škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gocuman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iki tane Yeti arasında kaldım birisi 2016 1.2tsi active donanım diğeri 1.6 tdi 2014 ambtion. Yaşadığım yer engebeli bir coğrafya ve sene de 15000 km falan yapıyorum. aralarında 7000 tl fark var. Hangisi sizce daha iyidir? Dizel araba benzinliden 30.000km daha fazla kullanılmış. 1.2tsi 110km ile uzun yolda çok yakıyor mu.Şehir içi kısa mesafelerde çok yakar mı? Ortalama haftada 100-150 km kullanıyorum aracı.

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba, yaşadığınız coğrafyayı düşünerek arabanın torka ihtiyacı olacak bence, dizel bu durumda bir adım öne geçiyor, yakıt sarfiyatı olarak uzun yolda bütün araçların sarfiyatı düşüyor, ben tercihimi dizelden yana kullanırdım, tercih sizin.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsi 110km sabit 5.5-6lt civari yakar.  Sehir ici kisa mesafelerde sakin kullanimla 7-8lt civari yakar. Bence Iki aracada  bakin. Hangisi daha temizse hangisi icinize siniyorsa onu alin bence. 1.2tsi cekis konusunda oldukca yeterli.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
7000 tl fark önemli değilse, temiz kullanılmış bakımlıysa dizeli alın derim.
Yakıt olarak şehir içi 55 lt ile, dizel genelde %20 daha fazla km yapar.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Niyetlendiginiz iki aracıda kullandım hemde peşpeşe dizel olanı hala elimde. Dizel in durumu iyi ise kasa vs onu tercih edin bende hep araziye gidiyorum bağa bahçeye rahat ediyorum bilhassa tork olarak.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı gocuman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocalarım peki aile aracı olarak nasıl bir araç Yeti. Tatil dönüşü aracı biraz yüklüyorum. Yeterli olur mu bagajı

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gocuman;648794
Hocalarım peki aile aracı olarak nasıl bir araç Yeti. Tatil dönüşü aracı biraz yüklüyorum. Yeterli olur mu bagajı
Aile aracı olarak mükemmel, torunlarım rahat ediyorlar oğlumda son kasa insignia var torunlar etrafı göremüyoruz diye şikayetteler, bağaj olayı göreceli benim çözümüm budur... Kombi port bagaj.

2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı gocuman

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;648795
Aile aracı olarak mükemmel, torunlarım rahat ediyorlar oğlumda son kasa insignia var torunlar etrafı göremüyoruz diye şikayetteler, bağaj olayı göreceli benim çözümüm budur... Kombi port bagaj.

Hocam memleketten zeytin yağı vs baya yüklüyorum. Bende Ford fusion var dipten üste kadar yığıyorum bagajı. Port bagaj kaç litre alıyor

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj 410 litre ama bende her sömestrede istanbula full bagaj zeytinyağ götürütorm. 150 lt den 200 arası hatta ayak altlarınada bavul koltukda arkada olur eger gelin ve torunda geliyorsa üst bağaj takarım hiç sıkıntı çekmedim. Ben cmax ile aldım bunu karadeniz gezisini bununla yaptık. Bagaj bpş gittik sadece kamp koltuk yiyecek içecek. Tek sıkıntım yükleme idi onuda bununla çözdüm. Ama hedefim 3.ve 4.fotodaki

« Son Düzenleme: 13 Nisan 2019, 19:40:04 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI