprisi yok. Dinamo aküyü besler akü akımı sisteme iletir. Yani faydası yok. Komplike arabalarda sisteme dışarıdan kablo ile akü takviyesi yapılıp sonra akü sökülüp yenisi takılır. Yine de bir iki uyarı ışığı yanabilir bunlar yeni akü kendini şarj ettiğinde kaybolur.

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıl kadar önce Mutlu akü aldım, gayet memnunum. Start stopta hiç sorun yaşatmadı. Hatta önceki aküde soğuk havalarda start stop hiç çalışmazdı, artık çalışıyor.

Bir de benim arabada hareket sensörlü kamera var. Motor kapandıktan sonra tamamen aküden yiyor. Geceleri kamerayı açık bırakmama rağmen akü hiç teklemedi bugüne kadar.

Eğer servise gitmeyecekseniz, taktıracağınız akünün EBS olmasına özellikle dikkat edin. Bilmeyen biri denk gelirse normal akü takabilir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdem T.;654832
2 yıl kadar önce Mutlu akü aldım, gayet memnunum. Start stopta hiç sorun yaşatmadı. Hatta önceki aküde soğuk havalarda start stop hiç çalışmazdı, artık çalışıyor.
Bir de benim arabada hareket sensörlü kamera var. Motor kapandıktan sonra tamamen aküden yiyor. Geceleri kamerayı açık bırakmama rağmen akü hiç teklemedi bugüne kadar.
Eğer servise gitmeyecekseniz, taktıracağınız akünün EBS olmasına özellikle dikkat edin. Bilmeyen biri denk gelirse normal akü takabilir.
EBS akü ilk defa duyuyorum....
Günlük kullanımda akü şarj oluyorsa, gece boyunca kamerayı besleyecek voltajı her akü tutuyor zaten. Önemli olan akünün 4.yıl ve sonrası olan ömründe ne şekilde davranacak. Yeni akülerde sorun yok zaten.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de araç kamerası var akü den yiyor tabiki 2 gün çalıştırmadim arabayi 3. gün aküyü şarj edin ikazı çıktı.. bi onbeş dk çalıştırdım arabayı düzeldi.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;654858
bende de araç kamerası var akü den yiyor tabiki 2 gün çalıştırmadim arabayi 3. gün aküyü şarj edin ikazı çıktı.. bi onbeş dk çalıştırdım arabayı düzeldi.

Yetmez 15dk. 3 günde aküyü bosaltıyorsa kamera ayarlarında sık aralıklarla kayıt yapıyordur ve hafiza kartın da kalındır sanırım. Bu şekilde kullanımda, her gün iyi bir km yapmıyorsan ve aracı kullandıgında s/s de acıksa akünün ömründen yersin ve sabahları marş almama geç marş alma ve ilerleyen zamanlarda hatta seni yolda bırakma durumu bile olabilir (şayet akü yeni de değilse). Tabi tüm bu olasılıklar kullanım şekline göre değişir ama. Kameranı bu şekilde kullanıcaksan başka bir harici güç kaynağı alternatifi yaratmanı tavsiye ederim. Ya da imkanın varsa araç yakınında elektrik alabileceğin, bir harici otomatik akü şarj cihazı ile aküyü birkaç günde bir şarja bağlaman iyi olur.