škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hararet yükselmesi sorunu ;

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba. daha önce belki birkaç defa konu açılmış olabilir ama
benimde bugün araçta hararet yükselmesi oldu , 2014 1.6 TDİ octavia 89 k da . 90bin bakımıda yetkili serviste yeni yapılmıştı. Aslında kışın bir defa geçen 2 hafta içinde de 90 derecenin üzerinin üzerine çıkmış sonra hemen inmişti.Ama bugün yakaşık 300 metrelik bir yokuşta nerdeyse kırmızıya dayandı sonra da geri çok yavaş geri geldi.
   Servis aracı kullanmayın gelin dedi. Devirdaim bozulmuş olabilir dedi( bakımda anlaşılmaz mı bu meret ) . Ben de triger de mi değişir dedim. Bakılır gerekirse değişir dedi. Net bir fiyat vermedi ama düzenli bakımları yapılmış zaten %25 de indirim var yardımcı olabiliriz demişti. Bulunduğumuz ilçede daha önce özel  servis  Orjinal  triger + devirdaim : 2250 tl  olur demişti
Yarın gitmeyi düşünüyorum ama bilemedim bu sefer özeldemi yaptırsam .
fotoğraflar ve videolar ekledim
https://www.dailymotion.com/video/x7c3a93

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;650333
Merhaba. daha önce belki birkaç defa konu açılmış olabilir ama

benimde bugün araçta hararet yükselmesi oldu , 2014 1.6 TDİ octavia 89 k da . 90bin bakımıda yetkili serviste yeni yapılmıştı. Aslında kışın bir defa geçen 2 hafta içinde de 90 derecenin üzerinin üzerine çıkmış sonra hemen inmişti.Ama bugün yakaşık 300 metrelik bir yokuşta nerdeyse kırmızıya dayandı sonra da geri çok yavaş geri geldi.

Servis aracı kullanmayın gelin dedi. Devirdaim bozulmuş olabilir dedi( bakımda anlaşılmaz mı bu meret ) . Ben de triger de mi değişir dedim. Bakılır gerekirse değişir dedi. Net bir fiyat vermedi ama düzenli bakımları yapılmış zaten %25 de indirim var yardımcı olabiliriz demişti. Bulunduğumuz ilçede daha önce özel  servis  Orjinal  triger + devirdaim : 2250 tl  olur demişti

Yarın gitmeyi düşünüyorum ama bilemedim bu sefer özeldemi yaptırsam .

fotoğraflar ve videolar ekledim

https://www.dailymotion.com/video/x7c3a93

Bu şekilde kullanırsanız conta yakabilirsiniz, servis doğru söylemiş ya devirdaim yada termostat sorununuz var, devirdaim zaten 120k yada 5 yılda bir triger ile beraber değişir, triherin 5 yıl zorunluluğu kalktı diye biliyorum ama yanlış biliyorsa olabilirim, eğer aracınızın iyiniyet garantisi yoksa yani full servis bakımlı değilse özelde yarı yarıya yaptırabilirsiniz.

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;650335
Bu şekilde kullanırsanız conta yakabilirsiniz, servis doğru söylemiş ya devirdaim yada termostat sorununuz var, devirdaim zaten 120k yada 5 yılda bir triger ile beraber değişir, triherin 5 yıl zorunluluğu kalktı diye biliyorum ama yanlış biliyorsa olabilirim, eğer aracınızın iyiniyet garantisi yoksa yani full servis bakımlı değilse özelde yarı yarıya yaptırabilirsiniz.

Servis daha önce hepsi 120 k da değişir demişti sanırım. Şuana kadar hep servis bakımlı ve garanti yok . Baştan bir sorayım bakim fiyatı hepsi değişse ne olur . Eğer çok fark yoksa yetkili servisi tercih edeceğim. Başka bir yetkili servis triger değişim için 1750 tl dedi devir daim i öğrenemedim

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;650336
Servis daha önce hepsi 120 k da değişir demişti sanırım. Şuana kadar hep servis bakımlı ve garanti yok . Baştan bir sorayım bakim fiyatı hepsi değişse ne olur . Eğer çok fark yoksa yetkili servisi tercih edeceğim. Başka bir yetkili servis triger değişim için 1750 tl dedi devir daim i öğrenemedim
Hep servis bakımlıysa iyi niyet garantisi devam ediyor olabilir servisi biraz sıkıştırıp bozulan devirdaim için indirim alma şansınız olabilir. Bana kalırsa serviste yaptırsanız daha iyi olur hem yapılan onarımında ileriye dönük garantisi olacaktır.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kronik devirdaim arızası, elektronik kontrollü olduğu için bu tarz bir sorun ortaya çıkıyor ama tehlike teşkil etmiyor, genelde araç yüke binince oluyor ama değişimi şart. Triger seti de değişse iyi olur yada 120 bin km de sadece set değişir devirdaim değişmez ama bu sefer iki sefer işçilik verilmiş olacak. Dışarıda yapılsa yarı fiyatına yapılır sanırım.