škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2019 superb style tavsiye eder misiniz?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba.
2016 superb active 1.4 tsi sahibiyim ve araçtan çok memnunum. Ancak Superb style paket şuan fiyat performans olarak ilgimi çekiyor. Aynı özelliklere sahip passattan 60 bin daha ucuz, prestij paketten ise 56 bin ucuz. hatta mayıs ayındaki fiyatından 40 bin daha hesaplı. Dizel benzinli arasında fiyat farkı da yok.
Aracım 42bin de üzerine yaklaşık 100bin verip yenilemek mantıklı mı sizce?
Aslında ACC, kör nokta, otomatik park, android auto vs gibi modern oyuncakları olan bir araç düşünüyordum. Almanlar herşeyi damlalıkla verdikleri için superbi bunlarla doldurduğunuz zaman 350bini buluyor. Bu konuda uzak doğu araçları çok cazip fakat onlarda da ikinci el problemi var. Bu nedenle style düşünüyorum.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi dsg style 200 bin tl ye mantıklı açıkçası. heralde makyajlı kasayı bu stokları eritmeden getirmeyecekler anlaşılan.dizelle benzinli aynı fiyat olunca ben yakıt ekonomisi açısından tdi dedim ama yine de benzinli de tercih edilebilir, neticede daha sessiz ve daha güçlü.

Çevrimdışı hebelup

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanan birisi olarak bu soruya siz cevap verebiliyor olmalısınız. Kendi adıma imkanım varsa daha yenisi daha iyisini alabileceksem bindiğim alıştığım karakterdeki aracı almak her zaman daha mantıklıdır.
Halihazırda 2010 octaviaya biniyorum. Bir çok araç araştırdım sürdüm ama vazgeçmeyi düşünmedim. Alırsam imkanıma bağlı olarak mutlaka ya daha yeni octavia ya da daha yeni bir superb alacağım.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Makyajlı kasa ne zaman gelecek bilmiyorum ama şuan Yüce otonun elinde ciddi bir stok yok. Türkiyede toplam 15 araç var bunların 2-3 tanesi prestij kadar dolu ve 250bin tl, kalanlar standart style paket ve araçların neredeyse hepsi istanbulda. Aslında anahtarsız çalıştırma, sunroof ve otomatik bagaj gibi bir kaç opsiyonu olan araç arıyorum.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2017 Mayis'ta aldigim Sytle'dan son derece memnunum... Tabii ne aradiginiza bagli...
Ben, ozellikle sunroof'suz (ki onceki Full Superb 1'de 13 yil hic kullanmadim, tam aksine dertsiz basima dert aldigimi gordum), otomatik bagajsiz (gereksiz goruyorum), anahtarsiz calistirmasi olmayan (cebimde duracagina, mars'ta dursun) bir paket ariyordum ve Style'i aldim... Son derece memnunum... Bugune kadar da bir sikinti cikarmadi...
Mesela navigasyon modulu yok... Telefon'dan baglaniyorum, isimi goruyorum... Bluetooth ile her turlu muzigi dinliyorum.
Onun icin, bir aracta ne aradiginizi iyi tartip, ona gore secim yapmak en dogrusu...
Ileride sikinti yaratacak ve degerinin karsiligini tam alamayacaginiz her turlu ekstradan uzak durmak daha mantikli degil mi?
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Passat'tan sonra yine SUPERB'ye dönüş yaptım. Memnunum...

Çevrimdışı onurrr

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Style paket bence de fiyat-performans açısından çok mantıklı duruyor ben soran tüm arkadaşlarıma öneriyorum. Üstelik benimki manuel, elektrikli bagaj, acc, kör nokta, otomatik park vs. yok. 2017 sonrası büyük ekranlılardan beyaz iç mekanlı standart bir araç.

