škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

V.İ.Z.K. İşbaşında!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir kamu spotunda olduğu gibi, şimdilik;
"TRAFİK’TE ÖNCE SİZ ÖRNEK OLUN, DİĞERLERİNİN DEĞİŞTİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ"

https://www.youtube.com/watch?v=zcduPD2D5m4

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne bekliyorsunuz ki?
Evrimini tamamladı diye bütün hödüklere ehliyet dağıttılar marifetmiş gibi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Umut Yeti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aklınızın bir köşesinde bulunsun. Şile otoyolunda, ümraniye beşiktaş nevzat demir tesislerinin oradan ya da bir sonraki radardan başlayarak sanırım çekmeköy çıkışına kadar HIZ KORİDORU uygulaması var ve hız koridoru olduğunu uyaran tabela vs yok! Yolda 80 km sınırlaması var. Tanıdığıma 89 ortalama ile ceza gelmiş 6 ay öncesine ait. Malum havalar ısınacak şileye gezmeye gidenler olacak şuraya bir dip not şeklinde iliştireyim dedim.. O güzergahta gayet hız yapmaya EN AZINDAN 100-110 gibi müsait..

(şile istikametine giderken nezvat demir tesislerinden çekmeköy çıkışındaki shell benzincinin oradaki radar arası ne olur ne olmaz 80 i geçmeyin!)

Ayrıca şile yoluna 3.köprü yolundan sonra devam ederken kantar var, kamyonların girdiği kantar. Kimse dikkat etmiyor ancak orada da yolun sağ tarafında radar var dikkat edin. (gidiştede dönüştede sağda direkte sabit)

1 kişiyi kurtarabilirsem radardan kardır. Sinir oluyorum şu ucube sisteme... 3 şerit yol yapmışlar fıstık gibi hız sınırı 70-80, kimi yerde 50!.. Arabaları 5.vitese atamıyoruz... Yoldada sürekli sellektör yapar karşıdan geleni uyarabildiğimce uyarırım çevirme, gezici radar vs olduğunda..
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2019, 11:42:27 Gönderen: Umut Yeti »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Artık radar noktalarını bilmek yeterli olmuyor. İlk zamanlar hız koridoru yazılıyordu artık "EDS" yazdığı kısımlarda (hem tabelalarla, hem asfalt üzerinde yazı ve işaretlerle belirtiliyor) ortalama hıza bakılıyor. Arabalarımıza göre henüz yeterliliği sağlayan fazla yol yok. Yol olsa mevzuat gereği hız yapılamıyor. En iyisi hız sınırlarına uymak. Arabanın yedek parçası var, yedek can yok!:dede:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;647440
Ne bekliyorsunuz ki?
Evrimini tamamladı diye bütün hödüklere ehliyet dağıttılar marifetmiş gibi.

Aklıma geldikçe gülüyorum... Aşağı yukarı şöyle bir şeydi: "Memlekette onca sığır varken et fiyatlarına zırt-pırt zam yapılmasını anlayamıyorum."

Ve galiba sen söylemiştin Uğur Abi :kiki:

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;647528
Aklıma geldikçe gülüyorum... Aşağı yukarı şöyle bir şeydi: "Memlekette onca sığır varken et fiyatlarına zırt-pırt zam yapılmasını anlayamıyorum."

Ve galiba sen söylemiştin Uğur Abi :kiki:

Olabilir.:D
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!