škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster YAY'landıralım..

mygokhan · 319 · 77956

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlla yapılması gerekiyor yani? Peki bahçe hortumu olmasada daha orjinal bişey olsa?(-gerek varmı?) Açı maçı :D ne zahmetli işmiş yahu :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;4625
İlla yapılması gerekiyor yani? Peki bahçe hortumu olmasada daha orjinal bişey olsa?(-gerek varmı?) Açı maçı :D ne zahmetli işmiş yahu :D

silikona bulayalım :D:D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu işi görsel olarak anlatacak bir foto yokmu Baki abi? Sen şimdi üyesindir, http://www.helezonforum.com :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;4627
Şu işi görsel olarak anlatacak bir foto yokmu Baki abi? Sen şimdi üyesindir, www.helezonforum.com :D

adres çıkmıyor? :confused::confused::confused::confused:

:kiki:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;4625

İllla mutlaka %100 olması gerekmiyor,direk takabilirsin tabii ki.Bu sadece bir önlem ama takılmadığı zaman genelde o sesi yapıyor,helede yağmur,su falan yediği zaman.
Eee Gökhan'cığım gazcı olmak meşekkatli iştir :D bir sanatı icraa ediyorsun,emeksiz sanatta olmuyor :D biz değirmende ağartmadık bu saçları :dede::dede::dede:

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;4627
Şu işi görsel olarak anlatacak bir foto yokmu Baki abi? Sen şimdi üyesindir, www.helezonforum.com :D

Gökhan'cığım Allahtan Turbo murbo işine girmeyeceksin :D çarşaf çarşaf yazsakta gene yetmeyecekti sana :Dhelezon yahu alt tarafı,sen helezonları al gel gerisine karışma :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dur bakalım şu ayı hele bi es geçelimde..Bir sonraki ayda Roominin borcu bitiyor :D O zaman başlarız artık şova :D

Tabi gıcırtı mıcırtı hiç istemem..Hortum ,boru ne varsa takarız :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı YÜKSEL

• Forumun Abisi
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;4615
Hazır bu kadar kararsızlık yaşarken araya sıkıştırayım bari :D
Hani olduki aldın taktırırken arabanın yanında durma sen bence :D o manzara karşısında baygınlık gerçirme ihtimalin kuvvetle muhtemel çünkü :D
Şaka bir yana her yerde helezon taktırmaya kalkmayın,öyle göründüğü gibi bir işlem değil,arkalar tıraş 10 dk bile sürmüyor ama önlerde ciddi mücadele gösteriliyor :D çok dikkatli ve hassas yapılması gereken bir işlem.Bu işte tecrübeli yer gerekiyor.1500-2000 km sonrada arabanın rot-balansa girmesi gerekiyor.Camber ayarlarının falan yeniden programlanması gerekiyor -ki gerek yok derler bende ellerine kapı gibi önceki ve sonraki hali arasındaki sapma değerlerinin olduğu rapor kağıdını tutuştururum :D rot balans var gerekli kısaca.
2 metre bahçe hortumuda almayı unutmayın :D mümkünse içi ipli olsun :Dhelezonların üstüne ve altına sarılması gerekiyor :D tam sıkı geçmeli,geçirirken motor yağı kullanın :D
Başka başka düşünüyorum,ha birde sağ sol olmalarına dikkat edin,sağ takım helezon sağa sol ise sola takılacak :D üzerilerinde yazar R ve L olarak :D
Birde bol bol çay olsun,işlem 2-3 saat sürüyor :D çay ve sigara iyi gidiyor :D
Başka gelirse aklıma eklerim listeye :D geriye bir takmam kaldı :D

Sen özendiriyor musun yoksa caydırıyor musun belli değil be Baki... Ben bu yazıyı okuduktan sonra taktıracaksam da taktırmam gari...:kiki:
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. MONTAIGNE... :dede:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YÜKSEL;4649
Sen özendiriyor musun yoksa caydırıyor musun belli değil be Baki... Ben bu yazıyı okuduktan sonra taktıracaksam da taktırmam gari...:kiki:

kaş yaparken göz gitti... :++::++::++:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YÜKSEL;4649