FAKAT sizin durumunuz bence biraz farklı. Elinizde zaten 2016 Superb var. 3-3 buçuk yılda 42 bin km yapıyorsanız bence dizel ihtiyacınız da yok. Elinizdeki aracı verip, üzerine 100.000 lira daha verip aynı aracın biraz daha farklısını ve yenisini almak gerekli mi bunu iyi düşünmek lazım.

Bence 100.000e ikinci araç olarak şu tarz ilginç araçlar bile alabilirsiniz :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-2017-10-trafige-cikisli-kazasiz-tramersiz-servis-bakimli-208-gti-699991638/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-podyum-motor-s-2016-208-gti-by-peugeot-sport-orjinal-cift-renk-711368742/detay

Aracınızdan memnunsanız, özellikle çok ilginizi çeken bazı donanımlar için (bence koltuk kılıfı, büyük ekran, yoksa far-yağmur sensörü, 17-18 inch jant takımı, geri görüş kamerası vb.  iyi olabilir) makul bir bütçe ayırıp aracınızla yola devam edebilirsiniz bence. Aracı satacak olduğunuzda da bu donanımlar aracınızın fiyatını bir miktar arttırabilir.

Yada Style pakete yine de geçmek isterseniz, diğer bir ihtimal olarak 2018 model benzinli DSGler ikinci elde 155-160bin civarına bulunabilir, bunu değerlendirebilirsiniz.

Yada memnun olduğunuz aracınızla devam edip 100bini başka bir yerde değerlendirebilirsiniz :)

İyi günler.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2019, 16:45:20 Gönderen: onurrr »

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;652305
Ben 2017 Mayis'ta aldigim Sytle'dan son derece memnunum... Tabii ne aradiginiza bagli...
Ben, ozellikle sunroof'suz (ki onceki Full Superb 1'de 13 yil hic kullanmadim, tam aksine dertsiz basima dert aldigimi gordum), otomatik bagajsiz (gereksiz goruyorum), anahtarsiz calistirmasi olmayan (cebimde duracagina, mars'ta dursun) bir paket ariyordum ve Style'i aldim... Son derece memnunum... Bugune kadar da bir sikinti cikarmadi...
Mesela navigasyon modulu yok... Telefon'dan baglaniyorum, isimi goruyorum... Bluetooth ile her turlu muzigi dinliyorum.
Onun icin, bir aracta ne aradiginizi iyi tartip, ona gore secim yapmak en dogrusu...
Ileride sikinti yaratacak ve degerinin karsiligini tam alamayacaginiz her turlu ekstradan uzak durmak daha mantikli degil mi?
Sevgilerimle

donanım konusunda dedikleriniz zevke , paraya ,kullanım durumuna ve ihtiyaca göre değişir.
önceki aracım style paketti. prestije geçtikten sonra bahsettiğiniz donanımlar benim için dört cam otomatiği kadar olmasa da gerekli oldu artık . bu durum kişiden kişiye değişir tabi.

- mesela sunroofun iç ferahlatan havasına alıştım
- ağır bagaj kapağını yüksekten tutup elle kapamak yerine düğmeye hafifçe basmak gereklilik oldu nerdeyse. (hatta bazısı toros bagajı gibi güm diye kapatıyordu) . hatta o kadar alıştım ki içerden kapamanın uygun yolunu arıyorum .bilhassa bilmeyenler kapağı manuel kapatmaya çalışıyor .
- anahtarsız çalıştırma lüks bir şey her zaman gerekli mühim değil. yalnız soğuk ve sıcak havalarda 5-10 dakikalık işler için arabayı kilitleyip anahtarı alıp çalışır halde bırakmak geldiğinde serin ya da sıcak binmek fena olmuyor.(bilgisayarla müdahale gerekiyor )
-deri koltuk gerekli bir şey ,kesinlikle lüks değil. style paket koltukları hafif ıslandığı anda leke kalıyor uğraştırıyor temizliği zor. bir şey dökülse hele çocuklu iseniz problem.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;652306
Passat'tan sonra yine SUPERB'ye dönüş yaptım. Memnunum...

