škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Seçimi ve Önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asiBenlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba sayın forum üyeleri.
Daha önce de açılan bir kaç konu var fakat istedim ki lastik konusunda  ihtiyaç ve bilgi tek bir başlık altında olsun.
Adminler de bu konuda yardımcı olur diye düşünüyorum.

Lastik alacak üyelere fiyat ve tavsiye yönünde iyi bir kaynak olur diye düşünüyorum.

Lütfen bilgilerinizi paylaşın.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı asiBenlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araç Modeli, Yılı: Rapid Sb. 2015
Araç Versiyonu: Style 1.2 Tsi DSG 90 Ps
Lastik Ölçüsü: 2015 45 R16 86H
Lastik Markası: Bridgestone
Lastik Modeli:Er300
Fiyat:Bilmiyorum
Memnuniyet:Memnunum
Tavsiye:Ederim

Aracım 60.000Km de aynı lastikleri kullanıyorum.
İzmir/Rize/İstanbul ailece 5kişi + bagaj şeklinde kullandık.
Yağmurlu havalarda firen performansı güzel.

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı lastiği bende kullanıyorum.şu anda lastiğin adet fiyatı 700 tl civarında.önümüzdeki yıl benim de lastik ihtiyacım olacak muhtemelen. ben bu paraları verip almam açıkça.büyük ihtimal başka ebatlara geçerim.tabi sınırlar dahilinde.

Çevrimdışı asiBenlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet, lastik alıp kullanan alacak olanlara tavsiye vermek isteyen yok mu?
Şunu aldım, şu olsaydı vs....

Çevrimdışı ozyy23711

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu yıl kışlıklarımı sökmeden önce yazlık arayışına girdim. Farklı ebatlar düşündüm fiyatı uyguna çekmek açısından ancak daha sonra orjinal ebatların daha iyi olacağını düşündüm. F/p düşünerek iki lastik arasında kaldım birisi falken di ki bulamadım yoksa alacaktım 350 tl gibi birşeydi, diğeri dunlop fm 800 dü. Dunlop lastik taktırdım 400 tl ye şuan memnunum özellikle yol tutuşu konusunda bırakmıyor kendisini.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yaz nem nexen lastik aldım . Fiyatlarda çok uygundu. Üzerinden yarım yaz ve bir kıs geçti memnunum. Tavsiye ederim.

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Önceki kış lastik ebatını değiştirdim kışlıklar için (205/50/16). Falken kış lastiği aldım. Fakat bir türlü balans olayını çözemedik, koş zehir oldu bana. Zar zor bitirdim kışı ve hemen sattım. Sonra kara jant ve 185/60/15 aldım. Yine falken aldım. Gayet memnun kaldım. İki kıştır kullanıyorum. Üzerindeki orjinal 215/45/16 lastikler bitince de yine falken alırım diye düşünüyorum. F/p olarak makul bi lastik. Gönül ister ki  michelin olsun, fakat tek lastiğe 700-800₺ verecek bütçem olsaydı da zaten BMW, Mercedes’e  falan binerdim herhalde :)

Çevrimdışı asiBenlik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Falken ve Dunlop hiç aklıma gelmedi.

Dün İzmir Çiğli de Paşa rot ile görüştüm.
Bridgestone 215 45 R16 Er300 700 TL
Ama dedi Lassa Driveways tavsiye ederim dedi. Saymakla bitiremedi 490 olurmuş.
Hiç olur mu dedim.
Lassa bu sefer yapmış dedi...

Bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı onur t.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba,aracımda fabrikasyon çıkışlı 7.0J x 17 "ET 46 blade jant mevcut olup,215/40/17 bridgestone turanza model lastikler bulunmaktadır. Malum bu ölçülerdeki lastikler epey pahalı, jantları da değiştirmek istemediğimden daha uygun hangi ölçüde lastik takabilirim?Forumda araştırdım ancak ne yazık ki bulamadım daha önce sorulmuş ise kusuruma bakmayın.

