škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Yazlık Lastik Seçimi

MRuncle · 39 · 10332

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
235 40 R19 96Y Xl Kumho lastik siparişi verdim. Çevremde Suv ve binekte kullanan 3-4 kişiden aldığım geri dönüşler çok güzeldi umarım bizde memnun kalırız 2018 üretim 4 Adet 2425 liraya sipariş ettim bakalım nasıl olacak ancak içim rahat p7 ler den daha kötü olacağını hiç sanmıyorum inşallah kazasız belasız bineriz. Herkesin görüşüne saygım sonsuz ancak ben çevremdeki insanların görüşlerini tecrübelerini çok önemserim ama hemen kriter almam bi hayli de araştırdım Güney Kore malı olan bir marka Kumho ve birçok Avrupalı marka ve Premium markalar bile fabrikasında takıyor hali hazırda böyle bir durum olunca başka markadan 4500-5000 TL ye alacağıma yarı fiyatına bu tercihi yaptım inşallah mutlu eder olumlu ve olumsuz yönlerini özellikle fabrikadan gelen Pirelli P7 ler ile kıyasını sizlerle paylaşacağım.

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Bu yıl lastik fiyatlarını görünce içim ürperdi valla , geçen yıl iyi ki yenilemişim LASSA 235-45-18 Driveways konfor lastiklerini almıştım 520x4 den. Şimdi 750-800 arası şaka gibi.

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kumhoyu tercih etme sebebim 96y yük endeksi ve xl güçlendirilmiş yanak kullanması bunlar 19 jant gibi sıkıntılı ebatlarda önemi olan değerlerdir

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bana yardım edin ben 235*50*18 süperbde kullana bilirmiyim ?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14147]fth106[/MENTION]

Memnun musunuz biz de sipariş ettik lastik hakkında görüşleriniz nedir?

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
gayet memnunum yazlık kışlık kumho kullanıyorum kaliteli lastik

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kumhoları taktırdım ve 40 km yol yaptım. Pirelli P7 ile sürekli kullandığım mucurlu asfalt sıcak asfalt ve beyaz çizgiler yamalı asfalt gibi yerlerde özellikle müzik kapalı test ettim. Şunu çok açık söyleyeyim 2400 liraya 4 adet aldık diğer markalar 4500 civarı ediyordu çok açık söylüyorum arada 2000 lira edecek hiçbir fark yok P7 ler bile 1100 lira ve ondan en az 2 gömlek konforlu. Keskin asfalt bozukluklarını pirelliden sonra sanki araba yastık gibi oldu ve 32 psi de kullanıyordum pirellileri bunları 34 psi hava bastırdığım halde çok daha yumuşak ve konforlu içim çok rahat bir şekilde söyleyebilirim. Ses olayına gelince zaten desibel olarak aynılardı fakat bu hangi asfaltta ölçülüp aynu oluyor bilmiyorum ama mucurlu asfaltta kesinlikle daha sessiz ama çok fark var mı ? Hayır yok ama kesinlikle daha sesli değil hele ki sıcak asfaltta ki beyaz çizgilerde Pirelli nin içine aldığı o yankılı ses resmen gitti yok oldu ve gülümseme bıraktı yüzümde lastikler beyaz çizgiler ve yamalı asfaltta. Virajlarda da esp yi devreye sokacak kadar zorladım kesinlikle pirelli den daha az kayıyor daha konforlu özetle şu an çok memnunum rakiplerinin fiyatlarına bakınca 4 lastikte cebimizde 2000-2500 arası para kaldı iyi ki almışız kesinlikle tavsiye ederim.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MRuncle;648653
Sonunda kışlık lastikleri çıkarttım. Yeni aldığım yazlıkları taktım. Arabanın keyfi şimdi ortaya çıktı diyebilirim. Goodyear Eagle F1 Assymetric 2 no po1 235/40z/R19 92y yanak kalınlığı çok düşük olmasına rağmen mükemmel bir sürüş keyifi veriyor, üstüne birde konfor modunu açınca çukur falan hissetmiyorsunuz bile. Fiyat olarak da gayet başarılı idi. Bence hiç düşünmeyin derim.

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba aynı lastik için teklif aldım nasıl memnunmusun lastiklerden deneyimlerini paylaşırmısın benimle tanesi 800 TL bir yıl kaskolu olarak 5 yılda bayi garantili teklif geldi üretim  2018

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: Geronimo;648364
İki gün önce Falken Azeniz FK510 235*45r18 aldım, 4 adet 2200 tlye.Önceki yazlıklar continantal csc5 ti.Onlara göre hem oldukça sessiz ve yumuşak/konforlu geldi bana.Etiket değeri 69 db.
FK510 lar japon malı, falkenin daha alt modelleri ülkemizde petlas fabrikasında üretiliyor diye biliyorum.tyrereviews.co.uk sitesinde yorumlar çok iyi olduğu ve diğer tercihim Michelin primacy 4 bunlara göre pahalı geldiği için tercih ettim.Kafamdaki tek soru işareti ömürleri, onu da kullanıp göreceğim artık.

Falkenin tek sorunu balans tutmaması benim diğer aracımda var 3 ayda bir balans istiyor,ayrıca yumuşak olduğundan 40/45 binde bitiyor malesef