škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

205/55/R16 Ölçüsünde Lastik Deneyimleri

octa · 16 · 5348

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastikleri yenilemek istiyorum. Fabrikasyon çıkan Nexen N'Blue HD lastikler artık ömürlerini doldurmak üzere. Adet başına 350'yi gözden çıkardım gibi çünkü fiyatlar epey yüksek. Daha uygun da olabilir tabi. Malum faizlerin düşmesinden sonra dolar da yükselişe geçerse lastik fiyatları fırlayabilir.

Octavia'nız için 205/55/R16 ölçüsünde aşağıdaki özelliklere göre lastikleri yorumlayalım lütfen.

• Marka ve seri adı
  • Islak zemin tutuş performansı
  • Kuru zemin viraj performansı
  • Yakıt harcamasına etkisi
  • Ses

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yazdığın lastik ölçüsü önceki Golf'ümde vardı, Conti Premium Contact ile her koşulda memnun kaldım, tavsiye edilir.

Keza Good Year Efficient Grip de üzmez, hatta Contiden daha sessizdir

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
primacy 4 aldım sesiz diye ama enery saver dan daha sesli çıktı pütürlü ses geliyor. kışlıkları sanırım continental alacağım

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;651078
Yazdığın lastik ölçüsü önceki Golf'ümde vardı, Conti  Premium Contact ile her koşulda memnun kaldım, tavsiye edilir.

Keza Good Year Efficient Grip de üzmez, hatta Contiden daha sessizdir

Conti premium contact 5'i babam kullanıyor, memnun. 6. seriden de  iyi diye bahsediliyor. Benim tek takıldığım nokta sesi oldu. 71 dB  gözüküyor etiketinde. Yanakları yumuşak diyenler de var.

Goodyear  efficientgrip performance'a bakıyorum. Aynı isimde farklı seriler var  sanırım çünkü 500'lere kadar çıkıyor efficientgripler. Arkadaşım  kullanıyor çok memnun. AB etiket değerleri iyi değil ancak dizel  renault'da olumsuz etkisi yok.

Alıntı yapılan: dryusufbal;651117
primacy 4 aldım sesiz diye ama enery saver dan  daha sesli çıktı pütürlü ses geliyor. kışlıkları sanırım continental  alacağım

Michelin'in en çok satan lastiği diye biliyorum  primacy 4'ü. Ben de sırf sessizliği ve AB etiketindeki yakıtta C ıslak  zeminde A tutuşu ve 68 dB gürültü değerinden alacaktım ama siz böyle  diyine şaşırttı.

Şu an aklımda Hankook ventus prime 3 ve dunlop  sp sport fm800 var. Nokian'ın da kış lastikleri çok övülüyor. Yazlıklar  için pek iyi yazı göremedim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hankook ventus prime 3 şu an Karoq üzerinde var, ses açısından memnunum, yumuşak hamur, patinaja kolay düşmüyor. Sağlam 3-5 çukura girdiğim var, balon yapmadı

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;651121
Hankook ventus prime 3 şu an Karoq üzerinde var, ses açısından memnunum, yumuşak hamur, patinaja kolay düşmüyor. Sağlam 3-5 çukura girdiğim var, balon yapmadı

Aşağıda linkini verdiğim listedeki lastikler, Octavia Estate ile denenmiş. Hankook Ventus Prime 3 K125'in, Goodyear EfficientGrip Performance ve Michelin Primacy 4 ile ortalaması yakın. Sessizlik olarak listedeki en iyi değere sahip. Fiyat olarak da daha uygun.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-ACE-Summer-Tyre-Test.htm

Çevrimdışı cameron

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Goodyear efficent grip performance lastiklerini daha 20 gün önce aldım. 4 lastik rot balans ayarı hane düzeltme artı bir yıl yol yardım desteği ile birlikte 1600 TL ye anlaştım.
Bu arada alırken 4 kanallı olmasına dikkat edin. 3 kanallılar Fiat egea fabrika çıkışı lastik diye biliniyor. Dört kanallılar ise a3 lerde kullanılıyor. Değerleri çok daha iyi 4 kanallıların. Şu ana kadar gayet memnunum. Öyle dağ taş çıkmayacaksan şehir içi kullanacaksın fiyat performans açısından tavsiye ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cameron;651208
Goodyear efficent grip performance lastiklerini daha 20 gün önce aldım. 4 lastik rot balans ayarı hane düzeltme artı bir yıl yol yardım desteği ile birlikte 1600 TL ye anlaştım.
Bu arada alırken 4 kanallı olmasına dikkat edin. 3 kanallılar Fiat egea fabrika çıkışı lastik diye biliniyor. Dört kanallılar ise a3 lerde kullanılıyor. Değerleri çok daha iyi 4 kanallıların. Şu ana kadar gayet memnunum. Öyle dağ taş çıkmayacaksan şehir içi kullanacaksın fiyat performans açısından tavsiye ederim

Evet bazı ilanlarda benim de Egea diye bahsedilmesiyle dikkatimi çekmişti. Arada çok az fiyat farkı var. 3 kanallı Fransa, 4 kanallı Polonya menşeili.

