škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaput Amortisörü - Aliexpress'ten

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Aracıma kaput amortisörü uygulaması yaptım. Amortisörleri Aliexpress'ten aldım. Ustam, kalitesizdir güvenme dedi. Ben seti 120'ye almıştım. Daha ucuza da mal edebilirmişim. Fiyatları kontrol etmedim, ustanın demesine göre çıkarım yaptım.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaputu kaldırmada bir sıkıntı olmadı. Benim için kolaylık oldu.
Amortisörler bozulursa tanesi ₺30 a bulunabiliyormuş.

Kaput orjinalinden 5cm daha aşağıda kalıyor.
İnerken 30cm kala bırakırsanız düşüyor. Normal herhalde.

Sonuç olarak iyi oldu.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bir ara heves etmiş epeyce araştırmıştım. Rus bir sitede gördüğüm fotoğraf larla vazgectim. Orijinal olmayan bu amortisorler kaputu sağa sola iterek camurlukla aralarındaki hizayi  bozuyor..

Çevrimdışı Wolf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara ostimde şimşek otomotiv var. Sadece gazlı piston ve iş makinesi kapı kilidi üretiyorlar. 560 n lik iki amortisör adedi 17 lira + iki adet amortisör kafasına uygun şapkalı cıvata adedi 3 lira ya yapilabilir. Araç rengine uygun boya da alın kaput altı montaj cıvatalarını sökünce o kısımdaki boya dökülüyor bu kısımda korozyon ve oksitlenme de önlenmiş olur. Amortisörleri montaj yaparken piston tarafı resimdeki gibi aşağı bakmalıdır. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kaput sürekli açılıp kapanan bir yer olmadığından, çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı Biyologmali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ostimde yerli amortisör yapan firma vardı. Zamanında otomatik bagaj açma için almıştım. Gayet de hesaplıydı.