škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kızdırma bujisi lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali5454

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2011 octavia 1.6 tdi sahibiyim arabamla giderken aniden gaz kesme sorunu oldu kızdırma bujisi lambası yanıp sönmeye başladı sanayiye getirdim bilgisayara taktı arızayı sildim tarzımda bişe söledi çıktık beraber denedik evime geldim stop ettim bi daha çalıştırdım 5 saniye sonra gaz yememeye başladı buji ışığı yanıp sönmeye devam etti 2500 deviri geçmio lamba yanıp sönüo yardımcı olabilecek var mı şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali5454;650295
Merhabalar 2011 octavia 1.6 tdi sahibiyim arabamla giderken aniden gaz kesme sorunu oldu kızdırma bujisi lambası yanıp sönmeye başladı sanayiye getirdim bilgisayara taktı arızayı sildim tarzımda bişe söledi çıktık beraber denedik evime geldim stop ettim bi daha çalıştırdım 5 saniye sonra gaz yememeye başladı buji ışığı yanıp sönmeye devam etti 2500 deviri geçmio lamba yanıp sönüo yardımcı olabilecek var mı şimdiden teşekkürler

Öncelikle geçmiş olsun aynı model araç sahibiyiz . Dua edin şehir içinde olmuş ben mersinden istanbula dönerken ankarayı geçtikten sonra aynısı oldu çekiciyle istanbula getirdim 1050₺ para ödedim sırf çekiciye . Enjektörlerinde kronik arıza var bu motorların . İşini çok iyi bilen bir enjektörcüde revizyon yaptırın değişime gerek olmayabilir enjektör memesi sorunlu üretim maalesef. Yetkili servis tek enjektörüm arıza hatası vermesine ragmen tamamını değişeceğini ve 10bin + masraf çıkacagını söyledi . Maslak sanayide bir vw ci ustama işçilik dahil 500₺ ye yaptırdım 1 senedir maşallahı var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ali5454

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim ben aracı 2000 deviri geçmediğimde lamba yanmıyor gaza yüklendiğimde yanıyor kapatıp açımca geçiyor bu şekilde çekicisiz götürmemin bi zararı olur mu egzos gazı kontrol ışığıda yanıyor o da bu gün oldu

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali5454;650308
Bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim ben aracı 2000 deviri geçmediğimde lamba yanmıyor gaza yüklendiğimde yanıyor kapatıp açımca geçiyor bu şekilde çekicisiz götürmemin bi zararı olur mu egzos gazı kontrol ışığıda yanıyor o da bu gün oldu

Valla ben o şekilde mecburen 80 km yol yaptım otoyolda bir zararını görmedim ama can sıkıcı bir durumdu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu arıza 1.6 TDİ motor benim aracımda da oldu benim arızanın sebebi hava akışmetresinden çıktı serviste akışmetre değiştikten sonra çözüldü yaklaşık 3 senedir tekrarlamıyor kullanmaya devam ediyorum.

Çevrimdışı Octavia26

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı durum benim dizel aracımda da oldu sorun hava akışmetresinde çıktı değiştirdik düzeldi. Hava akışını tam ölçemediği için yakıt miktarınıda düzenleyemediği için araç çekişden düşüyor.