škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kumandadan cam açma hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar. aracım 2017 model 1.0 style paket. kontak kapattıktan sonra camları açma/kapama veya araç dışında anahtardan camları açma/kapama özelliği açtırılabilir mi? iyi günler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde kontak kapatıldıktan sonra kapılar açılmamışsa belli bir süre camlar açılıp kapanabiliyor. Bende cam kapanırken kapı açılırsa kapatma durmasın diye bir seçenek var fakat işaretlememe rağmen işe yaramadı. Belki başka bir yerin daha kodlanması gerekebilir. Kumandadan açma ve kapatma, aracı kumandadan kilitledikten (ya da anaytarla kapıyı kapattıktan) sonra kapatma düğmesine basmaya (anahtarı çevirmeye) devam edince tüm camlar kapanacak şekilde kodlanabilmesi gerekiyor. Hiç denediniz mi, belki de kodludur. Kodlamalar modelden ziyade kullanılan platform ve modüllerin özellikleri ile ilgilidir. Benim 2011 model Yeti'de olduğuna 2017 model araçta olmaması ayıp kaçar.;)

Çevrimdışı atillaozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu özellik açılabiliyorsa gerçekten çok hoş olur 2006 model jetta aracımda vardı ama 2018 model rapid’de yok

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçlar genelde özellikleri kapalı satılıyor, ilgili ve meraklılara iş düşüyor. Yoksa VAG kablosu diye bir şey olmazdı.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu ozellik var arkadaslar zaten.
Kumandadan kapilari kapatma tusuna basili tutun camlar aciksa kapatir basili tuttugunuz surece. Kapilari acma tusuba basili tutarsaniz buseferde camlari acar basili tuttugunuz surece.
Ben mesela gosterge ayar kismindan sadece surucu tarafini yap dedim bende sadece surucu camina kumanda ediyor. Istersenis hem surucu hemde yolcu tarafinida yapabilirsiniz. Arka koltuklari yapmiyor buldigim kadariyla.

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cevaplarınız için teşekkür ederim ama yazılanlara cevaben benim aracımda ne göstergesinde var ne de kumandasında. olmadığına eminim. sadece bu özellikler açılabiliyor mu. açan var mı merak ettim

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tek tuşla açılabilir/kapanabilir özellikteki camlar, otomatik 4 cam diye geçiyor. Fabia III'te sadece sürücü tarafı otomatik özellikte olduğundan diğer camlarda tuşlara basılı tutmanız gerekiyordu. Octavia'da 4 cam da tam otomatik. Tek tuşla hepsi iner veya kalkar. Kumandadan basılı tuttuğunuz oranda hepsini açar veya kapatır. Donanımda yoksa, kodlama yetmeyebilir.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2016 style paket rapidim var. Bahsettiğiniz özelliği vag kablosu ile kodlayarak açtırdım. Yalnız sadece şoför tarafındaki camı kontrol edebiliyorsunuz. Sebebi de sadece şoför tarafındaki camın iki kademeli yani tek tuşla açılıp kapanmasından.

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim. benim aracımda da sadece şoför tarafı sizinki gibi. demek ki vag kodlamayla açılabilir. zafer bey başka hangi özellikler açtırdınız. belli ki araçlarımız birbirine benziyor.

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid 1.0 dsg;650595
teşekkür ederim. benim aracımda da sadece şoför tarafı sizinki gibi. demek ki vag kodlamayla açılabilir. zafer bey başka hangi özellikler açtırdınız. belli ki araçlarımız birbirine benziyor.

Vag-Can VCDS Kodlamalarıyla bahsettiğiniz özellik ve daha birçok özellik açılabiliyor. Forumda yenisiniz sanırım.:) Aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim. :gut::gaz:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32580

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: khalil;650600
Vag-Can VCDS Kodlamalarıyla bahsettiğiniz özellik ve daha birçok özellik açılabiliyor. Forumda yenisiniz sanırım.:) Aşağıdaki konuyu incelemenizi tavsiye ederim. :gut::gaz:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32580

Aslında bu sayfayı biraz inceledim ama Zafer Bey’in aracı benimkiyle aynı olduğundan onun aracında açılan özellikleri merak ettim. Sizin tavsiye ettiğiniz konu 2015 paylaşımları. belki değişiklik gösterir diye düşündüm. ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En kesin tespit kablo ile bağlanıp bakmak. Yakında kablosu olan bir arkadaş yardımcı olabilir. Anadolu yakası Ümraniye taraflara yolunuz düşerse bakabiliriz. 17.1 kablom var.;)

Çevrimdışı rapid 1.0 dsg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;650610
En kesin tespit kablo ile bağlanıp bakmak. Yakında kablosu olan bir arkadaş yardımcı olabilir. Anadolu yakası Ümraniye taraflara yolunuz düşerse bakabiliriz. 17.1 kablom var.;)

teşekkürler Recep bey. ben bu yaz trabzondayım. burada baktırayım madem. umarım işe yarar.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar matıksal olarak otomatik cam açma kapama için 2 önemli ve temel donanım var. 1'incisi elektrikle kumanda edilebilen camlar. 2'incisi merkezi kilitleme sitemi. Bu ikisi yapısal unsurlar. Geri kalan kısım ise logic olarak bunun sisteme tanıtılması yani yazılımsal.
Araçlarımız malum akıllı araçlar, artık en kötü araçta bile bilgisayarlı iletişim sistemleri mevcut. Donanımda olan bir şeyi yazılımsal olarak tanıtmak gerekir sadece.
Önemli olan gerçekten iyi ve sistemin içine etmeden bunu kodlayabilecek bir teknisyeni bulmak. Kimisi basit kodlama ile tek komut değiştirerek halledilebilinir iken. Kimisi birden çok kodlama gerektirebilir birbiriyle peşisıra.
Ben sadece mantıksal olarak yazıyorum, bu işi yaptırmış ya da yapabilecek yazılımsal bilgiye sahip değilim ama sistemin nasıl çalıştığını biliyorum. Zaten birazcık mekanik, elektrik ve programlama tecrubesi olan herkez tahmin edebilir.

Çift fonksiyonlu cam kumandasının bu isle alakası bence yoktur. Çünkü ben kumandaya basılı tuttuğumda camı açıp kapatırken kumandaya basılı tutma fonksiyonunu bıraktığım anda cam neredeyse orada duruyor açma ve kapamayı tamamlamıyor.
Bazı marka araçlarda kumandaya ard arda iki kere basmak aracın camlarını kapatmalarını sağlıyor. Birsüre kullandığım mini de basılı tutunca kumandadan elinizi çekseniz de camları ve sunroofu tamamen kapatıyordu.
Yani olay tamamen kodlamayla alakalı yazılımsal bir durum. Donanımda olan birşeyi yazılımsal tanımlatabılırsınız kesinlikle bence. Bence hem de tek sürücü camı değil 4 cama bile kumanda edilir. Ama aynı işlemleri uygularlar, yeterki tanımlansın.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapid 1.0 dsg;650595

-
  • Sis farları cornering özelliği( hem direksiyon hem de sinyallerde çalışması)

- [ ] Kadran selamlama
-
  • Coming home-liveing home( bolero ekrandan açma-kapama ve süre ayarlı). Sis farlarının kullanımı

-
  • Mfd ekrandan alanıcak benzinin litre olarak gösterimi

- [ ] Bluetooth bağlandığında hafif ses tonuyla haber berme
-
  • Kumandadan şöfor camını açma kapatma

-
  • School eğitim modu

-
  • Açık kapının açılmayonca 30 saniyede kilidi

- [ ] Şerit sinyalinin sayı ayarı
-
  • El freni çekili iken gündüz farların sönmesi

-
  • Kaput açılınca çalışan sileceklerin durması

- [ ] Sileceklerin son damla/ ağlama modu
- [ ] Camların kontaktan anahtarı çıkarınca kapı açılsada kapanabilmesi
-
  • Selektörde sislerin de yanması

- [ ] Geri viteste aynanın inmesi
 Bunların içinden x işareti olanları yaptırdım. Yapan arkadaş daha önce hiç rapid kodlama yapmadığı için işaretli olmayanları yapamadı. Bir daha denk gelirse yine bi göstermek istiyorum.