škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

PedalBox uygulaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı astrabestan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2017 1.2 110hp  Skoda Yeti aracıma Pedalbox yada Pedal Commander uygulamalarının aracıma yararlı olup olmadığı konusunda biraz araştırma yaptım  halende devam ediyorum.
Pedal Commander uygulamasını Renault Clio Sybol 1.5 dizel aracına taktıran bir arkadaşım var ve çok memnun.Aracı ben kullandım fakat alışmak biraz zaman alacak her halde ben yadırgadım ve normal moda alarak kullandım.Gaz pedalı aşırı hassaslaşmıştı.
Her iki uygulamada Alman malıymış fakat Pedalbox daha ciddi ve yaygın servis ağına sahip sanki.
Pedalbox müşteri temsilcisiyle konuştum kafamdaki soru işaretlerini giderdi ve açıklaması beni tatmin etti.
Pedalbox gaz tepkime cihazını ciddi şekilde düşünmeye başladım.
Daha önce bu uygulamayı kullanan veya bilgisi olan arkadaşlr varsa buradan yazsın lütfen.
Saygılar.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15444]astrabestan[/MENTION]

Bana kalırsa performans yada yakıta bir etkisi yok hatta daha fazla tüketime neden olur, ürünün işleyişini bildiğim kadarıyla gaz pedalı basma mesafesi değişiyor başka bir etkisi yok, bence fazla hassas gaz tepkisi biraz riskli, performans isteyince zaten Spor modu yeteri kadar etkili oluyor bence hiç gerek yok. Tabi kullanım tarzı kişiye göre değişir belki sizin için kullanışlı olur.

Çevrimdışı astrabestan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Mantık şu:
Yeni nesil arabalarda gaz pedalı artık tel ile değilde elektronik olarak kontrol edildiğinden;Sizin gaz pedalına basmanız ile motorun gazı açması arasında 2 saniye fark varmış,yazılım bu şekilde ayarlanıyormuş fabrikasyon olarak.
Bu cihaz kendi yazılımıyla bu süreye müdahele ederek gazı anında açarak arabanın gaz tepkimesini ayarlıyormuş.Cihazda bu şekilde 4 adet mod var "eco,şehir içi,spor ve spor pulus" gibi.Siz istediğiniz modu seçerek ayarlıyorsunuz.Eco mod da tasarruf yaptığınıda söylüyorlar.

Çevrimdışı astrabestan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: astrabestan;647940
Mantık şu:
Yeni nesil arabalarda gaz pedalı artık tel ile değilde elektronik olarak kontrol edildiğinden;Sizin gaz pedalına basmanız ile motorun gazı açması arasında 2 saniye fark varmış,yazılım bu şekilde ayarlanıyormuş fabrikasyon olarak.
Bu cihaz kendi yazılımıyla bu süreye müdahele ederek gazı anında açarak arabanın gaz tepkimesini ayarlıyormuş.Cihazda bu şekilde 4 adet mod var "eco,şehir içi,spor ve spor pulus" gibi.Siz istediğiniz modu seçerek ayarlıyorsunuz.Eco mod da tasarruf yaptığınıda söylüyorlar.

Ayrıca bu durum şu artıları getiriyor.Araba daha seri hareket ediyor,Rampa yukarı çikişlarda vites değiştirirken bayılmıyor aynı şekilde sollamalarda vites küçültme ihtiyacını cok fazla hissetmiyorsun.
Bu iddialarda bulunuyorlar bana mantıklı geldi.
Biliyorsunuz vitesle çok fazla oynamamız gerekiyor aralıklar çok yakın en ufak devir diüşmelerinde vites küçültmek gerekiyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor yazılımına bir etkisi olmuyor sadece gaz pedalına sizin yerinize daha fazla basıyor bu durum bence hele turbo için zararlı çünkü yüksek viteste düşük devirde gaza fazla basmak oluşan fazla basınçtan ve motorun yeteri kadar devir çeviremediği için turboya zarar verdiğini okumuştum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Pedalbox ya da pedal komander kitlerinin gaza fazla basmasından ziyade, normalde eskiden olduğu gibi bir mekanik teli çekerek değil, elektronik bir devredeki potansiyometreyi çevirerek gaz veriyor. Ve gaza bastığınızda aniden tepki vermeyip biraz gecikme yapıyor. Araya konan bu box lar da bu gecikmeyle oynamaya yöneliktir diye biliyorum. Ani tepki durumu sanki arabaya daha atakmış havası veriyor. Santimlik park yanaşma ve çıkmalarında kendinizi bitişik arabaları da hasarlamanız çok kolaylaşabilir! Youtube da videoları mevcuttur.

Çevrimdışı astrabestan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;647943
Motor yazılımına bir etkisi olmuyor sadece gaz pedalına sizin yerinize daha fazla basıyor bu durum bence hele turbo için zararlı çünkü yüksek viteste düşük devirde gaza fazla basmak oluşan fazla basınçtan ve motorun yeteri kadar devir çeviremediği için turboya zarar verdiğini okumuştum.

Tam olarak sadece gaza fazla basma ile açıklanamaz.Gaza basma şiddeti sizin ayağınızda zaten sadece biraz daha hassas.
Asıl yaptığı iş çabuk tepki vermesi siz gaza dokunduğunuz anda "tıpkı eski telli sistemlerde olduğu gibi" anında tepki alıyorsunuz buda vites değişimlerinde devrinizi düşürmemenizi sağlıyor.Sollamalarda araba bayılmıyor.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun yol ve agresif kullanımda etkili olsa da şehir içinde kullanışlı olmayacaktır. Üretici gaz tepkimesini bir sebepten geciktirmiştir!

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayla sürekli yarış yapmıyoruz. Sürekli yarışır gibi kullanacak kişide bence pek yeti kullanmamalı. Araçların argesi yapılırken tüm kullanıcı kitlesi ve kullanıcı koşulları göz önüne alınarak belli bir kalibrasyon yapılıyor. Böyle birmodifikasyon özellikle yeti için bence gereksiz.

Çevrimdışı astrabestan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;647972
Arabayla sürekli yarış yapmıyoruz. Sürekli yarışır gibi kullanacak kişide bence pek yeti kullanmamalı. Araçların argesi yapılırken tüm kullanıcı kitlesi ve kullanıcı koşulları göz önüne alınarak belli bir kalibrasyon yapılıyor. Böyle birmodifikasyon özellikle yeti için bence gereksiz.

Aynen dediğin gibi 2 sn gecikme tüm kullanıcıları düşünerek alınmış bir karar.Fakat ben Beykozda ve yokuşta oturduğumdan ve ayrıca bu durumun sollamalarda ki seriliği azalttığından bunu farkını olumsuz yönde çok yaşıyorum.

Çevrimdışı bsarmaz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: astrabestan;647985
Aynen dediğin gibi 2 sn gecikme tüm kullanıcıları düşünerek alınmış bir karar.Fakat ben Beykozda ve yokuşta oturduğumdan ve ayrıca bu durumun sollamalarda ki seriliği azalttığından bunu farkını olumsuz yönde çok yaşıyorum.

Bahsettiğiniz 2 markanın  da 1 hafta deneme izni var ve bu süre zarfında memnun kalmazsanız koşulsuz şartsız iade etme hakkınız var. Dolayısıyla ürünlerden birini (ki ben bugüne kadar hep p.commander kullandım) kullanıp kendiniz rahatlıkla sonuca ulaşabilirsiniz.Bence buradan yapılan olumlu yada olumsuz yorumlar sizi yanıltacaktır.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bir haftalık deneme süresi sizi yanıltmasın.

Pedal konforuyla beraber, turbo ve yanma odası basınçları da artacaktır.

Motoru daha yüksek şarjla kullanmanın sonuçları, bir haftada ortaya çıkmaz.