škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka silecek fıskiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar iyi akşamlar rapid 2015 sedan aracımın arka sileceğinden su atmıyor, motor sesi geliyor ancak su çıkışı yok, önceleri bu sorunu iğne yardımıyla fıskiye deliklerini temizleyerek hallediyordum ancak şimdi işe yaramıyor, sanırım fıskiyeyi söküp temizlemek lazım öncelikle, bu fıskiyeyi nasıl sökerim bilen var mı acaba? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Elinle çektiğinde çıkıyor çok basit.ilk önce kapağı çek çıkar sonra fıskiyeyi çek.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Çok çektim, hatta sağa sola salladım çıkmadı zarar vermekten korktum açıkçası daha da zorlamadım. Tek yöntem buysa birde penseyle falan deneyeyim.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Penseyle hafif çekince çıkarmayı başardım ancak başka bir sorun var sanıyorum su atmaya çalıştım bir miktar kahverengi su çıktı ancak adam akıllı su çıkışı yok, su atmaya çalışınca sızıntı şeklinde çok az çıkıyor, başka nereye bakabilirim veya ne yapabilirim bilen varmı, herhangi bir kaçak ta görünmüyor bu arada.

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sorunu hallettim arkadaşlar, ihtiyacı olanlar için yazayım, fıskiyeyi söktükten sonra küçük bir şırınga yardımıyla su çıkışına hava basıp çeker gibi yaptım birkaç defa, ilk etapta kendi iç basıncıyla biraz çamurlu gibi su attı, tekrar tıkanır gibi oldu, aynı işlemi tekrarladım, bir miktar daha kahverengi sudan ve tortudan sonra antifrizli cam suyu akmaya başladı, temizlendiğinden emin olunca fıskiye ve kapağı tekrar taktım eskisinden iyi temizliyor.

Çevrimdışı einsteinn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
O kapak nasıl sökülüyor tam tarif edermisiniz