škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hareket Halinde Direksiyon Kilitlenmesi-Denge ESC Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Aracım 2017 1.0 tsi dsg fabia.

Bu sabah işe gelirken yaklaşık 15 km yaptıktan sonra,tam iş yerime 100 metre kala ara sokakta,birden denge esc problemi yazdı ve direksiyon kilitlendi.Vitesi "P"'ye alıp aracı kapattım ve tekrar çalıştırdım sorun devam etti.3 kere aynı işlemden sonra düzeldi.Sorun sizce ne olabilir.akşam eve dönüşte güvenle dönebilir miyim?İşe geliş gidişte e5 karayolunu kullanıyorum Pendik'ten Maltepe'ye kadar.E5te bu problemi yaşasam veya yaşarsam çok tehlikeli sonuçları olabilir yüksek hızlardayken.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun. Yine hortladı bu sorun. Bence riske almayın. Çekiciyle yetkili servise çektirin aracınızı. Daha önce 1 2 kişinin daha başına gelmişti forumda konusu olmuştu.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38313
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2019, 13:52:06 Gönderen: firat1337 »

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;647062
Çok geçmiş olsun. Yine hortladı bu sorun. Bence riske almayın. Çekiciyle yetkili servise çektirin aracınızı. Daha önce 1 2 kişinin daha başına gelmişti forumda konusu olmuştu.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38313
Teşekkür ederim. Öğlen servise bıraktım,götürene kadar sorun çıkarmadı ama korkarak gittim tabi ki. Yerine ikame araç verdiler. Telefonla bilgilendireceklerini söylediler.

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle birşey olabilir mi ne büyük hata, Allah göstermesin viraj da oldu ne olacak kim verecek bunun hesabını.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam Hocam geçmiş olsun benim başıma geldi forumda paylaşmıştım arkadaş linki iletmiş. Servis falan çok sallamıyor veya Yüce otomotiv ilk önce yazılım attık diyorlar ama bir şey yapmadıkları ortaya çıkıyor.  Sonra sen güzel güzel sürerken gene tekrarlıyor bu seferde parça değişimi yapıyorlar. Benim hatam mahkemeye vermemek oldu eğer tekrar ederse bence mahkeme ile sorunu çözmek en doğrusu olur.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;647068
Selam Hocam geçmiş olsun benim başıma geldi forumda paylaşmıştım arkadaş linki iletmiş. Servis falan çok sallamıyor veya Yüce otomotiv ilk önce yazılım attık diyorlar ama bir şey yapmadıkları ortaya çıkıyor.  Sonra sen güzel güzel sürerken gene tekrarlıyor bu seferde parça değişimi yapıyorlar. Benim hatam mahkemeye vermemek oldu eğer tekrar ederse bence mahkeme ile sorunu çözmek en doğrusu olur.
Teşekkür ederim hocam, akşamüstü servisten aradılar sorun yok dediler, geçici bir sorun oluşmuş şuan sorun yok dediler, peki hızlı olsam ne olacak dedim, hızlı sürerken olmaz falan dediler. Üsteleyince ben yarın tekrar test edeceğiz dediler. Sizin direksiyon değişince sorun çözüldü mü? Aracı hala kullanıyor musunuz?

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;647071
Teşekkür ederim hocam, akşamüstü servisten aradılar sorun yok dediler, geçici bir sorun oluşmuş şuan sorun yok dediler, peki hızlı olsam ne olacak dedim, hızlı sürerken olmaz falan dediler. Üsteleyince ben yarın tekrar test edeceğiz dediler. Sizin direksiyon değişince sorun çözüldü mü? Aracı hala kullanıyor musunuz?

Selam Hocam ,

Benim aracım ilk olarak Nisan ayında kilitlendi. Sonra aracı servise çekip 1 hafta beklettiler yurt dışından araca bağlanıp bakmışlar ve yazılım ile çözmüşler. ( Bir şey yapılmamış. :D ) Araç teslim edildi 4-5 ay sıkıntısız sürdüm sonra sabah trafiğinde 80 ile giderken tekrar kilitlendi ve bu sefer direksiyonda bir parça değiştirdiler. Sorun çözüldü Allah'a şükür bir şey yaşamadık bir daha.

Şirket aracı alacağım için 1 aya satarım aracı.

Değişen Direksiyon kolonu ve üst direksiyon mili.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
böyle adilik olurmu insan canını hiçe saymak ne demek nasıl bir şey yok deyip gönderiyorlar nasıl bir mantık bu

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün servise gittim, genel merkeze hata kodunu gönderdik pazartesi cevap gelir en erken dediler, pazartesi bakalım ne olacak. Ben artık bu arabaya nasıl güvenip bineceğim bilmiyorum.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;647075
Selam Hocam ,

Benim aracım ilk olarak Nisan ayında kilitlendi. Sonra aracı servise çekip 1 hafta beklettiler yurt dışından araca bağlanıp bakmışlar ve yazılım ile çözmüşler. ( Bir şey yapılmamış. :D ) Araç teslim edildi 4-5 ay sıkıntısız sürdüm sonra sabah trafiğinde 80 ile giderken tekrar kilitlendi ve bu sefer direksiyonda bir parça değiştirdiler. Sorun çözüldü Allah'a şükür bir şey yaşamadık bir daha.

Şirket aracı alacağım için 1 aya satarım aracı.

Değişen Direksiyon kolonu ve üst direksiyon mili.
Hocam sizin işlemler hangi serviste, hangi tarihlerde yapıldı acaba?

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;647092
Hocam sizin işlemler hangi serviste, hangi tarihlerde yapıldı acaba?

Selam Hocam ,

Yazılım işlemi Kayadibi otomotiv de, Parça değişimi Bostancı Erel Otomotiv de yapılmıştır.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yusuf28;647076
böyle adilik olurmu insan canını hiçe saymak ne demek nasıl bir şey yok deyip gönderiyorlar nasıl bir mantık bu

Haklısınız Hocam birde  aracı satmakta sıkıntı aslında direk Doğuş - Yüce Otomotive satılmalı araç.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;647126
Haklısınız Hocam birde  aracı satmakta sıkıntı aslında direk Doğuş - Yüce Otomotive satılmalı araç.
Şimdi benim araç Erel otoda. Haber bekliyoruz dediler. Ne diyeceklerini bilmiyorum. Dava açsam nasıl olur onu da bilmiyorum, ben bu araca daha nasıl güvenip bineyim. En kötü dod a satacağım ucuz falan başkasının hakkına giremem.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ceycey1103;647131
Şimdi benim araç Erel otoda. Haber bekliyoruz dediler. Ne diyeceklerini bilmiyorum. Dava açsam nasıl olur onu da bilmiyorum, ben bu araca daha nasıl güvenip bineyim. En kötü dod a satacağım ucuz falan başkasının hakkına giremem.

Çok haklısınız Hocam belki birkaç teklifte bulunur Yüce otomotiv ilk önce uzlaşmaya çalışın eğer süreç olumsuz olursa dava işlemleri daha mantıklı olabilir.

Çevrimdışı Ceycey1103

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;647136
Çok haklısınız Hocam belki birkaç teklifte bulunur Yüce otomotiv ilk önce uzlaşmaya çalışın eğer süreç olumsuz olursa dava işlemleri daha mantıklı olabilir.
Servisten çıkan cevaba göre artık hareket edeceğim hocam, sorun halinde Yüce oto mu yoksa Doğuş'lamı iletişime geçmem lazım.?