škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Servis Hoşuma gitti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar. 1.yıl bakımı için Ankarada 3 servis içinden Aydoğanlar ı seçtim. Memnun kaldım paylaşmak istedim.
Resimde görünen, aklıma takılan sorunların hepsini giderdiler. Sadece 1036 TL ücret ödedim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3, 5 ve 10 nolu sorunları ne şekilde çözdüler acaba

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Burakbey

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
15.000 bakımı için gittiğim adana aykan skoda servisine 1080 tl para ödedim. Değişenler motor yağı, karter tapası, hava filtresi sizce uygun mu ?

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Burakbey;649144
15.000 bakımı için gittiğim adana aykan skoda servisine 1080 tl para ödedim. Değişenler motor yağı, karter tapası, hava filtresi sizce uygun mu ?
Konuyu başlatan arkadaşta 1080 TL ödemiş ilk bakım için. Bu bakımda yapılanlar için fiyatlar normal değil ama piyasa böyle malesef.  

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fusel;649142
3, 5 ve 10 nolu sorunları ne şekilde çözdüler acaba

3- n75 valfi değişimi
5- yağlama vs
10- servis haricinde yazılım atılabileceğini ama sağlıklı olmayacağını söyleyerek, o isteğimden vazgeçtim

Çevrimdışı urene

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratulas40;649140
Arkadaşlar. 1.yıl bakımı için Ankarada 3 servis içinden Aydoğanlar ı seçtim. Memnun kaldım paylaşmak istedim.
Resimde görünen, aklıma takılan sorunların hepsini giderdiler. Sadece 1036 TL ücret ödedim.

2 ve 6 nasıl çözüldü?

2 numara yıkama sonrası el freni sorunu galiba.

6 numara sorun bende de var.sordum normal dedi servis haftada bir kere 3000 civarı 15 dk sür dedi.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim. Bende 30bin bakımına gireceğim yakında. Benzer sorunlar bende de var. Ayrıca direksiyonda soyulma oldu biraz onu da değiştirmeye çalışacağım.

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aydoğanları genel olarak ben de iyi bir servis olarak duydum. Ancak 5 numaralı probleminiz geçmiyor, ne yaparsanız yapın geçmiyor. Yıl sonunda aracın borcunu bitirip style 1.4 tsi dsg almayı düşünüyordum ama sırf bu ses yüzünden octavia alacağım. Bu araca yakışır bir şey değil bu hiç yakışmıyor hem de hiç.

Çevrimdışı acarman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, teşekkürler bilgi paylaşımı için. 8 numarada belirttiğiniz arka koltuk ısıtmayı geçici olarak kapama mümkün mü? İki tane çocuk koltuğu var, çocukların ayakları çarpıyor herhalde, bazen açılmış oluyor gereksiz yere.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16519]Manowar[/MENTION]

Hocam 35 bin km dir 2.5 sene oldu biniyoruz bu bahsi geçen sıkıntıyı hiç yaşamadım açıkçası.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Manowar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;649210
[MENTION=16519]Manowar[/MENTION]

Hocam 35 bin km dir 2.5 sene oldu biniyoruz bu bahsi geçen sıkıntıyı hiç yaşamadım açıkçası.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah diyelim aracınıza nazar değmesin. Sadece benim aracıma has değil çünkü bu sıkıntı. Ufak bir araştırmayla birçok kişide olduğunu görebilirseniz. Aracın aks aralığının fazla olmasından veya süspansiyonların yumuşaklığından dolayı aracın fazla esnemesinin bu seslere neden olduğunu düşünüyorum. B8 Passat da ve Skoda Superb de standart donanımla beraber geliyor bu özellik diye espriler dönüyor hatta.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratulas40;649140

1. Dizel araçlarda kayış zincirdir o ses rölantide duyulur. Araba hızlandıkça kesilir.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. Dizel araçlarda kayış zincirdir o ses rölantide duyulur. Araba hızlandıkça kesilir.

2. O çat sesi diskler ıslak ve hava soğuksa el freni kaynaklı olur. Ayrıca her mevsim (baskı balatanın sesi) otomatik vitesin parktan harekete geçişinde de çıkıyor. Bu tahminimce eğimli ortamda el freninden evvel vitese geçirdiğimizde şanzımana arabanın yükünün binmesinden kaynaklı.

6. Dizel araçlar düşük devirde kullandığında bu filtre kurum bağlar. Temizlenmesi için bir süreliğine devirli kullanılır. Bu sayede o kurumlar yanarak atılır ve temizlenir.

10. D konumu ekonomik kullanımdır. Araba belli bir hızda vitesi büyüterek deviri düşürür ve daha az yakar. Devir sabitleme yok ama yüksek devirli diğer bir değişle düz vites performansında kullanmak istiyorsan S konumuna al. S konumunda o vites aralığı max seviyeyi aşana kadar bir üst vitese geçiş yapmaz. Yüksek performans yüksek yakıt harcama.
« Son Düzenleme: 11 Mayıs 2019, 14:24:12 Gönderen: YEKE »

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acarman;649183
Merhabalar, teşekkürler bilgi paylaşımı için. 8 numarada belirttiğiniz arka koltuk ısıtmayı geçici olarak kapama mümkün mü? İki tane çocuk koltuğu var, çocukların ayakları çarpıyor herhalde, bazen açılmış oluyor gereksiz yere.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Sigorta kutusunda koltuk ısıtmaların sigortası var. Onu sökünce ısıtmaların iptal olabileceğini söylediler. Ama ona bağlı olan bazı özelliklerinde iptal olduğunu yani arka ekran ve havalandırma gibi özelliklerin..
Onun için iptal ettirmedim. Çok sorun olacağını hissedersem sigorta kutusundan yerini öğrendim. Kılavuz da gösteriyormuş zaten.

Çevrimdışı hansebahattin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhabalar,
benimde 2 problemim var, yardimci olabilecek olan olursa cok sevinirim;
İlk olarak camlari flim kaplattigim icin geceleri aynalarin otomatik kararmasini istemiyorum. Cunku cok karanlik oluyor...

ikinciside on sag kapidan trim sesi geliyor.hava sogudugunda ses kesiliyor. sebebi ne olabilir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi