škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fren balataları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MRuncle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde servisteydim, arayıp balataların değişmesi gerektiğini söylediler bende değiştirin demeden önce fiyatı nekadar diye sordum, iyikide sormuşum tam olarak hatırlamıyorum ama yaklaşık 1500 tl civarıydı. Fren balataları için ekonomik ve problemsiz olarak çalışan muhadil markalar varmıdır.

Selamlar
Servet

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı TuRKSySTeM

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ferodo bir çok firmaya balata üretiyor. Orjinale yakındır, TRW de düşünebilirsiniz...

Çevrimdışı huseyin.cesmeci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben gecenlerde on fren balatalarini değiştirdim üzerinden çıkan ferodo aynısından aldım. Ferodo Balatalara 180 işçilik 30 lira verdim. Bilgilerinize

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bertugdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İki gün önce 30000 km bakımı için gittim. Disklerde set oluştuğunu Balat'ların da bitmek üzere olduğunu söyleyip değiştirmek gerektiğini söylediler. Yakın zamanda yaklaşık 2000 km lik uzun bir yolculuğa ailece gideceğim için riske girmek istemedim. Bakım için 1350 tl ön arka disk ve balatalar için 2340 tl toplam 3690 tl verdim. Bu arada yaklasık 5000 km önce araba 25000 km deyken arka balatalarım tamamen bitti ve diski çizdi. Araçta ne bir uyarı ısıgı yandı ne de başka bir şey. Von von diye bir ses duyunca hemen evimin yakınındaki speedy servise gittim. Disk'i çizmeye başladığını söylediler. Kale balata ile değiştirip 350 tl aldılar. Ama ses yapmak başladı. Şu anda ses yok. Ama ya önler aynı şekilde bitseydi muhtemelen bastığımda duramayıp bir yere çarpacaktım. Aracım 2017 model superb tdi dsg. Bu yılda fren ikaz lambası Nasıl olmaz (müşteri hizmetleri de uyarı olmayabilir dedi) aklım almıyor.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bertugdogan;650545
iki gün önce 30000 km bakımı için gittim. Disklerde set oluştuğunu balat'ların da bitmek üzere olduğunu söyleyip değiştirmek gerektiğini söylediler. Yakın zamanda yaklaşık 2000 km lik uzun bir yolculuğa ailece gideceğim için riske girmek istemedim. Bakım için 1350 tl ön arka disk ve balatalar için 2340 tl toplam 3690 tl verdim. Bu arada yaklasık 5000 km önce araba 25000 km deyken arka balatalarım tamamen bitti ve diski çizdi. Araçta ne bir uyarı ısıgı yandı ne de başka bir şey. Von von diye bir ses duyunca hemen evimin yakınındaki speedy servise gittim. Disk'i çizmeye başladığını söylediler. Kale balata ile değiştirip 350 tl aldılar. Ama ses yapmak başladı. şu anda ses yok. Ama ya önler aynı şekilde bitseydi muhtemelen bastığımda duramayıp bir yere çarpacaktım. Aracım 2017 model superb tdi dsg. Bu yılda fren ikaz lambası nasıl olmaz (müşteri hizmetleri de uyarı olmayabilir dedi) aklım almıyor.

merhaba hangi serviste yaptirdiniz benim doğuş otoda yaptirdiğim servis arka balatalar için erken bitebilir ham maddesinde sorun var ara ara uğrayin servise kontrol edelim ücretsiz garantiden değişiriz dediler...