Hayirli olsun... kazasiz belasiz keyifli surusler dilerim... Sevgiler
Engin Tunçay

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok hızlı bir alışveriş ile style paket superbi aldım. İstanbul yerine ikinci el aracıma daha fazla fiyat verip yeni aracı daha hesaplı veren Malatya Miram otoyu tercih ettim. Malatyaya yakın olan herkese tavsiye ederim, tüm VAG grubunun bayiliğini yapıyorlar ve çok yardımcı oldular. Ayrıca benim bir talebim olmadığı halde orjinal bagaj havuzu ve havuzlu paspası hediye ettiler. Cam filmini ise cüzzi bir ücret karşılığı yaptırdım. Hurda araç bedelini ben ödedim ama aracı onlar bulup işlemleri yaptılar.

Ve superbte arka çocuk kilidi otomatik hale gelmiş, arka cam kilidi tuşunu ikiye bölmüş sağ ve sol için ayrı çalışan çocuk kilidi/cam kilidi yapmışlar. Ayrıca araç Euro 6.2 emisyona sahip dolayısıyla Adblue gelmiş ve Adblue bitince mazot olsa da araç çalışmıyormuş. Multimedya sistemi android auto uyumlu ve telefona yükleyince sorunsuz çalıştı.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: Forever;652376
Çok hızlı bir alışveriş ile style paket superbi aldım. İstanbul yerine ikinci el aracıma daha fazla fiyat verip yeni aracı daha hesaplı veren Malatya Miram otoyu tercih ettim. Malatyaya yakın olan herkese tavsiye ederim, tüm VAG grubunun bayiliğini yapıyorlar ve çok yardımcı oldular. Ayrıca benim bir talebim olmadığı halde orjinal bagaj havuzu ve havuzlu paspası hediye ettiler. Cam filmini ise cüzzi bir ücret karşılığı yaptırdım. Hurda araç bedelini ben ödedim ama aracı onlar bulup işlemleri yaptılar.

Ve superbte arka çocuk kilidi otomatik hale gelmiş, arka cam kilidi tuşunu ikiye bölmüş sağ ve sol için ayrı çalışan çocuk kilidi/cam kilidi yapmışlar. Ayrıca araç Euro 6.2 emisyona sahip dolayısıyla Adblue gelmiş ve Adblue bitince mazot olsa da araç çalışmıyormuş. Multimedya sistemi android auto uyumlu ve telefona yükleyince sorunsuz çalıştı.

Hayırlı olsun

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese teşekkürler.
İlk 1000 km izlenimlerim:
1- Araç rodajda ama şehiriçinde TSI ile yakıt neredeyse aynı. Aynı güzergah aynı sürüş stili ile TSI 6.7 TDI 6.4 yakıyor. TSI çok daha erken ısınıyor ve yakıt düşüyordu.
Aracı almaya TSI ile gittim 750km yolda 5.4 lt/100km (ort hız 94km/s), dönüşte TDI 90 km ort hız ile 4.9 lt yaktı.
2- Pirelli Barumdan daha kötü lastik. Çok düşündüm iki yaşındaki Barumlar ile pirelliyi aracı alırken değiştirsem diye ama yeni lastik daha iyidir diye değiştirmedim.
3- TSI'dan sonra TDI ve DSG aracı çok cansız hissettiriyor. Araç sürekli alt devirlerde ölü gibi gitmek istiyor. 1500-2000 devir aralığında TSI çok daha canlıydı. Küçük turbonun hızla dolmasının etkisi de büyük tabi.

Çevrimdışı Bloodline

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;652376

Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin hocam. Sorun olmazsa size maliyetini sorabilir miyim?
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2019, 12:24:23 Gönderen: Bloodline »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Hayırlı olsun,güle güle kullanın,kilometre yükseldikçe yakıt düşecek...