škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İstanbul-İzmir maliyeti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,
Yakın zamanda istanbul-izmir seyahati gerçekleştireceğim. Nette tam bulamadım, osmangaziden geçip otoyoldan izmire gidersem bana toplam hgs maliyeti ne olur.
Ya da hesaplı rotalar varsa öneri alabilirim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Asilguzelkoylu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Avrupa yakasına gidecekseniz bursadan ido ya binip yenikapıya gitmeniz en mantıklısı. Hem yalovaya kadar gitmiyorsunuz izmir - Bursa İdo arası yaklaşık 300 km. Ben geçen ay gidip geldim. avrupa yakasına gittiğim için daha mantıklı oldu.
Bursa - osmangazi arası 100 km köprüden sonra da yeni kapı tarafına yaklaşık 70 km . Ortalam 170 km yakıt + 140 lira köprü geçişi ve otoban ücreti vereceksiniz.

İdo ile 1.5 saatte ortalama 190 lira gibi bir rakama bursadan yenikapıya geçebilirsiniz.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Osmangazi ve Bursa otobanı 150 tl civarı tutar. Körfezi dolaşırsanız 60 tl civarı avantajınız olur. Akhisar'da otobana girmeyin hiç gerek yok zaten normal yolu iyi boşuna para vermeyin. Bandırma'dan gelirseniz 50-60 tl bir fark olur sanırım.

Çevrimdışı uur_een

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sabah saat 4 gibi çıkacağım için ido tarifeleri maalesef uymuyor. Eskihisar topçular yapıp devamında otoyolu kullansam çok pahalı olmaz sanırım. Bu arada avrupa yakasında oturuyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dön geri çanakkaleye geliboludan geç , kaz dağlarını gör, ayvalığı gör, tabi acelen yoksa.

Çevrimdışı erenss

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aman ha yeni otoyola giricen  40 TL HGS yazdı xxxx xxxx fena koydu

Alıntı yapılan: uur_een;649240
Sabah saat 4 gibi çıkacağım için ido tarifeleri maalesef uymuyor. Eskihisar topçular yapıp devamında otoyolu kullansam çok pahalı olmaz sanırım. Bu arada avrupa yakasında oturuyorum.

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: uur_een;649234
Arkadaşlar selam,
Yakın zamanda istanbul-izmir seyahati gerçekleştireceğim. Nette tam bulamadım, osmangaziden geçip otoyoldan izmire gidersem bana toplam hgs maliyeti ne olur.
Ya da hesaplı rotalar varsa öneri alabilirim.

10 yıldan fazladır İstanbul=İzmir=İstanbul gider gelirim. Avrupa yakasından gidecekseniz tek tavsiyem Çanakkale üzeri bir kuruş yol masrafı yapmanıza gerek yok sadece Gelibolu Lapseki feribot ile karşıya geçeceksiniz yol tamamen bölünmüş yoldur ve bomboştur sadece Kazdağları 10 km kadar virajlı ve dağ yoludur. Ben otoyol ve ya köprüleri kullanmam. Yalova Bursa Balıkesir Manisa üzerinden gidecekseniz de araba kullanmayı seviyorsanız körfezi dolaşın derim ama Eskihisar Topçular feribotunu da kullanabilirsiniz. Ben Bursa üzerinden geldiğimde de İzmit körfezini dolaşırım. Ya da en güzeli Google Haritalardan kendinize en uygun olan rotayı seçebilirsiniz. Not: Avrupa yakasında oturuyormuşsunuz o zaman kesinlikle tavsiyem Çanakkale üzerinden gitmenizdir.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2019, 18:24:21 Gönderen: rocky62 »

Çevrimdışı Batuhn1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İdo ya da Budo ile Mudanya/Güzelyalı yap bence hocam köprüyü hiç karıştırma tabi yaka'ya göre Avrupaysa Çanakkele üzeri daha mantıklı gibi