Abim gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyorum fena mı :D kafaya koyan her şekilde takar gene :D
Bir hafta sonu arabayı bana bırakta abim senin arabayı halledeyim ben 2 dk'da :D

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;4615
Hazır bu kadar kararsızlık yaşarken araya sıkıştırayım bari :D
Hani olduki aldın taktırırken arabanın yanında durma sen bence :D o manzara karşısında baygınlık gerçirme ihtimalin kuvvetle muhtemel çünkü :D
Şaka bir yana her yerde helezon taktırmaya kalkmayın,öyle göründüğü gibi bir işlem değil,arkalar tıraş 10 dk bile sürmüyor ama önlerde ciddi mücadele gösteriliyor :D çok dikkatli ve hassas yapılması gereken bir işlem.Bu işte tecrübeli yer gerekiyor.1500-2000 km sonrada arabanın rot-balansa girmesi gerekiyor.Camber ayarlarının falan yeniden programlanması gerekiyor -ki gerek yok derler bende ellerine kapı gibi önceki ve sonraki hali arasındaki sapma değerlerinin olduğu rapor kağıdını tutuştururum :D rot balans var gerekli kısaca.
2 metre bahçe hortumuda almayı unutmayın :D mümkünse içi ipli olsun :Dhelezonların üstüne ve altına sarılması gerekiyor :D tam sıkı geçmeli,geçirirken motor yağı kullanın :D
Başka başka düşünüyorum,ha birde sağ sol olmalarına dikkat edin,sağ takım helezon sağa sol ise sola takılacak :D üzerilerinde yazar R ve L olarak :D
Birde bol bol çay olsun,işlem 2-3 saat sürüyor :D çay ve sigara iyi gidiyor :D
Başka gelirse aklıma eklerim listeye :D geriye bir takmam kaldı :D

Hocam valla ınsan bır nıyetlenıyor sonra cayıyor kararsız kalıyor ınsan belkı yerı degıl ama yay taktırmadan 15 jant taksak lastık tabanınıda 195 yapsak yol tutus artacak ama goruntu nasıl olur ?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zoran;4771
Hocam valla ınsan bır nıyetlenıyor sonra cayıyor kararsız kalıyor ınsan belkı yerı degıl ama yay taktırmadan 15 jant taksak lastık tabanınıda 195 yapsak yol tutus artacak ama goruntu nasıl olur ?

Görüntü elbetteki daha hoş olacaktır :ok: geniş taban daha dolgun gösterir arabayı.
Helezon işi diğer işlerden farklıdır,cam filmi çektirmek gibi değil elbette.Kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gereken dikkat etmeniz gereken yerler var.Arabanın yüksekliğinin kurtarıp kurtarmadığı yeri kestirmek,çukurlara "eskisine" göre çok daha dikkat etmek v.b. Beklenti konusunda kararsızlık yaşanıyorsa taktırılmamalı,o şekilde o helezonunda karşılığını alamazsınız zaten,standart helezondan farkı kalmaz arabanın üzerinde."Sadece görüntü" için helezon taktırılmamalı kısaca.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araçta yolcu varken konforun azalacağı garanti o zaman..Ama genelde tek başıma oluyorum.Kaldıki trafikte ani manevralarda aracın yolu tutacağını bilmekte insana güven veriyor.Fabiada yay olmamasına rağmen yol tutuş çok iyiydi.Oldukça güven veriyordu.Roomster için aynı şeyleri söylemek mümkün değil..Yay takarsak biraz olsun güvende hissedeceğim orası kesin...Pazar araştırması yapmak lazım o zaman...

İnternet üzerinden mi alalım yoksa bildiğiniz uygun fiyatlı yerler varmı ?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu konuya tarafsızım siz alçaltın banada yükseltmek için bir tiyo verin 15" den 17 ye çıksam ne kadar yükselir birde ön amotirösleri aldığımdan beri değiştirmedim 167 bin oldu napsam?

Arkaları 3-4 ay önce değiştirdim bilstein taktırdım iyi mi yapmışım?

Araç a4 octi 1.8T

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
İyi düşünmüşsün abi ..
Roomiye yakışır bi 3 Cm'lik yay ..
Gelişmeleri bekliyoruz :)
[SIGPIC][/SIGPIC]