škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uygun fiyatlı multimedia çözümü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan_octavia

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2011 model octavia elegance aracımda swing marka orjinal teybi vardı.

usb, bt ve carplayli oem görünümlü, android olmayan bir teyple değiştirmek için internette araştırma yaptım.

İnternette  800-4500tl arasında  değişen fiyatlarda çok fazla çeşitte android cihazlar var fakat ben android platformunu cep telefonu,tablet,tv ve araç multimedya sistemlerinde deneyip ve stabil halde kullanamadığım için o seçeneği başta eledim.

İlk başta forumda da konuları  olan rcd330g seçeneği çok cazip geldi fakat araştırdığımda e.atakan arkdaşın yazdıklarını da incelediğimde
tr piyasasında satılan çoğu cihaz
-desay sürümü yani direksiyon kumandası,park sensörü ve klima bilgileri görünmüyor, tuş ışıklandırması ve tema kırmızı renkte olması eksi yönleri. ----Noname sürümünün yeşil ışıklandırması ve yeşil teması olan sürümü can-bus desteği var direksiyon kumandası kullanılabiliyor. Park sensörü ve klima bilgileri konusu bilmiyorum satıcı Patrick net bir bilgi vermedi fakat fiyatı bana çok pahalı geldi 280usd fiyatı +50 usd kargo. Ben çok fazla araç değiştirdiğim için ve bu aracıma ne kadar daha bineceğimi ben bile bilmediğim için daha uygun cihazlar aradım fakat 2-3 yıl daha binmeyi düşünecek olsaydım Noname rcd330g satın alırdım fiyatına değer gibi görünüyor.

Sivasta bir otomobil ses sistemleri satan firmaya gidip ihtiyaçlarını anlattım, herzaman ki gibi ilk olarak android cihazları önerdi, fakat ben winCE olan cihaz istediğimde bana rcd-510 nun çin malı çakması ans510 model bir cihaz önerdi.

cihazın özellikleri başlıca
usb,bt,dvd,tv,radio,navigasyon (tv kullanmadım,daha önceki cihazlarımda da kullanamamıştım)
kırmızı ve yeşil seçilebilir arayüz ve tuş aydınlatması
açılış logosu wv,skoda,seat seçebilme
direksiyon kumandası,park sensörü,dijital klima,kapı ikaz ve göstergesi
oem görünüm.
cihazı ilk başta taktırıken sadece tuşlarının yeşil olduğunu menünün ve logoların değişmediğini söylemişti takan yer fakat ben internette logonun ve menü renklerinin  yeşil yapılabildiğini gördüm ve yaptım.
Araç üzerindeki fotoğraflarını çerçeve değişimi yaptığmda siteye yükleyeceğim. Şu an eski çerçevesi üstünde.
Cihazın 10 gündür kullanıyorum.Genel olarak memnunum.
Ses kalitisi pioneer,sony,bose vs gibi markalar haricinde diğer markalarla (zenec,roadstar,necvox vs) aynı.
dokunmatik 10 üzerinden 6. kötü değil çok iyi de değil iş görüyor zaten cihaz 2012-2014 yıllarında üretilmiş o zamanın teknolojisinde.
Hız olarak menü geçişleri,açılış kapanışı tatminkar. Android olmadığı için giderek yavaşlama olacağını sanmıyorum.
Fiyatı montaj dahil çerçve hariç 1000tl. Universal double cihazlar bile günümüz kuruyla 600tl den başladığı için fiyat bana makul geldi.
Benin gibi OEM cihaz düşünüp rcd330g vs gibilere o kadar para vermek istemeyenler için iyi bir alternatif olabileceğini düşünüyorum.
cihazın tam modeli LSQSTAR ANS-510 internette yerli sitelerde çok fazla kaynak yok. Sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olurum. Bu hafta içi çerçeve montajını da halledip detaylı fotoğraflar yüklerim.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun cihazınız güzel günlerde kullanırsınız umarım ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle güle güle kullanın. Ben de daha önce Blues teyp yerine fazla bir özelliği olmayan RCD510 almıştım. Sonrasında geri görüş kamerası, hatta dvr kayıt kamerası ya da ön tampon kamerası da takılabilen WinCE 6.0 işletim sistemli çerçeve gerektirmeyen (sanırım octi ile aynı) Navix 9609 cihaz almıştım. Sizin aldığınız cihazla aynı özelliklere sahip fakat internet bağlantısı sadece 3G adaptör (VINN) ile sağlanabiliyormuş. O da her 3G adaptör ile uyumlu olmuyor deniyor. Ayrı bir hat gerektirdiğinden 3G konusunu hiç düşünmedim.

Araştırmalarım sonucu RT2870 veya RTL8187 çipli kablosuz usb adaptörlerle de gerekli sürücülerini WinCE'ye yamalayınca cep telefonu hotspotu üzerinden internet erişimi sağlanabiliyor. Doğrusu kendim halledemedim. Yakın zamana kadar 2009'lardan beri bu konuda destek veren www.wincepatch.com vardı, bir kaç ay önce sahibi olan kişi (Petrums) siteyi komple satışa çıkartmıştı. Şu an kapalı. Orada hem USB Mod diye bahsedilen bazı WinCE cihazlara usb üzerinden internet desteği kazandıran bir yaması ve benim ilgimi çeken Wi-Fi Patch ile yukarıda adı geçen kablosuz adaptörlerle cihaza internet bağlantısı kazandıran bir sürücü geliştirmişti ve 19$ gibi bir fiyata satıyormuş. Bu tür cihazların tek eksiği internet. Ses tatminkâr, eller serbest idare eder, fonksiyonel direksiyon desteği var, dokunmatik çok iyi sayılmaz. Eksikliğini hissettiğim orijinal medyalardaki yakıt tüketim değerleri ve bazı ayarların yapılamıyor olması. Aslında cihazda CAN-BUS desteği var fakat ek yakıt, dış sıcaklık, km, açık kapı, akü voltajı vb. ]özelliklerden[/URL] fazlası yok.
https://i.hizliresim.com/YQzzrA.jpg

EasyConnected.exe diye bir programla orijinal USB-TypeC kablosu ile cep telefonu ekranı yansıtma (mirrorlink/smartlink gibi) mümkün fakat o da benim cihazda çalışmadı.

Ayrıntıya girmemin sebebi, belki bu konuda tecrübesi olan arkadaşların desteği ile bu tür cihazlara, hem navigasyon için canlı trafik bilgileri hem de youtube gibi sitelerden müzik/video izlemek için internet özelliği kazandırmak mümkün olabilir.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2019, 13:21:52 Gönderen: rsimsek »