škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

SORU:3.fren lambası sökme,onarim,takma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba forumdaşlar.
3. fren lambasının (arka camda) nasıl söküleceğini anlatan video veya kılavuz aramaktayım. Yardımcı olabilecek var mı? (Octavia III)

Uzun süredir (3 yıl) maxidot ekranda 4-5 defa ampul işareti hatası alıyorum. 1-2 dakika sonra ampul ışığı sönüyor ve ünlem işareti kalıyor. Sonraki kontak açılışında ünlem v.s. olmuyor.
 VAG-COM ile okuduğumda, 3. fren lambası ampul hatası alıyorum.

3 Faults Found:
11274 - Bulb for Center Brake Light
B12C6 15 [009] - Open or Short to Plus           Confirmed -
Tested Since Memory Clear              Freeze Frame:
Fault Status: 00000001                     Fault Priority:1
Fault Frequency: 20
Reset counter:128
Mileage: 20702 km
Date: 2017.12.17
Time: 10:32:19
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2019, 10:26:40 Gönderen: Levcho »

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda yorum yapabilecek arkadaş yok mu?
Hala ara sıra bu hatayı alıyorum. Henüz sökmedim arka lambayı...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim araç a5 fl.
Muhtemelen sistem aynı. bagaj kaldırdığınızda arka camın iç tarafındaki çerçeve yerinden sökülecek. Çıt çıtlı sistem sanırım. Camın alt kenarında hizadan bagaj tarafındaki döşeme plastiğinden ayrılıyor. bu plastik cama yapışıkta değil. asılınca gelmesi lazım. Başka bir yöntemi yok gibi.

https://www.google.com/search?rlz=1C1NHXL_trTR846TR846&q=3rd+brake+light+for+Skoda+Octavia&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiK4eDvrvfhAhUBI1AKHW3sDAAQsAR6BAgHEAE&biw=1024&bih=657#imgrc=YiUi9uhhM92abM:

https://www.youtube.com/watch?v=a73IAEkNknQ

https://www.youtube.com/watch?v=nGfl9YBO10U

https://www.youtube.com/watch?v=gjZrsa0UTlg
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2019, 11:21:02 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı ridvann06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen sene aynı sorun bendede vardı.3.stop üzerindeki 3 led patlak çıktı.Cam üzerine U şeklinde bağlı olan plastiğin çıkarmak gerekli.Ancak kaputa oturan tırnaklar sert bu yüzden kırılma olabilir.tırnaklar açılı şekilde kaportaya bağlı.Plastiğin en başından  tutarak kendinize ve cama doğru bir hareketle il tırnağı çıkartabilirsiniz.Esneterek devam edebilrsiniz.Yalnız ben 6 bacaklı led lamba gerekli.Benim değişimden sonra tekrar bozuldu.tüm ledleri değiştirmeniz veya tümden lambayı almanız gerekebilir.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ridvann06;649542
Geçen sene aynı sorun bendede vardı.3.stop üzerindeki 3 led patlak çıktı.Cam üzerine U şeklinde bağlı olan plastiğin çıkarmak gerekli.Ancak kaputa oturan tırnaklar sert bu yüzden kırılma olabilir.tırnaklar açılı şekilde kaportaya bağlı.Plastiğin en başından  tutarak kendinize ve cama doğru bir hareketle il tırnağı çıkartabilirsiniz.Esneterek devam edebilrsiniz.Yalnız ben 6 bacaklı led lamba gerekli.Benim değişimden sonra tekrar bozuldu.tüm ledleri değiştirmeniz veya tümden lambayı almanız gerekebilir.
Yorumunuz için teşekkürler.
Tamamen bozulması halinde tamir edeceğim.
Benim lamba yaklaşık 3 yıldır zaman zaman hata veriyor ve devam ediyor sonra sorunsuz.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;649557
Yorumunuz için teşekkürler.
Tamamen bozulması halinde tamir edeceğim.
Benim lamba yaklaşık 3 yıldır zaman zaman hata veriyor ve devam ediyor sonra sorunsuz.

Zaman Zaman hata verip düzeliyorsa ilgili led soğuk lehim olmustur gibi geliyor bana. Çok kurcalamadan lehimleri tazeleseniz düzelir sanırım. Soğuk lehim olan yerdeki çatlağı bir büyüteçle de daha rahat tespi edebilirsiniz.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayalet arıza dün yine çıktı ortaya. Bu defa orta ekranda uyarı yazısı cıkardı. Hiç de kurcayalasım yok. :(