škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç kamerası montajı yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar;
Elimde Viofo a129 çift kameralı bir araç kamerası var, sigortadan kablo almak ve arka kameraya kablo çekmek için bir kaç konuda yardım isteyecektim,

**öncelikle sigorta ya ulaşmak içinbu parçayı nasıl çekabilirim, tırmaklı mı zarar vermek istememiyorum;

** Kabloyu ön direkten aşağı indirirken 2  numaradan götürmek kolay ama olası kaza anında hava yastığına engel olur mu, 1 numaradan götürsem aşağıya nasıl ineceğim,

** arka kamera-ön kamera bağlantısını attan mı tavandan mı yapsam yine tavanda hava yastığı sorunu olu mu , kapı altından ise biraz zor olacak gibi ,

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sadece 1. Foto ile alakalı yorum yapabilirim.
Sigorta kutusuna o kapak altından değil. Far düğmesi altında açılır kapak var. O kapağı çıkararak sigorta kutusuna ulaşıyorsunuz.
2. Foto. Ben 2. Konumdan geçirdim kabloyu. Hava yastığı ile ilgili bir tespitin olmadı daha önce.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;651551
Sadece 1. Foto ile alakalı yorum yapabilirim.
Sigorta kutusuna o kapak altından değil. Far düğmesi altında açılır kapak var. O kapağı çıkararak sigorta kutusuna ulaşıyorsunuz.
2. Foto. Ben 2. Konumdan geçirdim kabloyu. Hava yastığı ile ilgili bir tespitin olmadı daha önce.

o kapağı biliyorum ama fitilin altıdan görünmeden içieri girsin istiyrum kablo

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;651580
o kapağı biliyorum ama fitilin altıdan görünmeden içieri girsin istiyrum kablo
O kapağı çıkarmadan, fitilin kenarından fitili hafif aralayarak kabloyu itince, kablo sigorta kutusu tarafından çıkıyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klavuz tel kullanirssaniz arka kamerayı tavandan goturebilirsiniz. Yada alt yan döşeme içinden geçecek.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=11580]ceycey34[/MENTION]

A sütun kaplaması ve sigorta paneli kapaklarının açılma detayları, Skoda Yeti ile aynıdır.

Aşağıdaki başlıkta yer alan açıklamaları ve fotografları takip ederseniz, faydası olabilir.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=42150

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;651592
Klavuz tel kullanirssaniz arka kamerayı tavandan goturebilirsiniz. Yada alt yan döşeme içinden geçecek.

klavuz tel derken , ev  elektirikçilerin kullandığı gibi birşey mi ? ama kablo biraz uzun fazlası arkada kalmalı

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen elektrikcilerin  kullandığı. Zaten başka türlü zor olur. Tavan döşemesinin kenarında n el tutamaklarini açmak gerekir . Kabloyu geçirdikten sonra fazlalığı ister önde ister arkada toplayın. Alt yan döşeme den gecersede orta direk kaplamasinin alt bolumude cikacak

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;651640
Aynen elektrikcilerin  kullandığı. Zaten başka türlü zor olur. Tavan döşemesinin kenarında n el tutamaklarini açmak gerekir . Kabloyu geçirdikten sonra fazlalığı ister önde ister arkada toplayın. Alt yan döşeme den gecersede orta direk kaplamasinin alt bolumude cikacak

alt döşemenin yanından  kapı eşiğinden geçirenler olmuşta nasıl geçmişler tam bilemedim. tavadan geçirebilirsem süper olur. ama arada bir yerlere takılmaz inşallah .

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;651640

İnternetten kılavuz tel aldım . ama maalesef ilerlemiyor sanırım arda bölmeler var bir yerden sonra ilerlemeden kıvrılıyor. ya alt kapı eşiğinden ya da tavanı sökerek geçirmek gerekli

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arada 2 tane destek kemeri var. birde en sondaki cam üstü kemerinde  kıvrımı açık olan ekleme var susta tam bunun içine girerse ilerlemez.
o zaman en sağlıklısı sol alt taraftan döşeme ve direk kaplamasının arasına sokarak geçirmek.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;651842
arada 2 tane destek kemeri var. birde en sondaki cam üstü kemerinde  kıvrımı açık olan ekleme var susta tam bunun içine girerse ilerlemez.
o zaman en sağlıklısı sol alt taraftan döşeme ve direk kaplamasının arasına sokarak geçirmek.

kapı eşiği altından mı? denemedim ama arada çok boşluk yok gibi. birde arkaya varınca nereden bagaj kapağına ulaşabilirim.?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Plastikle keçenin arasına ittirecen , bagajı da kenar plastiklerin içinden geçecek, yapamıyorsan bı oto aksesuarciya veya dosemeciye yaptir