škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.0 Klima Vızıltısı( Görüşleriniz Lazım)

okidoki · 40 · 10889

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2018 1.0 Fabia Style araca sahibim. Garanti devam etmekte. Şöyle bir sorunum var. Araçta AC’yi açtığım zaman ağustos böceğinin,cırcır böceğinin çıkardığı ses benzer bir ses çıkarmaya başlıyor. Soğutmasında bir problem yok. AC kapalıyken ses gelmiyor. Özellikle düşük hızlardayken ses rahtsız ediyor. Rölantide ses çok az belli belirsiz geliyor. Araç hareket etmeye başladığında ses başlıyor. Sesi kayıt altına aldım. Sormak istediğim sizde de böyle bir ses var mı? Bu sorunla karşılaşan,klima kompresörünü servisten değiştirebilen var mı? Varsa hangi serviste değiştirtti? Yardımcı olabilir misiniz lütfen?
https://youtu.be/HBd7e2OdYwQ
https://youtu.be/NjhcCXtyyXo
https://youtu.be/oXRqf3fV_Fs

Kocaeli Skoda Keleşler’e gittim. Önce gaz eksilmiştir deyip sesi bile dinlemeden gazı yenilediler ses düzelmedi. Sonra birisi dinlemeye zahmet etti. Klimadan anlayan birisi olsa neyse. Her deneme sürüşüne sorun ne olursa olsun bu adam geliyor zaten.Önce hava akımının sesi bu abi dedi. O zaman neden AC kapalıyken çıkmıyor bu ses dedim o zaman da hava akımı var deyince sürüşe çıkalım o zaman dedi. Abi normal bu ses fan hızlandıkça olur falan dedi. Ben yine de arıza kaydı oluşturttum. Kompresörün değiştirilmesini istedim.Pazartesi gidip konuşacağım. Olmadı Gebze’ye Doğuş Oto’ya gideceğim direkt. Siz ne yapmamı önerirsiniz,sorun hakkındaki görüşünüz nedir.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Yeti'de de yakın zamanda fark ettiğim klima çalışırken bir ses gelmeye başladı. Kendini hissettiren bir fan sesi gibime geldi. Çok takılacak kadar değil.

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;651916
Benim Yeti'de de yakın zamanda fark ettiğim klima çalışırken bir ses gelmeye başladı. Kendini hissettiren bir fan sesi gibime geldi. Çok takılacak kadar değil.

Sürekli aynı sesi duysam tamam diyeceğim adamlar böyle yapmış arabayı ama yeri geliyor AC açık olmasına rağmen ve devir yüksek olmasına rağmen sessiz sedasız sadece hava akımı ve çok hafif bir fan uğultusuyla gidiyorum. Sonra kafasına esiyor başlıyor birden ötmeye ziiviyiiii diye. Bazen 10 dk gidiyorum hiç ötmüyor bazen 1 dk mesafede bile ötüyor ama çok kısa mesafeler haric hemen hemen her sürüşümde var bu ses. Bazen çok alçak tonda bazen de kulak tırmalayan şekilde kafasına göre ötüyor.Fanın uğultusu rahatsız etmiyor ama bu böyle tiz ve ne olduğu belli olmayan bir ses. Rahatsız ediyor beni. Ses resmen “ben normal değilim” diyor.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ses fabiaların çoğunda var, benim araçta da var. Parça değiştiren arkadaşlar vardı forumda. Bende ki ses bu kadar çok değil ve her zaman çıkmıyor.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;651927
Bu ses fabiaların çoğunda var, benim araçta da var. Parça değiştiren arkadaşlar vardı forumda. Bende ki ses bu kadar çok değil ve her zaman çıkmıyor.

Var var hepsinde. müziği kapatınca duyuyorsun. Bence dandik klima parçalarından dolayı. bazende şırıl şırılll ses var.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Rapid de vardı bu problem, 2~3 aydır sesi soluğu çıkmıyor cır böceği gibi ötüyordu, düşük fan ayarında net duyuyordum.
Skoda markanın klimalarında kronik problem galiba..

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;651936
Var var hepsinde. müziği kapatınca duyuyorsun. Bence dandik klima parçalarından dolayı. bazende şırıl şırılll ses var.

bence de net olarak ucuz malzemeden kaynaklı bir sorun. tıpkı silecek fasılasının çıt çıt sesini duymamız gibi :)

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;651936

Aynen böyle sanki bişey dökülüyormuş gibi şırıl şırıl seste çıkartıyor bazen.
Skoda’yı seviyorum da yani sanki bazen abartıyor şu dandik parça işini. Hele bir de aracın sıfırın olmuş 120.000 lira. Böyle olunca haliyle böyle parçaları dandik kullanmaları gözüne batıyor. Umarım bir araba kendine bir arabada hükümete alma zorunluğu kalkar da biz de daha kaliteli güvenli arabalara binebiliriz.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okidoki;651946
Aynen böyle sanki bişey dökülüyormuş gibi şırıl şırıl seste çıkartıyor bazen.
Skoda’yı seviyorum da yani sanki bazen abartıyor şu dandik parça işini. Hele bir de aracın sıfırın olmuş 120.000 lira. Böyle olunca haliyle böyle parçaları dandik kullanmaları gözüne batıyor. Umarım bir araba kendine bir arabada hükümete alma zorunluğu kalkar da biz de daha kaliteli güvenli arabalara binebiliriz.

