škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sis farının ayarı var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün sis farlarını, yeni aldığım Osram NB Laser H7 ampuller ile değiştirdim serviste. İkisinin de yönü bayağı farklı oldu... Sizce nedendir? Ayar eksikliği mi, yanlış montaj mı?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06FSE21;648943
Bugün sis farlarını, yeni aldığım Osram NB Laser H7 ampuller ile değiştirdim serviste. İkisinin de yönü bayağı farklı oldu... Sizce nedendir? Ayar eksikliği mi, yanlış montaj mı?

Eğer öncekiler ayarsız değildiyse yanlış montaj var, normalde ayar yapılıyor.

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;648944
Eğer öncekiler ayarsız değildiyse yanlış montaj var, normalde ayar yapılıyor.

Önceki hali asla böyle değildi, ona eminim... Şimdiki biri yere diğeri göğe bakar gibi... Anlaşılan yine servis yolu gözüktü...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Ampul sokete-yuvaya tam oturmamış olabilir. Roomster'da sis farının da aşağı yukarı ayarı vardı, belki bunun da vardır

Çevrimdışı 06FSE21

• Skoda Bağımlısı
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Servise gittim. "Cumartesi günü taktığınız ampullerden sonra sis farlarının biri yeri biri göğü aydınlatıyor." dedim.
Bir görevli ilgilenmeye başladı. Yaptı, uğraştı, çabaladı falan, daha sonra da "Abi bu tırnağından atıyor" cinsinden bir şeyler söyledi sağ ampul için.
"Peki neden sol taraf daha parlak, sağ daha solgun?" dedim.
"Abi ampuller farklıdır..." dedi.
Dedim ki: "İşte o imkansız.. Kapalı kutudaki bir çift ampul onlar..."
Neyse, olay servis müdürünün gelmesi ile daha da şenlendi.
"Aaa.. Yan sanayi takmışsınız siz..." deyince ben de dayanamadım.
"Ne yan sanayisi beyefendi?.. Bildiğiniz, belki de bilmediğiniz Osram. Orijinal. Made in Deutschland yani..."
Müdür ısrar etti: "Hayır efendim. Bize göre Doğuş Oto harici tüm ürünler yan sanayidir." ve ben pes ettim. "Size Doğuş Oto ile saadetler dilerim" dedim ama pek anlamadı ya da duymadı bile...
Neyse, olaya gelecek olursak. Ayar yapılabildiği kadar yapıldı ama hala sol daha parlak sağ daha solgun... Arabayı çalıştırdım, sağ ve sol dönüşler çalışıyor mu diye... O da ne? Sol çalışmıyor artık... "Eeee... N'oldu şimdi?" falan derken elektrik ustası baktı ve "Abi bu lamba patlamış ki..." deyiverdi.
Ben hayretler içindeyken "Abi sende bir tane çalışan yok muydu?" deyince, Allah'tan atmamışım da hemen uzattım Cumartesi çıkanlardan birini...
İşin ilginç yanı, şimdi ikisi de aynı parlaklıkta ışık vermeye başladı ve ayarları da tam oldu.
Ben bu işten hiçbir şey anlamadım vesselam...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com