škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Buji değişim aralığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

2013 model 1.2 TSI aracımın ilk iki bakım sonrası yıllık bakımlarını kendim yapıyordum. Filtreleri Mann marka alıp hava ve polen filtresini kendim değiştirip yağı da kendim alıp sanayide işçilik veriyordum sadece. İkinci bakımda servis 20.000 km'deki aracın bujilerini de değiştirdi.

Konuya dönersek, tork anahtarım olmadığı için bu bakımı yetkili serviste yaptırayım, bujileri de değiştirsinler dedim ama Erzurum servisi buji değişim aralığının 4 yıl / 60.000 km'ye çekildiğini, bujileri değişmeye gerek olmadığını söyledi. Araç şu an 60.000 km'de.

Aynı bilgiyi alan oldu mu başka servisten? Trabzon servisini aramıştım Erzurum'dan önce, bujileri de değişeceklerini söylemişlerdi. Bakım aralığının uzamasından bahsetmediler.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2019, 05:28:11 Gönderen: rduran »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
[MENTION=7926]rduran[/MENTION]

Geçen Yaz, normal olarak 60k km olan buji değişim periyodunun, 30k km olarak güncellendiği bilgisi gelmişti Yüce Oto dan.

Şu başlıkta bilgisi bulunuyor:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40962

O zamandan bu yana bir değişiklik yapmadı iseler, Yetkili servislerin 30k km de değişim yapması gerekiyor.

30k aralığında değişimin gerekli olup olmadığı tartışılır, ama Türkiye şartlarını öne sürerek, bu şekilde uygulama yapıyorlar.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;647747
[MENTION=7926]rduran[/MENTION]

Geçen Yaz, normal olarak 60k km olan buji değişim periyodunun, 30k km olarak güncellendiği bilgisi gelmişti Yüce Oto dan.

Şu başlıkta bilgisi bulunuyor:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=40962

O zamandan bu yana bir değişiklik yapmadı iseler, Yetkili servislerin 30k km de değişim yapması gerekiyor.

30k aralığında değişimin gerekli olup olmadığı tartışılır, ama Türkiye şartlarını öne sürerek, bu şekilde uygulama yapıyorlar.

Geçen gün ışığı yandığı için özel servise götürdüğümde 60binde buji değişeceğini söylemişlerdi ama güncelleme olmuş olabilir tabii. 58 binde bakıma götürmüştüm, usta bakıp karar veririz demişti bujilere ve değiştirmiştik. Beyaz bölümünden anlaşılacağını söyledi ama ne kadar doğru bilmiyorum.

Çevrimdışı alfvalid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba gecen yaz 30 binde degiişimini gerçekleştirmişlerdi.Bu gecen ay bakıma götürdüğümde tekrar 60 bine cekildigi bilgisini aldım.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
servisler 30binde değiştiriyorlar ama buji üreticisinin tablosunda ömür 60bin km gözüküyor. Yukarıda yazan arkadaşların dediğine göre tekrar 60bine alınmış ve doğru yapılmış. Bu ekimde benim aracım tahminen 60bine yaklaşacak ve 4 yılı dolacak olduğundan değişimi yaptıracağım.