škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Seçimi ve Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 87KAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: questosera;650666
Ben de Falken aldım. 2 ay kullandıktan sonra Ön lastik yanaktan baloncuk yaptı. Garanti kullanıcı hatası dedi. Lastik sessiz değil. Yakıt olarak ta kışlık lastiklerim kadar yakıyor. Falken ziex tavsiye etmem

Lastik yandan balon konusunda nerdeyse her markada aynı durum söz konusu, nexen marka lastik 1,5 yıldır kullanıyordum, park halinde yandan 2cm yarılmış halde buldum, kesici alet söz konusu değil
:confused:

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;649566
Önceki kış lastik ebatını değiştirdim kışlıklar için (205/50/16). Falken kış lastiği aldım. Fakat bir türlü balans olayını çözemedik, koş zehir oldu bana. Zar zor bitirdim kışı ve hemen sattım. Sonra kara jant ve 185/60/15 aldım. Yine falken aldım. Gayet memnun kaldım. İki kıştır kullanıyorum. Üzerindeki orjinal 215/45/16 lastikler bitince de yine falken alırım diye düşünüyorum. F/p olarak makul bi lastik. Gönül ister ki  michelin olsun, fakat tek lastiğe 700-800₺ verecek bütçem olsaydı da zaten BMW, Mercedes’e  falan binerdim herhalde :)

ben de fabia dan rapide geçtim 185/60/15 lastikler elimde kaldı diye üzülüyordum. kara jant alsam kullanabilirim yani. ilk fırsatta lastikçime soracağım bu konuyu teşekkürler

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;651026
ben de fabia dan rapide geçtim 185/60/15 lastikler elimde kaldı diye üzülüyordum. kara jant alsam kullanabilirim yani. ilk fırsatta lastikçime soracağım bu konuyu teşekkürler

Hocam rapidlerin ambition paketleri üzerinde bu lastikle geliyor, kaldı ki benim stepne de bu ebat,185/60/15. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yalnız jantlar konusunda iyi araştırın, bijon aralığı önemli.

Çevrimdışı incselcuk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cancan7024;651060
Hocam rapidlerin ambition paketleri üzerinde bu lastikle geliyor, kaldı ki benim stepne de bu ebat,185/60/15. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Yalnız jantlar konusunda iyi araştırın, bijon aralığı önemli.

Sen nereden aldın hocam kara jantı

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: incselcuk;651062
Sen nereden aldın hocam kara jantı

Ben internetten bulmuştum, sanırım denizliydi, malum sitede bi lastikçiden buldum. Kapaklarıyla beraber yolladı.

Çevrimdışı semioli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı asiBenlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Michelin bayisine gittim.
Hiç aklımda yokken 215 45 R16 yerine Tigar High Performance 205 50 R16 aldım.
300 km yi geçtim.
Yumuşak bir lastik.
Yol tutuşu vs. Hoşuma gitti.
45 yerine 50 sarsıntıları biraz daha azalttı.
Firenleme iyi...
Lastik çapı eskisine yakın.

Eski Bridgestone lastiklerimle girdiğim virajlarda deniyorum bir sıkıntı görmedim.
Tek denemediğim ıslak zemin oldu.
Bridgestone ile 60.000 km yaptım İzmir-Rize-İstanbul vs genelde İzmir şehir içinde kullanmıştım.   Karadeniz'de olduğum süre içinde ıslak zeminde yol tutuşu fren vs. iyiydi .
Bu lastik için kışı bekleyeceğim artık.
Tüm yorumları paylaşırım.

Neden aniden ucuz lastik aldığımı merak edenler için, fikrimi lastikçi değiştirdi.
Belki 60.000 km yapamam ama 30.000 de lastikleri değiştirisem hep yeni lastik kullanmış olurum ve bu lastiğin garantisini Michelin üstlenmiş olması desem yalan olmaz.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi