škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster aldım , Bir kaç sorunu var :(

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sezergulsen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda Roomster 1.4 comfort alarak aranıza katıldım.
Aracımda çözemediğim bir kaç sorun var. Tavan perdesi arka camların zor inip kalkması gibi çözebileceğim sorunlarıda var :)

Aracım comfort paket bi-halogen h7 olması gerekirken normal h4 farlar vardı üzerinde. Bende çıkma olarak mercekli olan h7 bi-halogen farlardan aldım. Araca monte ettik fakat farlar kapalı iken selektör yapmıyor, farlardan çık-çık diye mercek kapak sesi geliyor fakat h7 ler yanmıyor. Bu nasıl çözülür? Far kablolarında bir kesme biçme işlemi olmamış. vcds ayarlarında böyle bir yer bulamadık.

Ayrıca kontağı açınca gösterge panelinde 1 dk boyunca viraj far yönlendirme lambası yanıp sönüyor ve vcds de
"01771 - Control Module for Headlight Range (J431)
  49-00 - No Communications" hatası çıkıyor.

Ve birde far anahtarını açar açmaz ön sisler yanıyor. Onda da kabloları kontrol ettiğimde herhangi bir kesme biçme işlemi yapılmamış.

Bunları nasıl çözebilirim?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: sezergulsen;648280
Merhaba arkadaşlar, yakın zamanda Roomster 1.4 comfort alarak aranıza katıldım.
Aracımda çözemediğim bir kaç sorun var. Tavan perdesi arka camların zor inip kalkması gibi çözebileceğim sorunlarıda var :)

Aracım comfort paket bi-halogen h7 olması gerekirken normal h4 farlar vardı üzerinde. Bende çıkma olarak mercekli olan h7 bi-halogen farlardan aldım. Araca monte ettik fakat farlar kapalı iken selektör yapmıyor, farlardan çık-çık diye mercek kapak sesi geliyor fakat h7 ler yanmıyor. Bu nasıl çözülür? Far kablolarında bir kesme biçme işlemi olmamış. vcds ayarlarında böyle bir yer bulamadık.

Ayrıca kontağı açınca gösterge panelinde 1 dk boyunca viraj far yönlendirme lambası yanıp sönüyor ve vcds de
"01771 - Control Module for Headlight Range (J431)
  49-00 - No Communications" hatası çıkıyor.

Ve birde far anahtarını açar açmaz ön sisler yanıyor. Onda da kabloları kontrol ettiğimde herhangi bir kesme biçme işlemi yapılmamış.

Bunları nasıl çözebilirim?

Aramıza hoş geldiniz. Mercekli fara geçişi ben de yapmıştım. Selektör için far modülüne bir çek valf görevi gören diyot lehimledi ustam, sorun halloldu.  VCDS ile işiniz yok o konuda. Yüce Oto'nun kendisi bile biz takamayız demişti, ben ve kuzenim Şahkan Oto'da hallettik vaktiyle İstanbulda. İyi bir oto elektrikçiniz varsa halleder. Ama far sökülecek tabi.

Sis farları VCDS ile sürekli yanık kalsın olarak kodlanmış muhtemelen.

Hareketli mercekli değilse farınız, viraj özelliğini VCDS ile inaktif edin

Çevrimdışı Caracule

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Benim arabanın aux jakını almışlar. Yeni bir jak uydurmak istiyorum. Fakat soketteki kablo renklerinin anlamını bilmediğimden bir işlem yapamıyorum. Bir müzik tesisatçısına gittim. Uzun sürer deyip geçiştirdi. Kablo renklerinin anlamını söyleyebilen olursa minnettar kalacağım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Caracule;648363
Merhaba arkadaşlar. Benim arabanın aux jakını almışlar. Yeni bir jak uydurmak istiyorum. Fakat soketteki kablo renklerinin anlamını bilmediğimden bir işlem yapamıyorum. Bir müzik tesisatçısına gittim. Uzun sürer deyip geçiştirdi. Kablo renklerinin anlamını söyleyebilen olursa minnettar kalacağım.

Line-in (AUX) hattında zaten 3 seçenek var, dokundurup ses gelip gelmediğine bakın, yanlış eşleşmede sıkıntı çıkmaz denerken.

Çevrimdışı Caracule

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aux soketine 4 renk kablo giriyor abicim. Kahverengi,sarı,yeşil ve gri. İkisi anahtarlama olması lazım diye tahmin ediyorum. Yakınlarımda bakabileceğim bir araç yok. olsa işim daha kolay olacak.

Çevrimdışı sezergulsen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İrfan Bey yanıtınız için teşekkür ederdim.
 Farım hareketli mercek değil ve fara gelen sokettede 3 pin kablo eksik var. Yani araçta viraj farı yok anladığım kadarı ile. Peki bu arıza yavaş dönüşlerde sağ ya da sol sis farını yakan köşe aydınlatma olabilir mi? Çünkü aracın sigorta kutusunda gösterkedi ki arızanın aynı şeklinde küçük bir sigorta var.
Bu özelliğin olup olmadığınından nasıl emin olabilirim. Acaba sislerde sürekli yandığından mı bu hatayı veriyor? Aracım 2007 yuvarlak sis. İnternette köşeli olan sisli modellerde köşe aydınlatma sistemi var deniliyor.

Dediğiniz gibi hatayı kapatacaktım fakat sigorta kutusunda o sigortayı görünce , özellik varsa tamir etmeliyim oldum :)

Alıntı yapılan: lrfan;648303
Aramıza hoş geldiniz. Mercekli fara geçişi ben de yapmıştım. Selektör için far modülüne bir çek valf görevi gören diyot lehimledi ustam, sorun halloldu.  VCDS ile işiniz yok o konuda. Yüce Oto'nun kendisi bile biz takamayız demişti, ben ve kuzenim Şahkan Oto'da hallettik vaktiyle İstanbulda. İyi bir oto elektrikçiniz varsa halleder. Ama far sökülecek tabi.

Sis farları VCDS ile sürekli yanık kalsın olarak kodlanmış muhtemelen.

Hareketli mercekli değilse farınız, viraj özelliğini VCDS ile inaktif edin

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sezergulsen;648403
İrfan Bey yanıtınız için teşekkür ederdim.
 Farım hareketli mercek değil ve fara gelen sokettede 3 pin kablo eksik var. Yani araçta viraj farı yok anladığım kadarı ile. Peki bu arıza yavaş dönüşlerde sağ ya da sol sis farını yakan köşe aydınlatma olabilir mi? Çünkü aracın sigorta kutusunda gösterkedi ki arızanın aynı şeklinde küçük bir sigorta var.
Bu özelliğin olup olmadığınından nasıl emin olabilirim. Acaba sislerde sürekli yandığından mı bu hatayı veriyor? Aracım 2007 yuvarlak sis. İnternette köşeli olan sisli modellerde köşe aydınlatma sistemi var deniliyor.

Dediğiniz gibi hatayı kapatacaktım fakat sigorta kutusunda o sigortayı görünce , özellik varsa tamir etmeliyim oldum :)

Viraj farları köşeli sis farıdır. Yuvarlak sislerde viraj özelliği yok. Yani kodlasanız da çalışmaz, VCDS'de kanal yoktur. Başka birine denemiştik. Aracın konfor modülü olan BCM'nin o işe uygun olması lazım.

Çevrimdışı asist

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2008 -.4 tdi motor roomster style aracımın sağ arka kapı pencere cam üzerindeki çıtaları yok nerden bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asist;655920
2008 -.4 tdi motor roomster style aracımın sağ arka kapı pencere cam üzerindeki çıtaları yok nerden bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz

Skoda servislerinden siparişle veya çıkmacılar dışında bulunmaz