škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gaza basınca tık diye ses gelmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar özellikle nemli havalarda gaza basınca tık diye bir ses geliyor ve başka zaman gelmiyor.Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;647334
Arkadaşlar özellikle nemli havalarda gaza basınca tık diye bir ses geliyor ve başka zaman gelmiyor.Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

Aracı ilk çalıştırınca ve 3-5 km hıza ulaşınca ABS den bir seferlik tak diye ses gelir tekrar çalıştırana kadar yapmaz, bahsettiğiniz durum bu olabilir.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;647336
Aracı ilk çalıştırınca ve 3-5 km hıza ulaşınca ABS den bir seferlik tak diye ses gelir tekrar çalıştırana kadar yapmaz, bahsettiğiniz durum bu olabilir.

Benim her gaza bastığımda ve motor özellikle sıcakken yapıyor. Mesela Samsun'da yapıyor aynı araç ile Merzifon'a geliyorum ses kesiliyor:)

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Aracımda da  bu tarz bir ses var.  Bununla ilgili 4 kere servise gittim. ustanın yanında ne hikmetse bu tık diye gelen ses gelmiyor. Araç N konumunda devir saati 10-15 arası geliyor. 1-2. Vetes de yine aynı devir aralığında yapıyor bu sesi. Çok rahatsız etmiyor ama bazen can sıkıyor. Trabzon'da zaman bulursam iyi bir ustaya göstermek istiyorum.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
acaba bahsettiğiniz ses ön takımlardaki yada bijonlardaki boşluktan yapıyor olabilir mi. yada motor kulakları gece iyice oturup hareketle yerlerı değişiyor da olablir ivmelenme ile gelen bir ss anladığım kadarıyla boşuk olan biryer var tabı servıse gıdene kadar da kesııyordur. bir arkadaşım yakıt pompasının da ilk çalıştırma da ve ani gazlanmalarda boyle ses duyulabıleceği, porya da ki boşluktan ilk kalkışta elebileceğini motor yada şanzımanı şasiye bağlayan kulakçıklardan gelebileceğinden bahsettı, ses dışında başka sıkıntı var mı acaba araçta. bazen akis başları bu sıkıntıyı yapıyor ani kalkısta bu ses varsa bir kontrol ettirin

ek olarak otomatik viteslerde volant da bu sesi yapabiliyor özellikle 23-30 km hızlatda gaza basınca tık sesı gelir rölantıye bırakınca ses gider bı da volantta ki boşluktan olusur
« Son Düzenleme: 02 Mart 2019, 21:50:10 Gönderen: dryusufbal »

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzetmek gerekirse start-stop ta ilk gelen bir tık sesi var. Araç stop ederken gelen ilk tık sesi. Yani bu sorunu motor ustasına anlattığında ilk önce kayışları çıkarıp bakacağız bu ses geliyor mu diye
 Geliyorsa klima devreden çıkarılıp bakılacak. Sesi bulup yapılacak dedi. Ani hızlanmalarda gelmiyor daha çok kırmızı ışıklarda yavaşça hizlanirken geliyor.. arkadaşda Octavia var onun aracında yok bu ses.. alıştım ama hallerde bilirsem bu sesi sevgim artacak :))

Çevrimdışı Burak57

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu ses bende de var arkadaşlar, soğuk olsun, sıcak olsun duruken veya giderken farketmiyor ilk gazabasışta tam kaputun altından bir tık sesi duyuyorum. Ne yaptıysam çözemedim. Ustaya 2 kere gittim 2 sinde de yapmadı sesi :D işin ilgilnci herzaman yapmıyor ve neye göre yaptığını da çözemedim.

edit:imla
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2020, 13:54:08 Gönderen: Burak57 »

Çevrimdışı goktugra

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar konu üzerinden baya geçmiş ama sorunla ilgili çözüm bulabilen var mı?