škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yaz lastiği almayı düşünüyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu pahalılıkta malesef ithal ürünlerden alamadım yazlıklar için ben de.
3 gün önce Falken Ziex ze310 eCorun 235x45x18 aldım 450x4 TL. Lastik Tüketim değeri C Islak Zemin tutuş A ve ses olarak 69 db etiketlendirilmiş.

Önceki yazlıklarım fabrika çıkışı Pirelli Cinturato P7, kışlıklarım ise Nokian A4'idi.
İlk deneyimlerim benim açımdan çok şaşırtıcı oldu. Fiyatına göre çok çok iyi bir ürünle karşılaştım. Çoğu lastik üreticisinin kullanmadığı jant korumalı yanak kullanılmış, 4 su tahliye kanalı var kanallar su akışını hızlandırmak için parlatılmış.

Sürüş deneyimi olarak oldukça direkt ve yumuşak bir lastik olduğunu söyleyebilirim. 45 yanak denediklerim arasında en iyisi belki de. roll noise denilen sürtünme sesi ve kabine yansıması oldukça düşük. İlk gözlemlerimde 0,4 civarında Nokian kışlara göre bir tüketim artması var, biraz yuvarlanma direnci fazla olabilir gibime geliyor ama lastiğin biraz daha alışması gerekiyor olabilir. İlk izlenimlerim böyle,

Continental Premium Contact 6 bu ebatlarda 900 TL iken bu fiyat bana oldukça makul geldi, Çankırı da üretilmiş olması da ayrı bir hoşluk. Tavsiye ediyorum.

Çevrimdışı questosera

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaz geliyor karar verelim artık f/p olarak hangisini alalım

Çevrimdışı cancan7024

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: questosera;648222
Yaz geliyor karar verelim artık f/p olarak hangisini alalım

Lastiklerinizi ne kadar kullandınız acaba? Yıl olarak mı km olarak mı değiştiriyorsunuz?

Çevrimdışı questosera

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yeni aldım aracı, üzerinde kış lastiği var. Yaz lastiği alacağım. Aracım 2016 model