škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb içerden bagaj açma sorunu lütfen yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
herkese merhaba,
Foruma az önce üye oldum biraz araştırdım ve bazı sonuçlar var ancak tam olarak sorunu çözebilmeme yardımcı olmadı.
5 gün önce 2016 model superb 1.6 dsg style paket bir araç satın aldım. yıllardır çok seyahat etmem sebebiyle farklı şehirlerde çok çeşitli kiralık araçlarda ve daha önce sahibi olduğum araçlarda hiç yaşamadığım bir sorunu yaşıyorum.

Aracı satın aldığım galericiye ilk olarak sorduğumda bagaj kapağı araç içinden nasıl açılıyor diye cevap veremedi.hatta dün bu araçla avm girişinde kontak kapatıp inmem gerekti dedi. neyse çözeriz bir şekilde diyerek fazla önemsemedim birlikte de baktık bulamadık.aracı aldıktan sonra da 2 kez avm girişinde kontak kapatıp araçtan inerek kumanda ile açtım.
forumlarda bazı bu sorunu yaşayanlar merkezi kilit tuşuna 2 kez aç kapa yapılınca veya kontaktaki anahtardan bagaj tuşuna basılarak açılabileceğine dair şeyler yazmış hepsini denedim ancak bagaj açılmıyor. bir kapının açılması gerekiyor yazanlar olmuş onu da denedim yine sonuç aynı malesef.ayrıca belirteyim vitesi p konumuna getirerek de hepsini denedim ancak yine açılmadı.bir bagaj açma tuşu nasıl olmaz böyle bir araçta diye düşünmeden edemiyor insan.

bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun . Benim araç 2016 ,tam durmadan kilit tuşuna basıldığında bagaj açılmıyor,aracı  tam durdurup öyle basmak gerekli. Eğer bu şekilde denemenize rağmen olmuyorsa bence bi sorun vardır.

Çevrimdışı devran23

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kapılarla birlikte kilit aç kapa tuşuyla açılıyor .ayrı bir düğme yok .2017  style paket vardı bende öyleydi. denemelerinize rağmen açılmıyorsa sorun vardır servise bir uğrayıp sorun.

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevaplarınınz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, araç durmadan kilit açma tuşuna bastığım hiç olmadı açıkçası. durduktan sonra ve vitesi p konumuna getirerek denedim özellikle. hatta sonuç alamayınca araç çalışırken kapıyı da açtım yine açılmadı. merak ettiğim şu acaba ekran menüsünden bir ayar mı yapılması gerekiyor?

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Prestige pakette vitesin sağ yanında bagajı içeriden açma tuşu var ancak bu tuş açılan bagajı maalesef ki kapatmıyor. Avm otoparkı ve benzeri yerlerde yada yabancı birisi aractan inip bagajdaki eşyasını almak istediğinde bagaj kapağının altındaki kapama kilid düğmesini tarif etmesi güç olduğundan ve bagajın elle kapatılması arızaya yol açabileceğinden mümkünse emniyet kemerini çözüp inebileceğim bir konumdaysam kendim inmeyi tercih ediyorum. Yani içeride bagaj açma tuşunun olması da prestigede iş görmüyor içerde aynı tuşla kapatamıyoruz çünkü bunu da belirtmek isterim.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;651148
Prestige pakette vitesin sağ yanında bagajı içeriden açma tuşu var ancak bu tuş açılan bagajı maalesef ki kapatmıyor. Avm otoparkı ve benzeri yerlerde yada yabancı birisi aractan inip bagajdaki eşyasını almak istediğinde bagaj kapağının altındaki kapama kilid düğmesini tarif etmesi güç olduğundan ve bagajın elle kapatılması arızaya yol açabileceğinden mümkünse emniyet kemerini çözüp inebileceğim bir konumdaysam kendim inmeyi tercih ediyorum. Yani içeride bagaj açma tuşunun olması da prestigede iş görmüyor içerde aynı tuşla kapatamıyoruz çünkü bunu da belirtmek isterim.

