škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Güpegündüz Farların Yanması

octa · 5 · 1699

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Auto modunda farlar, oldukça aydınlık bir ortamda, gündüz olmasına rağmen yanmaya devam ediyor. Tünel veya alt geçitlerde far sensörü normal çalışıyor. Gündüz ledleri çalışmasında sıkıntı yok. Bu arada far ışık sensörü, dikiz aynasının arkasındaki noktaya geçen  elimle temizlik için yokladığımda acaba ışığını kestim de ayarı mı kaçtı  desem, aracı açıp kapatırken düzelmesi gerekirdi.

İlginç olan, Audi ve VW'lerde de gündüzleri aynı ortamda farların yandığını görüyorum. Sensör arızası olma ihtimali var mı? Yani avm otoparkına girince, kendi kendine yanıyor normalde.

Aklıma gelen diğer konu, yasal zorunluluklardan dolayı, bilgisayar saatine göre yanan far. Kışın saat 7'de hava aydınlık değil, acaba standart bir durum mu var?
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2019, 13:02:59 Gönderen: octa »

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güneşe karşı yapılan sürüşlerde genelde yanar. ayrıca temizlik yaparken eğer iç aynada pislik varsa temizleyin ışık az gelirse de yanar. aracın ön camına gelen ışık ile aynadaki ışık arasındaki far çok olursa yanar. ona göre çözüme bakmak gerek

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gündüz güneşli mi? Gündüz kapalı mı?
Normal kapalı havalarda ben de aktif olduğuna şait oldum. Yağmur öncesi kapalı havalarda da aktif oluyor genelde.
Işık sensörünün üstünde bi ayarı olduğunu sanmıyorum. Silme esnasında kirlenmiş olabilir mi sensör? Temiz bezle silmeyi deneyin.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: octa;650694

Aklıma gelen diğer konu, yasal zorunluluklardan dolayı, bilgisayar saatine göre yanan far. Kışın saat 7'de hava aydınlık değil, acaba standart bir durum mu var?

Farın yanma hassasiyet ayarı da var, kontrol edin. Düşük-Orta-Hassas gibi bir şeydi

Hassas konumda olunca araç ağaç gölgesine bile girse yanıyor, ortada benim ayar

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Profil remindeki aracın yok bende 2015 var o ayarı ilk sizden duydum