škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hayalet ekran bilgi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SkodamSUV

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 2017  1.4 TSI Ambition Kodiaq almaya karar verdim ancak araçta hayalet ekran olmadığını farkettim (aracı alırsam eğer uzun vadede kullanmak istediğim için bu özelliğin kesinlikle olmasını istiyorum.) Alsam ve yetkili servisten bu aksesuarı sonradan taktırsam mümkünatı var mı? Yoksa ne gibi sorunlarla karşılaşırım ?

Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodamsuv;648528
merhabalar, 2017  1.4 tsi ambition kodiaq almaya karar verdim ancak araçta hayalet ekran olmadığını farkettim (aracı alırsam eğer uzun vadede kullanmak istediğim için bu özelliğin kesinlikle olmasını istiyorum.) alsam ve yetkili servisten bu aksesuarı sonradan taktırsam mümkünatı var mı? Yoksa ne gibi sorunlarla karşılaşırım ?

şimdiden teşekkürler.

merhaba servis asla takmiyor sonradan eklemek istediğin donanimlari

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kodiaq gibi bir araca uzun vadeli binmezsin, sahip olduğun an dahi pişmanlık yaşaman mümkün güncel benzin fiyatlarına bakınca.LPG ise TSi motorda yıllık 10-15 bin km yapılacaksa kendini 10 yılda amorti etmeyecek ve LPG kullanım süresincede tat vermeyecektir. Ambition donananıma hayalet gösterge taktırmaksa hiç mantıklı bir iş olmaz altyapısı uygun değil, uydurmaya çalışmakta gösterge maliyetinden dahi fazlaya mal olacaktır.
Naçizane tavsiyem işin başında sonradan harcamayı planladığın paraya kıy vede o opsiyona sahip arabayı al.

Çevrimdışı SkodamSUV

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;648530
Kodiaq gibi bir araca uzun vadeli binmezsin, sahip olduğun an dahi pişmanlık yaşaman mümkün güncel benzin fiyatlarına bakınca.LPG ise TSi motorda yıllık 10-15 bin km yapılacaksa kendini 10 yılda amorti etmeyecek ve LPG kullanım süresincede tat vermeyecektir. Ambition donananıma hayalet gösterge taktırmaksa hiç mantıklı bir iş olmaz altyapısı uygun değil, uydurmaya çalışmakta gösterge maliyetinden dahi fazlaya mal olacaktır.
Naçizane tavsiyem işin başında sonradan harcamayı planladığın paraya kıy vede o opsiyona sahip arabayı al.
Kodiaq benzinli araç neden uzun vadeli kullanılmasın ki bu eski benzinli araçlara nazaran  yeni jenerasyon araçlarda farklılık getirdi diye biliyorum vurgulamak istediğiniz artan benzin fiyatları mı ?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Kodiaq gibi bir araca uzun vadeli binmezsin,

Sebep? SUV kullananlar da merakta

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende merak ettim Kodaiq ve Superb sahibi olarak.

Iki arabamizda prestij versiyon 2017/16 model. Dijital gosterge yok, eksikligini de hissetmiyoruz.

Arabalarda iki tane sevmedigimiz sorun var.
1- tumsekten gecerken on amortisorlerden gelen surtunme sesi.
2- yuksek sesle muzik dinlerken hoperlorlerden gelen cazir cuzur sesler (yetersiz kalmasindan kaynaklidir diye dusunuyorum)

Iki aracta F/P (aldigim yil ve paraya gore)olarak bana gore sinifinin en iyisi.

Uzun seneler binmeyi dusunuyoruz, biniyoruz da Superb 3bucuk yil olacak.

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;648541

Iki arabamizda prestij versiyon 2017/16 model. Dijital gosterge yok, eksikligini de hissetmiyoruz.

2- yuksek sesle muzik dinlerken hoperlorlerden gelen cazir cuzur sesler (yetersiz kalmasindan kaynaklidir diye dusunuyorum)

1. maddenizdeki sürtünme sesinden ben de muzdariptim, çözümledim ve sizin yazınızı görmüşken bahsetmek istedim.

