škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kış Lastiği Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperguzel0618

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım 2019 Style lastikler 215/55/17 üzerinde malum beş kuruş etmez P7 Cinturato yazlık lastik var kışlık lastik için tavsiyelerinizi alabilirmiyim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arabanız hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

bende kışlık lastik goodyear ultra grip performance lastiği var bu sene 3. kışı olacak çok da memnunum. bu işler herşeyde olduğu gibi bütçe ile alakalı ben aldığımda 2 sene önce tanesi 500 tl di, şimdi ne olmuştur bilmiyorum.
 Bunun haricinde fiyatı uygun olan 17 jant sava marka kışlık kullanan arkadaşlarım var çokta memnunlar.

Çevrimdışı TuRKSySTeM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastikler malum çok pahalı, bundan önceki aracımda Petlas kullanmıştım, açıkçası memnun kalmadım. Arkadaşım Mercedes C200d aracında Kormoran kullanmıştı, memnun kaldığını söyledi. Bu yıl bende Superb aldım, Yozgat'ta yaşıyorum ve kış iyiden iyiye hissediliyor. Kormoran denemeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Bloodline

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperguzel0618;652788
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım aracım 2019 Style lastikler 215/55/17 üzerinde malum beş kuruş etmez P7 Cinturato yazlık lastik var kışlık lastik için tavsiyelerinizi alabilirmiyim

Merhaba hocam ben de aynı araç var kısa bir araştırma sonucu bizim lastiklerin ebatlarında yapılan bir tane güncel test bulabildim. Linki burada:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-AMS-Winter-SUV-Tyre-Test.htm

Test birincisi Goodyear Ultragrip Performance+ (Önceki senelerde üretilen UG Performance serisinin 2019da güncellenmişi olan seri) çıkmış ama ilk 5 deki lastiklerin hepsi iyidir diye düşünüyorum.

Ben şahsen önceki araçlarımda da hep Goodyear UG serisi kullandım ve memnun kaldım. Bu araçta da UG Performance+ kullanmayı düşünüyorum.

Baktığımda piyasa fiyatları 720₺ civarındaydı. Goodyear'ın yıl sonuna kadar goodyearclub.com.tr de 17" lastik alımlarında 250₺ hediye çeki hediyesi var. Bilginiz olsun.

Çevrimdışı serhatsoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben Konya'da yaşıyorum ve işim gereği 50km'lik bir ilçeye git gel yapıyorum. 2010 yılından beri çeşitli araçlarım oldu (2010 focus, 2016 insignia, 2018 superb). Araçlarımı hep sıfır aldım ve hepsinde kış lastiği Petlas W651 kullandım.
Ben Petlas'ı başka bir lastikle kıyaslayamam çünkü başka bir marka tecrübem olmadı. Yerli olması ve fiyat rakiplerinin genelde pek duyulmayan markalar olması bana Petlas aldırmıştı. 10 yıldır (bazı yıllar yaz-kış hiç çıkarmadan da kullandığım oldu) hiç bir sorun yaşamadım. Konya'da yoğun kar-kış şartlarında, gerek şehir içi, gerekse işe gidiş geliş (şehir dışı) hiç bir yol tutuş problemi, yolda kalma sorunu yaşamadım. Ömürleri yaklaşık 4 yıl - 60000 km diyebilirim. (Bu kadar kullanımı kesinlikle tavsiye etmiyorum ama ben kullandım. Focusta 4. yıl kullandım, yaklaşık 640000km'de çıkardım ama son 4000 km hiç iyi değildi performansı.
Fiyat-performans olarak benim şartlarıma gayet uygun. Şu anda da aracımda (2018 Supeb Style) Petlas kullanıyorum. Geçen kış aldım (Kasım 15), Nisan'da çıkardım ve hafta sonu tekrar takacağım.
Saygılar

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
fiyat olarak uygun gördüğüm savayı aldım henüz taktırmadım tane fiyatı 369tl ve totalde 75tl world puan verecek şekilde bir kampanya ile, taktırdıktan sonra önümüzdeki günlerde yorum yaparım.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şahsen Petlas önermem, geçen yıl yerli malı diye gaza gelip eşimin aracına aldım. Araç leon ve oldukça sert bir araç petlaslarla kullanılamaz hale geldi. yol tutuş vs iyi ama çok sert lastik.
Kışlık lastiğe çok para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum. Ben çok sayıda kışlık lastik kullandım, Nexen ve Barum'dan memnun kalmıştım. Şimdi Kumho ice wi31 kullanıyorum. Kar, buz performansı iyi ama ıslak zeminde çok çok kötü.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Passat da kullandığım 17 inç petlas kışlık lastiğin ıslak performansını bende beğenmedim. Özellikle eriyen kar sularında ve su birikintilerinde aracı sağa sola çekerek bana güven vermedi. Petlası daha dikkatli ve temkinli kullanmanızı öneririm.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2019, 18:20:05 Gönderen: Rifle44 »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şahsen petlas,pirelli haricinde her lastik alınabilir. bütçeproblemi yoksa sırasıyla conti, goodyear, michelin tavsiye edebilirim.bütçe kısıtli ise savayı önerebilirim.