škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt Çalkalanma Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı altoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
İkinci el olarak yeni aldığım 2017 Octavia 1,6tdi dsg style paket aracımda , depom %70 üzerinde dolu olduğunda ,araç kasis vb sallandığında sürekli yakıt çalkalanma sesi geliyor ve oldukça yüksek seviyede. Daha önce roomster,rapid,fabia farklı modellerde araçlarım da oldu, bu tip sesi hiç duymadım. Aynı aracı kullanan arkadaş sizlerde de bu şekilde sıkıntı var mı ?

Çevrimdışı chesteren

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım depoya dalgakıran koymamışlar, gerçekten de var o ses..

İş yerine birkaç arkadaş beraber gidip geliyoruz ve her seferinde sırasıyla birimizin arabası oluyor bu.. Arabalardan birisi de sizinkiyle aynı. Seviyoruz skodaları, ben de skoda sahibiyim. Takılıyoruz bu octavia sahibi arkadaşa, seninkine ekstra ayran yapma donanımı koymuşlar diye :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2009 toyota corollam vardı, onda da depo çalkalanma sesi vardı ve daha belirgin duyuluyordu, daha çiğ ve mekanik geliyordu ses.
Dalgakıran oması halinde, çarpışma anında depo delinebiliyormuş. Gerekçe emniyet.

Çevrimdışı altoprak

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok ilginç, güvenlik için pek çok başka alternatif çözüm bulunabilir diye düşünüyorum. Aynen  yayık makinesi gibi...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence depoda benzininizin oldugunu birde kulaklariniz ile duyma hissi mukemmel elleme bence. Soran olursa depo dolu ondan der hava atarsin.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bendede ayni arac ayni modelde var. Daha 3 gun onceye kadar boyle bir sikintim yoktu. Hatta pek cok kere full deba yapip bitince aliyordum. Uzunca bir zamandir hep isik yaninca genelde 100 bazen 50 tl lik aldim takribi 6-8 aydir. Gecenlerde dizele zam yapilacak vs cok zam gelecek hikayelerinden dedim hasi fulleyim yine. Sorunlar:
1-yakit full depodan cok kisa surede ibre oynamasi (pompaci birde takviyeli koydugu halde).
2-menzil herzamankinden dusuk gosteriyor.
3- en kotusu, bagajda birsey carpiyor, falan diye galipten sesler duyuyorum saniyordum; bir baktim benim depo da ayran yapiyor hem de yayik kopuklusunden.
Hayir isin kotusu sivi calkalanmasi bir alette stabiliyete en kotu etkiyi yapar. Viraj miraj allah etmeye savrulmayi kaymayi darbeyi vs bir miktar artirir. Kritik seviyede kurtulabilecekken bu ayranci deponun iteklemesiyle kirisi kirabilirsiniz.... Ne yapmali bende bilemiyorum. Ama Mehmet Dindas arkadasin yaniti super yaa zenginim depom full calkalarim şşş yuru beee :) :) :) sevinesim geldi bu mesajla :)

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depom her zaman full'e yakındır ve her zaman ışık yanmadan yakıt alırım sadece ( Shell Vpower nitro diesel ) depo çalkalanma sesi yok Yeti'ye dalgakıran koymuşlar demek ki :):):)