Ben yeni alacak kimseye fabia önermiyorum. Adam 125 Milyar verip bu sorunları yaşayacak düşünsenize ve firma iade almayacak normal diyip duracak insan delirir. :mad::mad:

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Skoda düşünmüyorum artık, geçen dün Skoda dan aradılar size özel indirim var aracınızı yenileyelim diye, düşünmüyorum araçlarınız problemli dedim problemleri de söyledim doğru söylüyorsun abi dedi kapattı telefonu
« Son Düzenleme: 31 Ağustos 2019, 22:46:45 Gönderen: smtcglr »

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;651947
Ben yeni alacak kimseye fabia önermiyorum. Adam 125 Milyar verip bu sorunları yaşayacak düşünsenize ve firma iade almayacak normal diyip duracak insan delirir. :mad::mad:

Doğuş’un servis ve hizmet anlayışı bu malesef. Araç alırken bundan sonra üç şeye bakacağım düşük yakıt,sağlam ve güvenli olması,servis ve hizmet anlayışı. Markası modeli tipi zartı zurtu zerre önemli değil. İnsanı o kadar bezdiriyor ki bu servis işi. Araba hareket ediyorsa sıkıntı yok diyecekler neredeyse. Gerçi Türkiye’de iş ahlakı olan uzman ustalar,insanlar bulmak her alanda zor.
Hangi servis müşterisine kolaylık sağlıyor bu konularda tavsiyeniz var mı?
« Son Düzenleme: 01 Eylül 2019, 10:05:51 Gönderen: okidoki »

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: okidoki;651956
Doğuş’un servis ve hizmet anlayışı bu malesef. Araç alırken bundan sonra üç şeye bakacağım düşük yakıt,sağlam ve güvenli olması,servis ve hizmet anlayışı. Markası modeli tipi zartı zurtu zerre önemli değil. İnsanı o kadar bezdiriyor ki bu servis işi. Araba hareket ediyorsa sıkıntı yok diyecekler neredeyse. Gerçi Türkiye’de iş ahlakı olan uzman ustalar,insanlar bulmak her alanda zor.
Hangi servis müşterisine kolaylık sağlıyor bu konularda tavsiyeniz var mı?

Ben mercedes ve audi nin malının hep arkasında durduğunu biliyorum. Birde Volvo.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: okidoki;651915
Arkadaşlar 2018 1.0 Fabia Style araca sahibim. Garanti devam etmekte. Şöyle bir sorunum var. Araçta AC’yi açtığım zaman ağustos böceğinin,cırcır böceğinin çıkardığı ses benzer bir ses çıkarmaya başlıyor. Soğutmasında bir problem yok. AC kapalıyken ses gelmiyor. Özellikle düşük hızlardayken ses rahtsız ediyor. Rölantide ses çok az belli belirsiz geliyor. Araç hareket etmeye başladığında ses başlıyor. Sesi kayıt altına aldım. Sormak istediğim sizde de böyle bir ses var mı? Bu sorunla karşılaşan,klima kompresörünü servisten değiştirebilen var mı? Varsa hangi serviste değiştirtti? Yardımcı olabilir misiniz lütfen?
https://youtu.be/HBd7e2OdYwQ
https://youtu.be/NjhcCXtyyXo
https://youtu.be/oXRqf3fV_Fs

Kocaeli Skoda Keleşler’e gittim. Önce gaz eksilmiştir deyip sesi bile dinlemeden gazı yenilediler ses düzelmedi. Sonra birisi dinlemeye zahmet etti. Klimadan anlayan birisi olsa neyse. Her deneme sürüşüne sorun ne olursa olsun bu adam geliyor zaten.Önce hava akımının sesi bu abi dedi. O zaman neden AC kapalıyken çıkmıyor bu ses dedim o zaman da hava akımı var deyince sürüşe çıkalım o zaman dedi. Abi normal bu ses fan hızlandıkça olur falan dedi. Ben yine de arıza kaydı oluşturttum. Kompresörün değiştirilmesini istedim.Pazartesi gidip konuşacağım. Olmadı Gebze’ye Doğuş Oto’ya gideceğim direkt. Siz ne yapmamı önerirsiniz,sorun hakkındaki görüşünüz nedir.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=41073

Daha önce açmış olduğum konuyu baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı okidoki

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;651975
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=41073

Daha önce açmış olduğum konuyu baştan sona okumanızı tavsiye ederim.

Ben de Kadıköy-Erya iyi bu konuda diye duydum. Müsait zamanımda hemen oradan randevu alıp görüşeceğim. Sakıncası yoksa servise gideceğim zaman sizinle özelden iletişime geçebilir miyim? Hani en azından bakın forumda böyle bir konu var şu kişi şu plakalı araçla şu tarihte aynı sorunla gelip değiştirmiş diyebilmek için. Böylece normal bu falan derlerse elimde ileri sürebilecek koz olur.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: okidoki;651977
Ben de Kadıköy-Erya iyi bu konuda diye duydum. Müsait zamanımda hemen oradan randevu alıp görüşeceğim. Sakıncası yoksa servise gideceğim zaman sizinle özelden iletişime geçebilir miyim? Hani en azından bakın forumda böyle bir konu var şu kişi şu plakalı araçla şu tarihte aynı sorunla gelip değiştirmiş diyebilmek için. Böylece normal bu falan derlerse elimde ileri sürebilecek koz olur.

Servis işlem tarihi Ağustos 2018 ilk hafta 42 EHG 91 plaka şeklinde servise bildirebilirsiniz. Umarım faydalı olur.