4 kanallı: https://urun.n11.com/oto-lastik/goodyear-20555-r16-91v-eff-performance-4-kanal-otolastik-2019-P247357357

3 kanallı: https://urun.n11.com/oto-lastik/goodyear-20555r16-91v-efficientgrip-2019-uretim-subap-hediyeli-P262131386

Bir değerlendireyim. Teşekkürler.

Çevrimdışı hllqnqr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hankook ventus prime 3 aldım 205 55 16 kesinlikle öneririm kuru zemin performansı çok iyi ıslakta hafif arka kayma yapıyor ama kızaklama da daha önce kullandığım goodyear eagle soort ve petlas pt 741 desenlerinden katkat iyi geldi bana fiyatıda makul 300 e almıştım karşılaştırmalarınıza eklemenizi öneririm

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün lastikleri bayilerde inceledim.

Michelin Primacy 4 ve Michelin Primacy 4 S1 - İki lastik de yumuşaklık olarak iyi. İkisinin de ses değeri 68 dB. Aradaki fark S1'in yanakları inanılmaz yumuşak şu ana kadar 205/55 lastikler içinde en esneği buydu ve etiketi AA. Normal Primacy 4 CA.

Continental 91V Eco Contact 6 - CA etiketli. Premium Contact 6'ya göre az daha yumuşak. Etiketi AA. Michelin Primacy 4 bariz daha yumuşak. Ses 71 dB.

Nokian 91V Wetproof - Lastik Goodyear'dan ve Continental'den daha kaliteli duruyor. Yumuşaklığı ideal. Kararsız bırakan bir lastik oldu. Etiketi CA. Ses 68 dB. Özellikle ıslak zemin performansından söz ediliyor.

Debica Presto HP 91V - Birçok lastiğe göre yumuşak. Ses 67 dB. Etiketi CB. Sessiz olduğu özellikle vurgulanıyor yorumlarda.

Falken 91V Ziex Ze310 Ecorun - Etiketi CA. Debica ve Michelin kadar yumuşak bir lastik. Ses 67 dB. İncelediğim en sessiz lastik bu.

Bridgestone'u incelemedim. Çünkü etiket değerleri iyi ve testleri de başarılı ancak genellikle bindiğim türlü türlü araçlarda bu lastiklerde bi ses ve frenleme sıkıntısı görüyorum.

Fiyatlara gelirsek,

Michelin primacy 4 - 425-475 aralığı
Michelin primacy 4 S1 - 475
Michelin CrossClimate Plus - 570-600 aralığı
Continental Eco Contact 6 - 400
Continental Premium Contact 6 - 400
Nokian Wetproof - 360
Debica Presto HP - 245
Falken Ziex Ze310 Ecorun - 300
Goodyear Eagle Sport - 325
Nexen N'Blue HD Plus - 275
Bridgestone T001 - 400
Hankook Ventus Prime 3 - 350
Pirelli Cinturato P1 Verde - 450
Pirelli Cinturato P7 Blue - 450
Dunlop SP Sport FM800 - 325
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2019, 19:40:43 Gönderen: octa »

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi akşamlar.Ocak ayından bu yana Hankok kullanıyorum.Ses ve yumuşaklık açısından gayet memnunum.Yakıt durumu hakkında detaylı inceleme yapmadığım için yorum yapamam.Eski sanayide Kalmaz rot balans var oradan almıştım.Yaklaşımları gayet iyi idi.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin Primacy 4 ile Continental Premium Contact 6 arasında kaldım. Fiyat olarak 425 Michelin, 350 Continental. Yumuşak lastik olsun diyorum ama Türkiye yollarına Michelin dayanmıyor diye çok tecrübe duyuyorum. Eco Contact 6'yı da ısrarla continental satıcıları öneriyor. Fiyatı aynı. Bugün yarın karar vereceğim artık birine.

Çevrimdışı CanoCan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
nokıan eline 2 94wxL
tek kelime ile muhteşem lastik.
yakıt %10 civarı düştü
ses azaldı
kasis geçişleri yumuşak
kullandığım en iyi lastik.
mutlaka incele derim , karar sizin.
kazasız sürüşler.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2019, 19 ve 20. hafta üretimi, Continental Premium Contact 6'yı 375 liraya aldım. 4 çelik sibop da 50 liraya geldi. Yorumlar için teşekkürler.

Çevrimdışı Wolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octa;651569
2019, 19 ve 20. hafta üretimi, Continental Premium Contact 6'yı 375 liraya aldım. 4 çelik sibop da 50 liraya geldi. Yorumlar için teşekkürler.

Hayırlı olsun.