škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza Yaptım Parçaları En Uygun Şekilde Nasıl Bulabilirim?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alternatif

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

kaza yaptım sol önden birine çarptım, far kırıldı kaput, tampon, motor fani vs. hepsi gitti.

Hepsini nereden en uygun şekilde temin edebilirim? Elimde gerekenler listesi var.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko varsa bunlarla hiç uğraşmayın, toplaması çok kolay olmaz. Kasko yoksa çıkmacılardan bulursunuz.
Hava yastıkları ne durumda?

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;651045
Kasko varsa bunlarla hiç uğraşmayın, toplaması çok kolay olmaz. Kasko yoksa çıkmacılardan bulursunuz.
Hava yastıkları ne durumda?

Çikmacılar da yamyam. Ben İstanbuldayım çamurluk ve far aradım. Çamurluklara 500 istedi bir de duzelttirip boyatacaksın. Hiç gereği yok.
Fara çikmacı yamyamı 900 TL istedi. Orjinali Skodada 1350 TL. Ama Aksarayda bir oto parçacısından öğrendiğim üzere zaten orjinal farları da Magneti Marelli üretiyor VW grubu için. Magneti Marelli olarak 0 far alırsan 950 TL idi.
Çıkmacıyla uğraşacağıma eger alacaksam Magneti Marelli alırımdım, ama sonradan kaskodan yaptırmaya karar verdim.

Malları toplasanız da sanayidaki ustalar da panter olmuş kuş bekliyorlar avlayacak. İki üç tane servise gitmiştim yine aynı çamurluk ve far işi için. Skoda yetkili servisi olan Altur otomotivin işçilik ücretlerinden daha fazla işçilik ücreti söylediler ya ...!!! kendi kendime şöylene söylene daha fazla sanayi servisi gezmedim, kızgınlığımdan giydirerekten.

Sanayide istediğin gibi yapmayacaklar boya tutmayacak vs olacak. karşında muhattap olmayacak vs vs vs. Bunun bi getirisi olsun ki sanayıye gidelim.
Yetkili serviste paranla iş yaptırdığında en azından problem olsa arkasında dururlar, muhattap var ve tartısabilirsin. birde ustune Yetkili servis daha ucuzsa...

Sonra kaskodan yaptırdım muallakta kalmıstım bozayımmı bozmayayım mı dıye.

[MENTION=18441]alternatif[/MENTION]
Kasko varsa direk kaskodan yaptır. Hiç kendin ugrasma. Ki senin hasar da oyle 1000, 2000'e çıkacak bir hasar değil.