Kasislerden hafif yüksek süratte (15-20 km/h gibi) geçince bir gıcırtı sesi alıyordum ve bu beni rahatsız ediyordu. Aracımın garantisi devam ettiği için, servise götürdüm ve sorundan bahsettim. Yetkili servis çalışanlarıyla birlikte test sürüşüne çıktık ve bunun kronik bir sorun olduğunu, salıncak burçlarından geldiğini söylediler. 1-1.5 saatlik bir işlem neticesinde ön kısımdaki salıncak burçlarına Skoda'nın kendi özel kremimsi yağlı ürününü bolca sürdüler ve ses tamamen kesildi şu anda çok memnunum sesin gitmesinden. Sizlere de özellikle garantiniz devam ediyorsa aynı yolu izlemenizi öneririm. :ok:

Çevrimdışı SkodamSUV

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aldığım aracı 10 sene ve üzeri kullanmak istiyorum bendeki hayalet ekran takıntısı yeni telefon almak gibi bişey aslında tuşlu telefondan direk iphane X' e geçmek gibi şu anda kullanmış olduğum araç 2008 yaris herşey analog zaten neden en iyi dijitale geçmeyim ki ?

Çevrimdışı SkodamSUV

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Alıntı yapılan: smsener;648541

Aldığım aracı 10 sene ve üzeri kullanmak istiyorum bendeki hayalet ekran takıntısı yeni telefon almak gibi bişey aslında tuşlu telefondan direk iphane X' e geçmek gibi şu anda kullanmış olduğum araç 2008 yaris herşey analog zaten neden en iyi dijitale geçmeyim ki ?

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chesteren;648549
1. maddenizdeki sürtünme sesinden ben de muzdariptim, çözümledim ve sizin yazınızı görmüşken bahsetmek istedim.

Kasislerden hafif yüksek süratte (15-20 km/h gibi) geçince bir gıcırtı sesi alıyordum ve bu beni rahatsız ediyordu. Aracımın garantisi devam ettiği için, servise götürdüm ve sorundan bahsettim. Yetkili servis çalışanlarıyla birlikte test sürüşüne çıktık ve bunun kronik bir sorun olduğunu, salıncak burçlarından geldiğini söylediler. 1-1.5 saatlik bir işlem neticesinde ön kısımdaki salıncak burçlarına Skoda'nın kendi özel kremimsi yağlı ürününü bolca sürdüler ve ses tamamen kesildi şu anda çok memnunum sesin gitmesinden. Sizlere de özellikle garantiniz devam ediyorsa aynı yolu izlemenizi öneririm. :ok:

Tesekkur ederim bilgi icin. Hemen yaptirayim iki aracada. Garanti devam ediyor

Alıntı yapılan: SkodamSUV;648556

Ben illa gecmeyin diye birsey yazdigimi hatirlamiyorum.

Zevkler ve renkler tartisilmaz. Para sizin zevk sizin.

Ben kullandigim araclara gore deneyimlerimi paylastim. Dijital gostergeli olanlarindan kiralik olarak kullandim ve dedim ki: eksikligini hic hisstemiyoruz.

Kimi insan da, dijital ariza yapabilir analog iyidir diyebiir. Dusunceler daha da cesitlendirilebilir.

Sizi mutlu edecek hangi secenekse en kisa zamanda kavusmanizi dilerim.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vaktiyle (2009 da) tiguan ilk çıktığında bende uzun yıllar binicem diye gittim o zaman ki en dolu donanımı olan 1.4 TSİ fun&functionı 2 aylık sipariş bekleyerek aldım. Aracdan daha teslim alırken soğudum ki o paraya diesel bir passat yada bir süperb in  dsg en dolusunu daha uygun fiyata alabilirdim. 2 yıl kullandım. Şehir içi zaten yaktığına değmiyordu şehir dışı ise gaz pedalına küsmedikçe 64 litre (1 depo) benzinle lpg bir araçtan sadece 200 km fazla sonra pompaya yanaşıp depoyu fullettiyordu. Konforu ise özellikle arka koltuk yolcuları için hiç de tercih edilir gibi değildi. Ailecek aynı yolu jetta ile yapmayı tercih ediyordu herkes.
Uzun lafın kısası bende de suv araç düşkünlüğü var ama ne jetta ne octavia III nede passat daki keyfi, ekonomiyi ve ergonomiyi suv da bulamadım. Tek artısı kışın karda, her zaman ise yüksekliğinin aştığı engeleri (taş, kaya,kar, buz, kaldırım, park demiri vs) engelleri dert etmeden kullanmaktı.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2019, 19:33:33 Gönderen: MaÇaHeL »

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Karoq'u bilemiyorum ama superb ile kodiaq arasinda (4*4) ben bir fark goremedim sahsen.

Yakit olarak fark cok tabiiki de. Kodiaq 9.6lt superb 6.2lt

Kodiaq cok bagiriyor.

Konfor olarak arka koltuk diz mesafesi cok cok iyi. Superb gibi.

Ama butun bunlar benim goruslerim degerlendirmelerim. Ayni araclara farkli insanlar binerse eminim ki farkli sonuclar cikacaktir.