Aynı sıkıntıyı ben de yaşadığım için bagaj düğmesinin üst tarafına düğmeyi gösterir şekilde kırmızı ok işareti yapıştırdım. Görmeseler bile araç içinden kırmızı ok'un ordaki düğmeye basın diye sesleniyorum.Şimdilik iyi gidiyor. :):)

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bsarmaz;651150
Aynı sıkıntıyı ben de yaşadığım için bagaj düğmesinin üst tarafına düğmeyi gösterir şekilde kırmızı ok işareti yapıştırdım. Görmeseler bile araç içinden kırmızı ok'un ordaki düğmeye basın diye sesleniyorum.Şimdilik iyi gidiyor. :):)

Mantıklı bir çözüm üretmişsiniz. Eğer kırmızı ok bulabilirsem deneyeceğim. Bu arada nereden temin edebiliriz resmi mevcut mu? Geçen bakımda servisteki personel elle kapatılan elektrikli bagajlar yüzünden birçok arızalı aracın servise geldiğini ve masraf açtığını ifade etmişti.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Rifle44;651152
Mantıklı bir çözüm üretmişsiniz. Eğer kırmızı ok bulabilirsem deneyeceğim. Bu arada nereden temin edebiliriz resmi mevcut mu? Geçen bakımda servisteki personel elle kapatılan elektrikli bagajlar yüzünden birçok arızalı aracın servise geldiğini ve masraf açtığını ifade etmişti.

buradan foto atmayı beceremiyorum, eğer 05333377090 a whatsapp'tan bi mesaj atarsanız aracın yanına indiğimde size foto gönderebilirim.

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam sizin sorununuz bu konuda benden çok farklı. otomatik bagaj kapağı tuşunu bilmeyen avm görevlisi sizin için sorun olmuş :)açıkçası bende de bu tuşlar olsaydı istanbulda bu konuda sorun yaşamazdım diye tahmin ediyorum. bende hem içerden açma tuşu hem bagaj kapağında kapama tuşu yok ve daha kötüsü kapı kilitlerini açıp kapatan tuşa bastığımda da bagaj açılmıyor.mutlaka kontak kapatıp inerek kumandadan açabiliyorum. ilk fırsatta servise giderek bu konuda bilgi alıcam ve burdan bilgilendirme yapıcam nasipse..bana pek yararı olmasa da bilgilendirmeler için teşekkür ederim.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=18466]metin_yesil[/MENTION] anladığım kadarıyla sizin aracın bagaj kapağı elektrikli değil. dolasıyla sizin araçta bahsi geçen düğmeler yok. bu durumda sizin bagaj ancak eski usül ile, yani el yordamıyla açılıp kapanabilir.ancak kumandadan açabiliyorum demişssiniz yani kumandadaki bagaj açma düğmesine basılı tutarak bagaj kapağı otomatik olarak kendiliğinden en tepeye kadar açılıyorsa bu durumda sizin bagaj kapağı elektrikli ama düğmeler eksik demektir. bu da bence ilginç bir durum..
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2019, 19:06:50 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
[MENTION=11879]kolgezer[/MENTION] evet anladığınız üzere aracımda içeriden elektrikli bagaj açma ve bagaj kapağının iç kısmında da kapatma düğmesi yok. style donanımda zaten olmadığı hakkında bilgi sahibiyim.

ufak bir sorun gibi gözükse de gerçekten araç çalışırken bagajın açılamaması ciddi bir sorunmuş ilk kez deneyimledim açıkçası. bu arada ek bilgi 4 bin kmye yakın bir yolculuğa çıktım yolculuğumuzun yarısında kendi kullandığım anahtarın pili bitti ve eşimdeki anahtarla yola devam ettim. bir süre sonra da ikinci anahtarın pili bittii.( acaba uzun süre araç yol yaptı diye mi piller bitti diye de düşünmedim değil sonuçta ilk uzun yol deneyimi olduğundan ama bu konuya girmiyorum)

velhasıl iki kumandanın pilini değiştirdim ve ne olsa beğenirsiniz araca ilk yaklaşıp kumandadan sadece kapı açma tuşuna basınca bagaj kapağı el yordamıyla açıldı. demek ki pil zayıfmış diye düşünürken daha sonra her seferde yine bagaj açma sorunu aynen devam etti!

bagaj sonuçta bir şekilde açılıyor olduğundan büyük sorun teşkil etmiyor bu yüzden işi gücü bırakıp servise gitmedim. gittiğimde sorunun ne olduğunu öğrenerek yine bilgi vereceğim inşallah. 1.5 ayda araçla yaklaşık 5bin km yaptım maşallah çok memnunum ama sadece ufak da olsa çukurlar yol bozuklukları içeriden aşırı hissediliyor pirelli p7 cinturato lastiikler çok mu sert veya amortisörlerle alakalı bir sıkıntı mı var bilemiyorum.pürüzsüz otobana çıkınca da ses sıfıra yakın yalan yok. bu konuyu mevcut başka başlıklarda yine servise uğradıktan sonra soracağım nasipse.

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arac calisirken bagaj otomatiginin calismamasi, tamamen emniyet acisindan dusunulmus bir konudur ve diger model araclarda da ayni sekilde uygulanmis olmasi gerekir. Ozellikle, Prestige paketteki bulunan start/stop dugmeli modellerde, anahtarin cebinizde olmasi halinde, arac hareket halinde iken yanlislikla aktive olmasi durumunda, bagajin acildigini dusunun...!!! Denemedim ama, dolu bagajda, surat ve basinc ile disari firlayabilecek esyalari yoldan toplamak daha dertli olurdu... Dolayisiyla, bagaj otomatigi sadece arac stop edilmis haldeyken aktive olan bir uygulamadir. Tersi zaten mantiksiz ve tehlikeli olurdu...
Sevgilerimle
Engin Tunçay

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: EnginT;652070
Arac calisirken bagaj otomatiginin calismamasi, tamamen emniyet acisindan dusunulmus bir konudur ve diger model araclarda da ayni sekilde uygulanmis olmasi gerekir. Ozellikle, Prestige paketteki bulunan start/stop dugmeli modellerde, anahtarin cebinizde olmasi halinde, arac hareket halinde iken yanlislikla aktive olmasi durumunda, bagajin acildigini dusunun...!!! Denemedim ama, dolu bagajda, surat ve basinc ile disari firlayabilecek esyalari yoldan toplamak daha dertli olurdu... Dolayisiyla, bagaj otomatigi sadece arac stop edilmis haldeyken aktive olan bir uygulamadir. Tersi zaten mantiksiz ve tehlikeli olurdu...
Sevgilerimle

Engin bey araç çalışırken bagajın açılamasında güvenlik olarak bir mahsur yok bence. aracın gayet tabi hareket halinde olduğu durumlardan bahsetmiyorum yeni nesil tüm araçların kapıları ve bagajı hareket halinde iken zaten açılamaz :) araç durmuş ve vites p konuma getirildiğinde içeriden kilit açma tuşuna basarsınız ve el yordamıyla dışarıdan bagaj açılabilir. Bu farklı marka ve model tüm araçlarda böyledir. Bunun aksi bir durum olsaydı avm otopark girişlerinde her araç kontak kapatmak durumunda kalırdı.. saygılarımla

Çevrimdışı metin_yesil

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet bugün itibariyle aracımı 60bin bakımına servise götürdüm ve bagaj açma sorununun nereden kaynaklandığını öğrenebildim.arkada plaka üzerindeki açma butonu arızalıymış ve servis ellerinde parça bulunmadığını sipariş edebileceklerini fiyatın işçilik dahil 950 tl olduğunu söyledi.Iyi niyet garantisi kapsamında herhangi bir indirim yapılmadığını söylediler bu parça için. Tabii fiyatı yüksek bulduğum için yaptırmadım. İkitelli atatürk oto sanayide çıkma parçacıların birinden aynı parçayı 400 e aldım 20 tl takma ücreti ile servisin verdiği fiyatın yarısının altında sorunu çözdüm. Konu açılalı baya olmuştu geç de olsa bilgilendirme gereği duydum.bu konıda bana yardımcı olmaya çalışan üyelere tekrar teşekkürler