škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb Yazlık Lastik Seçimi

MRuncle · 39 · 10360

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MRuncle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yazlık lastik almam gerekiyor 235/40/R19. Bu  konuda tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim. Memnun olunan markalar ve uzak durulması gereken lastik tipleri gibi...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapid formunda yazmıştım buraya kopyalayayım.

Alıntı
Bu pahalılıkta malesef ithal ürünlerden alamadım yazlıklar için ben de.
3 gün önce Falken Ziex ze310 eCorun 235x45x18 aldım 450x4 TL. Lastik Tüketim değeri C Islak Zemin tutuş A ve ses olarak 69 db etiketlendirilmiş.

Önceki yazlıklarım fabrika çıkışı Pirelli Cinturato P7, kışlıklarım ise Nokian A4'idi.
İlk deneyimlerim benim açımdan çok şaşırtıcı oldu. Fiyatına göre çok çok iyi bir ürünle karşılaştım. Çoğu lastik üreticisinin kullanmadığı jant korumalı yanak kullanılmış, 4 su tahliye kanalı var kanallar su akışını hızlandırmak için parlatılmış.

Sürüş deneyimi olarak oldukça direkt ve yumuşak bir lastik olduğunu söyleyebilirim. 45 yanak denediklerim arasında en iyisi belki de. roll noise denilen sürtünme sesi ve kabine yansıması oldukça düşük. İlk gözlemlerimde 0,4 civarında Nokian kışlara göre bir tüketim artması var, biraz yuvarlanma direnci fazla olabilir gibime geliyor ama lastiğin biraz daha alışması gerekiyor olabilir. İlk izlenimlerim böyle,

Continental Premium Contact 6 bu ebatlarda 900 TL iken bu fiyat bana oldukça makul geldi, Çankırı da üretilmiş olması da ayrı bir hoşluk. Tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte can alıcı bir konu bende jant lastik almak istiyorum yaz için istediğim ölçü 235*50*18 jantı da buna uygun istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
2 Hafta önce Contenantel 245 40 18 2019 üretim yeni nesil 2 adet yazlık lastiği 1500 tl 4 taksit aldım.Bu ölçülerde bu marka rakiplerinden bir adım önde tavsiye ederim

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;648342
2 Hafta önce Contenantel 245 40 18 2019 üretim yeni nesil 2 adet yazlık lastiği 1500 tl 4 taksit aldım.Bu ölçülerde bu marka rakiplerinden bir adım önde tavsiye ederim

teşekkür ederim bilgi için neden 2 adet aldınız birde ben yanağın kalın olmasını istiyorum konfor için:)

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle continental premium contact veya sport contact tavsiye ederim

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Aynı lastiğin RF (Yanak güçlendirme )serisi var onu almadım çünkü çok sert balon veya kesme olmasın diye fakat konfor hiç yok kaba tarifle beton gibi..ayrıca fiyat olarakta % 30 daha pahalı.Önleri arkaya takıp yenileride öne takmak için 2 adet aldım..eskiler en az 1 yıl daha götürür

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kumho kullanıyorum geçen yaz 450 liraya almıştım 10 gün önce 600 liraya aldım n11 herkolastikten kaliteli ve memnunum

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
19” ebatta Michelin Pilot Sport 4 tercih ettim. Şu an gördüğüm kadarıyla kullanıcı yorumları ve testlerde en başarılı lastik. Henüz yeterli kullanım deneyimim olmadı; ileride izlenimlerimi paylaşacağım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Geronimo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İki gün önce Falken Azeniz FK510 235*45r18 aldım, 4 adet 2200 tlye.Önceki yazlıklar continantal csc5 ti.Onlara göre hem oldukça sessiz ve yumuşak/konforlu geldi bana.Etiket değeri 69 db.
FK510 lar japon malı, falkenin daha alt modelleri ülkemizde petlas fabrikasında üretiliyor diye biliyorum.tyrereviews.co.uk sitesinde yorumlar çok iyi olduğu ve diğer tercihim Michelin primacy 4 bunlara göre pahalı geldiği için tercih ettim.Kafamdaki tek soru işareti ömürleri, onu da kullanıp göreceğim artık.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fth106;648354
kumho kullanıyorum geçen yaz 450 liraya almıştım 10 gün önce 600 liraya aldım n11 herkolastikten kaliteli ve memnunum

ölçüleride bizimle paylaşirmisiniz

Alıntı yapılan: geronimo;648364
iki gün önce falken azeniz fk510 235*45r18 aldım, 4 adet 2200 tlye.önceki yazlıklar continantal csc5 ti.onlara göre hem oldukça sessiz ve yumuşak/konforlu geldi bana.etiket değeri 69 db.
Fk510 lar japon malı, falkenin daha alt modelleri ülkemizde petlas fabrikasında üretiliyor diye biliyorum.tyrereviews.co.uk sitesinde yorumlar çok iyi olduğu ve diğer tercihim michelin primacy 4 bunlara göre pahalı geldiği için tercih ettim.kafamdaki tek soru işareti ömürleri, onu da kullanıp göreceğim artık.

ölçüleriniz çok iyi bende 235*50*18 düşünüyorum tabi araca uyar mi bunu bilmiyorum

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin primacy 3 kesinlikle tavsiye etmem. Aracın üzerinde gelenleri 5-6bin km de iken lastikçiye tanesini 100tl den verip kışlık aldım. Sürekli patinaja düşüyordu.
Petlasın kışlığını eşimin aracına aldım. Bildiğiniz tahta, araç inanılmaz sertleşti. Eşim kullandığı için değiştirmedim, kendim kullansam çoktan atmıştım. yazlığınıda bedava verseler almam.
Falken yorumları çok iyi ama km ömrü biraz kısaymış ve bulunduğum şehirde uygun lastik bulamamıştım o yüzden geçen yıl Barum bravuris 3 aldım gayet memnunum. Daha önce kullandığım conti CPC5 ile aynı performansta, fiyatıda daha uygun.
Goodyear hariç tüm markaları kullandım kuru zeminde Kumho wintercraft ice wi 31 kadar memnun olduğum lastik olmadı. Yazın bile kullandım, zerre çizgisinden çıkma ve kayma yapmıyor. Fakat yağmuru görünce aracı bırakıp yürüyerek gidecek kadar kötü bir lastik. Kumhonun bir çok serisi bu şekilde dar kullanım alanına sahip alırken ıslak zemin performansına dikkat edin.

Çevrimdışı MRuncle

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Deneyimlerini ve önerilerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür ederim Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2  Almaya karar verdim  db ve Konfor olarak şuan piyasadaki en iyi lastik olduğu için İlerleyen zamanlarda almayı düşünen arkadaşlar da paylaşacağım

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı fth106

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
235 40 R19 kullanıyorum sizin ebatlarınız için kumhonun fiyatları 235/45/18 i 540 liraya hepsiburada.comda karlasoto satıyordu onlardanda kumho kışlık lastik almıştım aynı şekilde çok memnunum tercih edilebilir

Çevrimdışı abdul2hamid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar Gunaydin,

19'' Goodyear 235/40R19 92Y Eagle F1 tecrube eden var mi ?_