Çevrimdışı doktoritsa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onur t.;649826
Merhaba,aracımda fabrikasyon çıkışlı 7.0J x 17 "ET 46 blade jant mevcut olup,215/40/17 bridgestone turanza model lastikler bulunmaktadır. Malum bu ölçülerdeki lastikler epey pahalı, jantları da değiştirmek istemediğimden daha uygun hangi ölçüde lastik takabilirim?Forumda araştırdım ancak ne yazık ki bulamadım daha önce sorulmuş ise kusuruma bakmayın.

Bende aynı şeyleri yazmayı düşünüyordum siz benden önce davrandınız 17” yakışıyor araca fakat 40 yanak çok ince en ufak bir taşı bile hissettiriyor eski aracımın lastikleri 16” girmediğim yol tarla vs kalmamıştı herhangi bir problem yaşamamıştım şuanki mevcut lastikler ile aynı yollara girsem dördü birden gider

Çevrimdışı Red Rapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende daha yeni Falken Zıex Ecorun aldım 214 45 R16, arkadaşım Falken ve Dunlop un üretildiği fabrikada kalite Mühendisi, sadece etiket farkı olduğunu söyledi, ayrıca Zıex Ecorun Avrupada yapılan testlerde bayağı yüksek puanlar aldı, tavsiye ederim.

Çevrimdışı depokok

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fiyat ve performans araştırması neticesinde, ben de Falken Ziex Ze310 aldım. (215/45 16) Önceki lastiğim fabrika çıkışlı Dunlop SP Sport Maxx idi. Yakıt tüketimi %10 civarı yükseldi. (Dizel) Ancak fiyat farkı nedeniyle 4 yıllık kullanımda yakın bir maliyete denk geliyor. Paranın zaman değeri ve bu süreçte lastiğin başına bir şeyler gelme ihtimali hesaba katıldığında, şu an için doğru karar olduğunu düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
nisanın ilk haftasında orjinal ebat 215/45r16 dunlop fm 800 aldım. türkiye üretimi olan bu lastiği alırken ilk başta tereddütte kalsam da şimdi gayet memnunum. lastiği alalı yaklaşık 5000 km oldu ve cogunu uzun yolda katettim. ilk lastikler olan sp sport maxx modeline göre gerek sessizlik,yumuşaklık ve yol tutuşunu daha başarılı olarak buldum.Allah kaza bela vermesin verdiğim paraya kesinlikle değdiğini düşünüyorum.kesinlikle orjinal ebatları değiştirmeyin. güvenlikten ödün vermeyin.

Çevrimdışı 87KAN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Fabrika çıkışlı orijinal ebatlar
+185 60 R15
+195 55 R16 Fabrika ucuz bulduğu için takmış, ebat farkı %+2,75 büyük
+215 45 R16
+215 40 R17
:gaz:
Uyumlu ebatlar...
---195 50 R16 ebat farkı %-0.26
---205 50 R16 ebat farkı %+1,24
---215 45 R16 ebat farkı % -0,51
:gaz:
Çok konuşulan ebat 205 55 R16 ebat farkı %+4,45 büyük arabanızı yorar, göstergede 100 km gördüğünüz gerçekte 106 km ile radara girersiniz, çok yakıt tüketir. Doğru piyasada çok olduğundan ucuz ama ebat farkı %2 den büyük lastikler uygun olmaz. Google da aratın *lastik hesaplama programı*. Bu programla farklı ebat jant ve lastik hesabı yapabilirsiniz.

Çevrimdışı questosera

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de Falken aldım. 2 ay kullandıktan sonra Ön lastik yanaktan baloncuk yaptı. Garanti kullanıcı hatası dedi. Lastik sessiz değil. Yakıt olarak ta kışlık lastiklerim kadar yakıyor. Falken ziex tavsiye etmem