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bertugdogan;650545
İki gün önce 30000 km bakımı için gittim. Disklerde set oluştuğunu Balat'ların da bitmek üzere olduğunu söyleyip değiştirmek gerektiğini söylediler. Yakın zamanda yaklaşık 2000 km lik uzun bir yolculuğa ailece gideceğim için riske girmek istemedim. Bakım için 1350 tl ön arka disk ve balatalar için 2340 tl toplam 3690 tl verdim. Bu arada yaklasık 5000 km önce araba 25000 km deyken arka balatalarım tamamen bitti ve diski çizdi. Araçta ne bir uyarı ısıgı yandı ne de başka bir şey. Von von diye bir ses duyunca hemen evimin yakınındaki speedy servise gittim. Disk'i çizmeye başladığını söylediler. Kale balata ile değiştirip 350 tl aldılar. Ama ses yapmak başladı. Şu anda ses yok. Ama ya önler aynı şekilde bitseydi muhtemelen bastığımda duramayıp bir yere çarpacaktım. Aracım 2017 model superb tdi dsg. Bu yılda fren ikaz lambası Nasıl olmaz (müşteri hizmetleri de uyarı olmayabilir dedi) aklım almıyor.

sizin arka balatalarda kesinlikle sorun var. normalde önce önler biter sonra arka. bu üçüncü sıfır aracım, hepsinde de 45-50 binde önler, 60-70 binde de arkalar değişti.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim 65000kmde aracım bakıma girdi. Bir dahaki bakıma arkaların değişmesi gerekecek dediler. Önler hiç değişmedi henüz. pek fren kullanmamaya çalışırım :)

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;650669
Benim 65000kmde aracım bakıma girdi. Bir dahaki bakıma arkaların değişmesi gerekecek dediler. Önler hiç değişmedi henüz. pek fren kullanmamaya çalışırım :)

iyi şöför freni en az kullanandır

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
50 bin km oldu daha balatalar değişmedi, 20 bin km daha gider gibi duruyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;650712
iyi şöför freni en az kullanandır
Varacağım noktayı gözlerim, ışıkları olabildiğince uzaktan takip ederim kırmızıyı uzaktan gördüysem ayağımı gazdan çekerim son anda fren yapmam vs.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
anladığım mevzular değil ama
arabam 63000km'de 2016 model biten bir şey yok gibi :) ne ön ne arka balata ve diskler.

yaptığım bazı alışkanlıklar belki de etkin rol oynadı. Özdil Bey gibi kırmızı ışığı takip eder, frene basmak yerine önce gazdan çekerim sonra F1 kulakçıklarından vites küçültürüm. fren yerine motor kompresini kullanırım.

rampa aşağı inişte manuele alır küçük vites yüksek devirle inerim. en son çare fren.

90.000'de değiştiririm uyarı olmasada...

not: bu mesajdan sonra nazara gelmezsek iyidir :))

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de 60k dan sonra sadece arkalar değişti. 52k da aldığımda faturalara göre öncesinde değişmemişti. Aslında benim tarzımla da 8-10 belki 15k daha giderdi. Servis değişim önerdi, sanayide de balataları alınca değişmiş oldum. Bir arkadaşa benim balatalar bitmez demiştim de, o zaman nasıl durduruyorsun arabayı sormuştu. Ben de öndeki arabaya yaslanarak cevabını vermiştim. ;) Aynen arkadaşların dediği gibi freni sık kullanmam gerekmiyor. Işık kırmızı, stoplar yanıksa ayağın gaz pedali üzerinde olmasını anlamsız buluyorum. Balata bitirme masrafından çok gereksiz yakıt tüketimi. Fren enerjisinin bir kısmını geri kazanan sistemler dahil gereksiz her fren yola saçılan yakıttır!

Çevrimdışı MRuncle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar seevisteki faiş fiyatlardan korunmak adına iç piyasadan balata alacak olursak sizin almış olduğunuz ön ve arka balata markalarını fiyatları ile paylaşabilirmisiniz. Teşekkürler. Bu arada 60000 kmlere kadar aynı balatayı kullanabilen arkadaşları da ayrıca tebrik ederim.[emoji122]

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bertugdogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;650550
merhaba hangi serviste yaptirdiniz benim doğuş otoda yaptirdiğim servis arka balatalar için erken bitebilir ham maddesinde sorun var ara ara uğrayin servise kontrol edelim ücretsiz garantiden değişiriz dediler...

İzmir vosmer de yapıldı bakım ve değişim