škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek Lastiği Değiştirme ve Görselleri...!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bosch Aerotwin A620S olarak, iki silecek, tek kutu içinde geldi. Bauhaus'ta ayrı ayrı da satılıyordu.

Sürücü tarafı: 600mm
Yolcu tarafı: 475mm

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION] [MENTION=18203]octa[/MENTION]
Hayirli olsun beyler. Gunesli gunlerde kullanin :)

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;654027
Öncelikle çok gerekli mi orası tartışılır ancak yapılabilirliği konusunda bilgi vermesi açısından paylaşıyorum.

Orjinal silecek lastiğini, bir marketten 6 tlye aldığım bir silecekten söktüğüm lastikle değiştirdim.

Öncelikle sileceğin uc kısmındaki plastik geçmeli parça içten iyice ısıtılmalı yoksa  iç kısmı catlıyor. benim gibi sabırsızsanız eger.

gecme takma yerleri. iç kısımdaki catlağa japon yapıstırıcısı surdum ben ama gerek de yok çok, yük binen bir parca değil sonuçta.

Yeni lastık uzun geldiği için kestim. Orjinal lastık ustu kendinden yuzgeç çıkıntılı ve o çıkıntı kavisli, aldığım dandik olanın kinde ek bir geçme parca var. Farkları resimlerde görmüşsünüzdür.
Bu arada RWB marka ön  takım 30 arka silecek 20 tl ve kullananlar cok memnun.
Silecek değişiminde sadece lastik degisimi yapılacaksa 3 silecek için 1,5m lastik gerekli. aynı kendinden yuzgeçli 1,5m bir lastiğe 10-15 TL verip alacaksanız lastik değiştirin. Yoksa 50 TL'ye muhadil almakta fayda var.
Bu arada bosch marka 3 silecek takim 160 TL ye geliyor. Bence çok fazla. Skoda serviste de kesin 1 takım 3 adet sileceği 250,  300 TL den aşağı değiştirmezler....! karar size kalmış.

Ben o parçayı çıkarmak için pense kullanıyorum. O iki uzun metal varya lastiğin takıldığı onları pense ile sıkıştırıyorum sonra başka bir pense ile siyah zımbırtıyı çıkartıyorum. 2 3 kere yaptım zarar görmedi.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17715]mkoray79[/MENTION]

Taşlama aparatı ben almıştım ama bir işe yaramıyor. Lastikler bez ve her hangi bir kimyasal malzeme ile temizlenmez çünkü üzerindeki grafit tabaka kayboluyor bu yüzden silecek zor hareket ediyor ve ses yapıyor.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;655168
Ben o parçayı çıkarmak için pense kullanıyorum. O iki uzun metal varya lastiğin takıldığı onları pense ile sıkıştırıyorum sonra başka bir pense ile siyah zımbırtıyı çıkartıyorum. 2 3 kere yaptım zarar görmedi.

İyiymiş yöntem, akıl akıl gel takıl :ok: :D birdahakine senin yontemi deneyeceğim.