škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Silecek Lastiği Değiştirme ve Görselleri...!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok gerekli mi orası tartışılır ancak yapılabilirliği konusunda bilgi vermesi açısından paylaşıyorum.

Orjinal silecek lastiğini, bir marketten 6 tlye aldığım bir silecekten söktüğüm lastikle değiştirdim.

Öncelikle sileceğin uc kısmındaki plastik geçmeli parça içten iyice ısıtılmalı yoksa  iç kısmı catlıyor. benim gibi sabırsızsanız eger.

gecme takma yerleri. iç kısımdaki catlağa japon yapıstırıcısı surdum ben ama gerek de yok çok, yük binen bir parca değil sonuçta.

Yeni lastık uzun geldiği için kestim. Orjinal lastık ustu kendinden yuzgeç çıkıntılı ve o çıkıntı kavisli, aldığım dandik olanın kinde ek bir geçme parca var. Farkları resimlerde görmüşsünüzdür.
Bu arada RWB marka ön  takım 30 arka silecek 20 tl ve kullananlar cok memnun.
Silecek değişiminde sadece lastik degisimi yapılacaksa 3 silecek için 1,5m lastik gerekli. aynı kendinden yuzgeçli 1,5m bir lastiğe 10-15 TL verip alacaksanız lastik değiştirin. Yoksa 50 TL'ye muhadil almakta fayda var.
Bu arada bosch marka 3 silecek takim 160 TL ye geliyor. Bence çok fazla. Skoda serviste de kesin 1 takım 3 adet sileceği 250,  300 TL den aşağı değiştirmezler....! karar size kalmış.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de denemek istemiştim ama ısı tabancası gerektiriyor yoksa ailecek kol bileşimi ve uç kısmı sıcak presli çıkarken kalıntı kalıyor ve temizlemesi zahmetli. Aslında  uğraşmak istersen yapılabilir ama eşimin polosunda denedim çok çabuk sertleşerek deforme oldu yani kauçuk kalitesi çok kötü bu yüzden can yüzeye baskı yapamadığı için yüzeyde çizgiler oluşuyor.
3 ay sonra performansı hakkında da yazarsanız sevinirim

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;654037
Ben de denemek istemiştim ama ısı tabancası gerektiriyor yoksa ailecek kol bileşimi ve uç kısmı sıcak presli çıkarken kalıntı kalıyor ve temizlemesi zahmetli. Aslında  uğraşmak istersen yapılabilir ama eşimin polosunda denedim çok çabuk sertleşerek deforme oldu yani kauçuk kalitesi çok kötü bu yüzden can yüzeye baskı yapamadığı için yüzeyde çizgiler oluşuyor.
3 ay sonra performansı hakkında da yazarsanız sevinirim

Isı tabancası gerekli değil, iyi bir sac kurutma makinesi uctaki gecme parcayı ısıtmaya yeter. ısıtmazsanızda bendeki gibi orta kısmını çatlatırsınız. Çatlaması da poroblem değil yapısır veya silikonlanır. onemli olan kırılmaması.

Camı silen lastik kısmıyla işimiz yok geçmeli olduğu için ısıtarak çıkarmıyoruz. lastik kısımda dediğiniz gibi 6 tl lik lastık kendisinden beklenmedik bir performans da gösterebilir 3 ayda da deforme olabilir ama ilk etapta çok iyi sildi. bakalım kış sonunda ne olacak.

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
eski arabamda genellikle benzinliklerden alıyordum, genellikle 1 yıl falan dayanıyordu ama maksimum 20-30 tlye maloluyordu ve o süre içinde sağlam iş çıkarıyordu. (1 yılın sonunda da muhtemelen kötü kullanımdan gidiyordu)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
senelerdir böyle yapıyorum. ama o uc parca kolay cıkmıyor bende ucuna çentik yuva açtım oradan çekip alıyorum lastiği

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;654041
senelerdir böyle yapıyorum. ama o uc parca kolay cıkmıyor bende ucuna çentik yuva açtım oradan çekip alıyorum lastiği

lastik olarak ne kullanıyorsunuz? kaç liraya ve nereden alıyorsunuz lastiği? lastiğin üst kısmı düz mü yoksa kendinden kanatli mı?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haah... Ben de tam soracaktım ki kaliteli lastiği nerden aliriz diye. Benim silecekler de artık silmiyor. Değişecekse kaliteli lastik alalım bari.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BİM takip ediyorum. Ordan aliyorum ama 60cm getirmiyorlar onuda denk gelirse marketten alıyorum. Carub marka falan

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;654074
Peki tinerle silme veya silecek düzeltme aparatı ile deneyen oldu mu hiç eski lastikleri düzeltmeye? Etkili mi acaba bu yöntemler?

https://www.hepsiburada.com/toptanci-kapinda-wiper-wizard-oto-silecek-bakim-sihirbazi-p-HBV000000N6W0?magaza=SanalMa%C4%9Fazan%C4%B1z&wt_gl=cpc.6817.shop.nelk.oto-ssc&gclid=EAIaIQobChMIn6Pa6oDU5gIVxsreCh2zaAhZEAQYBCABEgISmPD_BwE
Bu törpüleme silme aparatının yorumları okudum da pek memnun olan yok gibi.

Sileceklerede, Hepsiburada ve Silecek sepetinden baktım uygun fiyatlı olanlar RWB ve Inwells diye iki marka hangisi iyidir bilemedim. Hepsiburadadan yorumları da okudum ama yine de karar veremedim.

[MENTION=18959]Blackadder59[/MENTION] sen RWB kullandığını söylemiştin sendeki RWB ler ses veya atlama yaptıyor muydu?

https://www.sileceksepeti.com/kategori/octavia-2013-2017
Alırsam da buradan alırım     [MENTION=8805]irfan[/MENTION] paylaşmıstı bu siteyi, sağolsun. Başarılı bir site gibi duruyor.
Yerleşkesi telefonu adresi falan var, site gayet güven verdi bana.

Inwells marka kullanan var mı merak ediyorum?
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 09:50:16 Gönderen: mkoray79 »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
RWB ve İNVELS şu anda sanayilerde ve aksesuarcılarda en çok bulunan ve kullanılan marka. iyi tabiki iyidir ama bunlarda kötü değildir. ömrü 6 ay bilemedin 1 sene zaten.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;654078
Bu törpüleme silme aparatının yorumları okudum da pek memnun olan yok gibi.

Sileceklerede, Hepsiburada ve Silecek sepetinden baktım uygun fiyatlı olanlar RWB ve Inwells diye iki marka hangisi iyidir bilemedim. Hepsiburadadan yorumları da okudum ama yine de karar veremedim.

[MENTION=18959]Blackadder59[/MENTION] sen RWB kullandığını söylemiştin sendeki RWB ler ses veya atlama yaptıyor muydu?

https://www.sileceksepeti.com/kategori/octavia-2013-2017
Alırsam da buradan alırım     [MENTION=8805]irfan[/MENTION] paylaşmıstı bu siteyi, sağolsun. Başarılı bir site gibi duruyor.
Yerleşkesi telefonu adresi falan var, site gayet güven verdi bana.

Inwells marka kullanan var mı merak ediyorum?

Özellikle bir marka tercihim yok. Nete giriyorum ve en uygun fiyatlı olan ürünü alıyorum. Son olarak Rbw denk geldi. Leon da İnwells te kullanmıştım. Her ikisinden de oldukça memnundum ve halen memnunum. Herhangi bir sorun çıkartmadılar. Atlama, ses, çizgi vb sıkıntım yok. Ek olarak cama yağmur kaydırıcı da uyguladığımdan daha verimli kullanıyorum silecekleri.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=17715]mkoray79[/MENTION] [MENTION=69]mdindas[/MENTION] [MENTION=18959]Blackadder59[/MENTION]

Olaya şöyle bakılırsa ne tavsiyeniz olacaktır?
Olumsuz hava koşılları ortamına maruz kalmayan, az kilometre geçen ve sürekli garajda duran araçlar için Bosch marka silecek alıp maliyetine değer mi?
Rbw ve Inwels silecek ön takım 28-30 TL cıvarında. Bosch marka silecekler 118 TL.

Bir çok üründe benzer deneyimler yaşamışımdır. Ucuzu da iş yapar misalı almışım, ancak alınca pişman olmuşumdur. Silecek olayında nasıl bir değerlendirme yaparsınız?
Özetle ; RBW/Inwels ve Bosch aralarında dağlar kadar kalite farkı var diyebilir miyiz?

Mesela Koray sadece lastikleri alıp değiştirmiş, üstelik hesaplı lastık almış. Bu lastikler ne kadar dayanacak ve ilk deneyimlerde bir olumsuzluk yaşandı mı?

Aracımın orjinal silecekleri daha yeni yeni sorun yapmaya başladı, 2 hafta önceki yağmurda sağ/sol her iki tarafta sorun oldu. Sol düzgün silmedi, sağ atlama yaptı.

Çevrimdışı Blackadder59

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;654126
[MENTION=17715]mkoray79[/MENTION] [MENTION=69]mdindas[/MENTION] [MENTION=18959]Blackadder59[/MENTION]

Olaya şöyle bakılırsa ne tavsiyeniz olacaktır?
Olumsuz hava koşılları ortamına maruz kalmayan, az kilometre geçen ve sürekli garajda duran araçlar için Bosch marka silecek alıp maliyetine değer mi?
Rbw ve Inwels silecek ön takım 28-30 TL cıvarında. Bosch marka silecekler 118 TL.

Bir çok üründe benzer deneyimler yaşamışımdır. Ucuzu da iş yapar misalı almışım, ancak alınca pişman olmuşumdur. Silecek olayında nasıl bir değerlendirme yaparsınız?
Özetle ; RBW/Inwels ve Bosch aralarında dağlar kadar kalite farkı var diyebilir miyiz?

Mesela Koray sadece lastikleri alıp değiştirmiş, üstelik hesaplı lastık almış. Bu lastikler ne kadar dayanacak ve ilk deneyimlerde bir olumsuzluk yaşandı mı?

Aracımın orjinal silecekleri daha yeni yeni sorun yapmaya başladı, 2 hafta önceki yağmurda sağ/sol her iki tarafta sorun oldu. Sol düzgün silmedi, sağ atlama yaptı.

Bosch silecek başlıklı konuda da bu görüşümü dile getirmiştim ki kendi uygulamamda yıllardır bu yönde. Silecek gibi garantisi olmayan bir sarf malzemesinin pahalısını almak bana göre doğru değil. 3 gün sonra bozulmayacağı, iz bırakmayacağı vb garantisi yok. 118 Tl verip 3 gün sonra sorun yaşayıp üzüleceğime, 30 Tl verip 3 gün sonra sorun yaşamaya kendimi alıştırarak kullandığım bir sileceği tercih ediyorum. En kötü 1 takımda bagajda durur, arıza sorun durumunda 2 dakikada değiştiririm. Ki şimdiye kadar 1 yıldan kısa dayanan bir ucuz sileceğim olmadı. Yeri geldi Bim den aldım, yeri geldi netten uygun fiyata aldım. Hepsi işimi fazlasıyla gördü. F/P ürünleri. 118 Tl ye 4 takım Rbw alınır. 6 ay gitse 2 sene mis gibi kullanılır.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orijinaller, hem iyi silmiyor hem ses yapmaya başlamıştı. Antalya Turgut oto Bosch Car Service aynı zamanda, telefonla sordum. Sadece ön silecekler 150 lira dedi. Sileceksepeti'nin n11 sayfasından, önler için A620S Bosch Aerotwin, arka için RBW markadan aldım. Bosch 112,40 lira, RBW 18,34 lira. Kargo ücretsiz. Sağlam silindirik kutuyla faturalı geldi. Henüz takmadım. Antalya'da yaz sıcağında hepsi bozuluyor ama benim araç kapalı garajda, biraz daha uzun dayanabilir. Kauçuk, lastik ve polipropilen malzemelerde önemli olan güneş görmemesi.
« Son Düzenleme: 31 Aralık 2019, 13:54:18 Gönderen: octa »