škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaza Sonrası Yardım ve Önerilerinizi rica ederim.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar değerli forum dostlarım.
İstanbul Bahçelievlerdeyim.
Aşağıdaki resimlerden de göreceğiniz üzere dün tatsız bir olay oldu. Tamamen hatalıda benim. Kaza raporu yok ve aslında kaskodan da yaptırmak istemiyorum eğer uygun fiyata yaptırabilirsem.

Sizlerden beklentim bana ne önerirsiniz bu problemi ne şekilde nasıl gidermemi tavsiye edersiniz.

Bu çamurluk tamir olur mu? Evet ise tamir edebilecek eline işçiliğine güvendiğiniz bildiğiniz bir usta ya da tamirhane var mıdır?

Far için 0 baktığımda 1200 tl gibi bir fiyatı var sanırım. Bu sorunu nasıl halledebilirim. Temiz çıkma 2. el veya uygun fiyatlı 0 ürün nereden bulabilirim.  

İstanbul Bahçelievlerdeyim.

Tüm önerilerinizi beklerim.

« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2019, 14:44:40 Gönderen: mkoray79 »

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
far cıkma yada 2.el alırsın da çamurluk yırtılmış iyi ustaya sormak gerek değişebilir de yaparım diyen de olur ama çıkma alıp boyatmanı tavsiye ederim. far halojen farsa orjinal almana hiç lüzüm yok

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Geçmiş olsun.
Far ve çamurluk dışında, fazla bir hasar yok görünüyor.
Çamurluğun bir parçası kopmuş gibi algıladım. Bu durumda, değişmesi daha uygun olur.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Geçmiş olsun

Sefaköy'de Skoda parçaları çıkmacıda bulunabilir.

Öte yandan size yakın Şahkan otomotiv'e de gösterin derim, Serkan Ustam var orada

http://www.sahkanotomotiv.com/contacts.html

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;649217
Geçmiş olsun

Sefaköy'de Skoda parçaları çıkmacıda bulunabilir.

Öte yandan size yakın Şahkan otomotiv'e de gösterin derim, Serkan Ustam var orada

http://www.sahkanotomotiv.com/contacts.html

Selamlar Irfan Bey,

Sefakoyde çıkmacılar diye "Şimşek Sanayi Sitesi"nden bahsediyorsun değil mi.

yarın önce Şahkan'a sonra çıkmacılara gideceğim. sagolasın.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camurlugu orjinal çıkma hele bide hasarsiz beyaz boyalı bulursan çok iyi olur. Direk sok tak pasta cila. Farida cikma bulursan üzerindeki etiketde orjinal olur.kalani iscilik

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;649218
Selamlar Irfan Bey,

Sefakoyde çıkmacılar diye "Şimşek Sanayi Sitesi"nden bahsediyorsun değil mi.

Tam adı aklıma gelmedi ama Serkan Ustam da o konuda (çıkmacılar) fikir ve destek verebilir Şahkan'da, selamımı iletirseniz bir başka ilgilenir  ;)

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;649223
Camurlugu orjinal çıkma hele bide hasarsiz beyaz boyalı bulursan çok iyi olur. Direk sok tak pasta cila. Farida cikma bulursan üzerindeki etiketde orjinal olur.kalani iscilik

Bulamadim ikitelli Ataturk'e gitme sansim oldu orada camurlik yok olsa da duzelcek boyancak, herif hurdasina 300 tl dedi. Far buldum saglam cikma degil tamir gormus belli. 900 tl fara diyorlar. Saka gibi cikma hurda mala 900 verecegime 1200 1300 verir orjinalini alirim :)
Ikitelli macarasi yalan oldu. Birde yamyam gibiler valla korktum beni de yiyecekler diye. Bakalim bir se sefakoy ve internetten arastirayim belki bisey cikar.

Alıntı yapılan: lrfan;649226
Tam adı aklıma gelmedi ama Serkan Ustam da o konuda (çıkmacılar) fikir ve destek verebilir Şahkan'da, selamımı iletirseniz bir başka ilgilenir  ;)

Dun Serkan Bey'e gittim sagolsun ilgilendi. Kibar da bir bey. Ama sonuc olmadi. Yedekparca ayni zaten, boya dahil iscilik :) Alturdan cok dedi. Altur 850, Serkan Bey 1250 dedi. Bakalim biraz daha arastirayim. Yedekparca olayini oncelikle cozmeliyim sonra gerisi daha kolay olur sanirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mkoray79;649239
Yedekparca olayini oncelikle cozmeliyim sonra gerisi daha kolay olur sanirim.

Eskiden buradan yan sanayi parça alırdık

http://www.skopar.net/

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Neden kaskodan yaptirmiyorsunuz. Ufak bir kaza fotograflarida var elinizde. Tramerde en fazla 3000tl civari hasar cikar. Bukadar zahmete ve cebinizden cikacak paraya degermi bilemedim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aracı kaskodan yaptırmaya kalksan 6 7 binden asağı yazmazlar.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko olsa adamlar hıc sormadan dunya boya işçilik cıkarıyorlar.
Mesela tamponda bisey yok ama komple boyarlar. Kaputta az yamulma var ki lokal mini hasar ile halledilebilecek birşey. Servis ona dunya işçilik ve boya yazıyor.
Kendin yaptırırsan başka, kaskodan yapılacak diyince fiyat bile soylemiyorlar, Hatta bir gun başka bir sey için biri bana ne demişti. Abi niye soruyorsun sen mi ödeyeceksin!!??? mantığa bak!!! Sadece arka tampon işçiliği için 2500 3000 TL gibi bir rakam çıktı tek plastik aksamda. Değişme yok bu arada. sokme takma düzelme boya.

Bir de seneye kaskodan %40 mı ne işkonto var hasarsızlık bu sene 3000 den 2100 e dustu %30 ile. Seneye 3000 olur 4000 kesin 4000 %40 desen 1600 sırf kasko indirimi yapıyor. sonraki sene %50 %60 diye gidiyor. bilmiyorum çok muallaktayım aslında iki arada kaldım.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;649223

Öncelikle geçmiş olsun. Benim tavsiyem de bu yönde. Yok ille de değişen görünmesin dersen, özel mesajla göndereceğim ustaya resimleri gönderip bir danış derim.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aksaray'da Oto Parçacılarına farı sordum bir tanesi 950 TL "Magneti Marelli" marka var, Zaten VW grubuna da Magneti Marelli üretiyor bunları o yuzden Skoda olarak fiyat da vermiyorum (gerek yok) gibi bir şey soyledi.
Skoda Bayide 1.340 TL farın fiyatı. Çıkmacılar fara 900 TL dedi.

Siz ne dersiniz?

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Araca mı çarptınız kazaya karışan başka araç var mı hata benim demişsiniz. Ben olsam bu hasarı kaskodan orijinal parçalar ile yaptırırım. Çamurluk değişecek far değişecek boya işçilik vs vs kasko ne için var eğer kullanmayacaksak bir daha ki seneye indiriminiz düşer o kadar. Sanırım bu hasarın kayıtlarda görünmesini istemiyorsunuz hasarın fotolarını çekin saklayın.