škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit için (ege bölgesi ) kış için motor yağı yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yunus1453

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi Günler 93 135lx Favorit sahibiyim. Aracım iki bin km önce rektefe oldu. Şuan Castrol GTX 20w50 yağ var . Kış için 10w 40 ile değiştirmeyi düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.:uve:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yunus1453;653447
İyi Günler 93 135lx Favorit sahibiyim. Aracım iki bin km önce rektefe oldu. Şuan Castrol GTX 20w50 yağ var . Kış için 10w 40 ile değiştirmeyi düşünüyorum yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.:uve:
Aracı kullanacağınız bölge çok soğuk olmuyorsa 20-50 en uygun yağdır. Çok soğukta 10-40 kullanın diyor fabrikası. 10-40 kullanırsanız yaz aylarında tekrar 20-50' ye geçilmeli zira sıcak ortamlarda 10-40 iyice inceleceği için yağ lambasını bile yakabilir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Favorit' in motor bloğu alüminyum olduğu için çabuk ısınır. Bence 20W-50 de kullanılabilir. Bu arada kesinlikle sağlıklı çalışan bir termostat takılı olsun soğutma sisteminde.
Favorit' in orijinal termostat değeri 88°C' dir. orijinal fan müşiri de 87-92°C değerindedir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!