škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kilitlenmeyen ön yolcu kapısı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasinoplz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba!
Arkadaşlar aracımın  ön yolcu kapısı kumandadan kilitlenmiyor. Otomatik kilitleme sistemi araç hareket ettikten sonra kapıları kilitlemeye çalışıyor ama yine kilitlenmiyor. Artık otomatik kilitleme sistemini ekrandan kapattım. Kapı kilitleme yaparken açılmayan kapının kilit yerinden az bir uğultu geliyor (içindeki motor ile dişli arasındaki bir problem gibi).  

Yetkili servise götürdüğümde bilgisayara bağladıklarında ve ön yolcu kapısında bir sorun olduğu belirtildi. Bununda ancak ön yolcu ve sürücü kapı döşemelerini sökülerek anlayabileceklerini söylediler. Bu işlem uzun süreceğe benziyordu ve servisten ayrıldım. Aracın garantisi geçen yıl bitmişti alternatif olarak oto sanayiye gittim. Onlarda aracı sabah bırak akşama kadar bakarım dediğinden yaptırmaktan şimdilik vazgeçtim. Şu an kapı içinde çocuk kilidine benzer bir mekanizma ile kapıyı kilitli tutabiliyorum.

Kapı iç döşemesinin sökülmesi ilerleyen dönemlerde  araçta ses sorunu yapar mı yada bu işin daha pratik bir yolu var mıdır?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasinoplz;648841
herkese merhaba!
Arkadaşlar aracımın  ön yolcu kapısı kumandadan kilitlenmiyor. Otomatik kilitleme sistemi araç hareket ettikten sonra kapıları kilitlemeye çalışıyor ama yine kilitlenmiyor. Artık otomatik kilitleme sistemini ekrandan kapattım. Kapı kilitleme yaparken açılmayan kapının kilit yerinden az bir uğultu geliyor (içindeki motor ile dişli arasındaki bir problem gibi).  

Yetkili servise götürdüğümde bilgisayara bağladıklarında ve ön yolcu kapısında bir sorun olduğu belirtildi. Bununda ancak ön yolcu ve sürücü kapı döşemelerini sökülerek anlayabileceklerini söylediler. Bu işlem uzun süreceğe benziyordu ve servisten ayrıldım. Aracın garantisi geçen yıl bitmişti alternatif olarak oto sanayiye gittim. Onlarda aracı sabah bırak akşama kadar bakarım dediğinden yaptırmaktan şimdilik vazgeçtim. şu an kapı içinde çocuk kilidine benzer bir mekanizma ile kapıyı kilitli tutabiliyorum.

Kapı iç döşemesinin sökülmesi ilerleyen dönemlerde  araçta ses sorunu yapar mı yada bu işin daha pratik bir yolu var mıdır?

iyi bir ustaya gösterir ve başinda durup yapilmasini izlersen gayet iyi bir şekilde yapilir... Ben serviste yaptirirdim değiştirdiklerinde her ürünün yeniden garantisi olurdu bir daha bozulursa 2 yil garantisi olur sonuçta elektronik parça değişicektir.. Diye düşünüyorum

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sökmekten başka çare yok. Söküldüğü gibi takılırsa ve parça arttırılmaz ise ses yapmaz.

Çevrimdışı MorSalyangoz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı problem arka sağ kapımda oluştu.Aracın garantisi bittiği için bende sanayiye yöneldim. Tanıdıklar vasıtasıyla saolsun kaportacı ustam döşemeyi söküp motoru çıkarttı. Yine tanıdığım elektrikçi tamiratını yaptı. Şu an sorunsuz kullanıyorum ve herhangi bir ses olayı yok.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı sorun sağ arka kapımda oldu. araç 1 gün serviste kaldı. motorun bozulduğunu söylediler. + garantiden ücretsiz değişim oldu. sanırım 470 tl parça maliyeti demişlerdi.merakınızı gidermek için söylüyorum sonrasında herhangi bir ses vs. olmadı.
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2019, 01:06:48 Gönderen: kolgezer »